Slávie 99 si přivezla z Tatran cupu bronz

» Pigeon (4.6.2012)

Za účasti osmi družstev pořádal florbalový oddíl Tatran Střešovice turnaj mladších žáků Tatran cup. V Praze se představily i dva celky USK Slávie Ústí nad Labem. Družstvo USK Slávie Ústí nad Labem 00 skončilo šesté a tým USK Slávie Ústí nad Labem 99 obsadil třetí příčku. Vítězem turnaje se stal celek TJ JM Chodov, který ve finále porazil IBK SKVO 6:1. Každé utkání se hrálo 1x 15 minut. zde fotky http://florbal-ul-slavie-pp-foto.rajce.idnes.cz/ zde video ze semifinále: http://www.youtube.com/watch?v=lKm4Z_Trz8g&feature=youtu.be
Z ústeckých týmů pomýšlel na úspěch v turnaji USK Slávie Ústí nad Labem 99, kterému jako první v cestě stál ve skupině B tým FbŠ Bohemians Caraways – C. Pražská Bohemka od začátku střetnutí si nedokázala poradit s útočnou aktivitou Slávie 99. Po rychlých brankách Dominika Beneše a Jana Zarckého si vypracovala Slávie 99 dvoubrankový náskok, který postupně navyšovala. Zápas se vydařil Janu Zarckému. V utkání vstřelil 5 branek. Z prvního gólu ve Slávii 99 se mohl radovat i Michael Šulc. Slávie 99 porazila s přehledem FbŠ Bohemians Caraways – C 8:0. Brankář Filip Kamínek hned v prvním zápase vychytal čisté konto.

S Tatranem Střešovice white se Slávie 99 dlouho nemohla střelecky prosadit. Střelecké prokletí ústeckého družstva ukončil v 7. minutě Jan Černý. O dvě minuty později Václav Pazderka střelou téměř z půlky hřiště překvapil brankáře střešovického white. Po dalších 30 sekundách skóroval opět Jan Černý. Tatran white dokázal snížit na 1:3, ale to bylo z jeho strany vše. Slávie 99 porazila Tatran Střešovice white 4:1, když čtvrtou pojišťovací branku přidal Michael Šulc.

O prvenství v základní skupině B bojovala Slávie 99 s pražským družstvem Bučis team. V pohledném zápase dostal Slávii 99 do vedení ve 3. minutě Václav Pazderka. Bučis team dokázal po dvou brankách otočit výsledek z 0:1 na 2:1. Jan Zarcký v 7. minutě si blafákem vychutnal brankáře Bučis teamu a oživil naděje Slávie 99. Pražané dokázali potrestat sebemenší zaváhání ústeckých florbalistů a v 11. minutě vedli o dvě branky. Při závěrečném náporu Slávie 99 dokázala výsledek pouze korigovat Janem Černým. S Bučis teamem Slávie 99 prohrála těsně 3:4.

Los čtvrtfinále play off si zažertoval s osudem a v úvodním duelu vyřazovací části nastoupily proti sobě oba celky USK Slávie Ústí nad Labem. Slávie 99 potvrdila proti Slávii 00 roli favorita. První branku v klubovém derby zaznamenal ve 2. minutě Jan Zarcký, který překonal Marka Černého. O výsledku zápasu se prakticky rozhodlo v době od 7. do 9. minuty, kdy Slávie 99 po brankách Marcela Göndöra, Jana Zackého a Václava Pazderky odskočila soupeři na čtyřbrankový rozdíl. Skóre zápasu po hattricku uzavřel Jan Zarcký. Slávie 99 porazila Slávii 00 5:0 a brankář Slávie 99 Filip Kamínek si připsal na turnaji druhou vychytanou nulu.

V semifinále play off začala Slávie 99 proti TJ JM Chodov bez respektu. Již v 17. sekundě střela Václava Pazderky olízla břevno chodovské svatyně. Po přihrávce Jana Zarckého dokázal Aleš Poloprutský ve 4. minutě najít recept na chodovského brankáře. Aleš Poloprutský se ocitl ve vyložené šanci ještě v 10. minutě, kdy nastřelil gólmana Chodova. V závěru utkání připadalo, že Slávie 99 se obávala o výsledek a nervozita se čím dále více lepila na hokejky ústeckých florbalistů z případné účasti ve finále. Ve 14. minutě se Chodovu podařilo vyrovnat a 59 sekund před koncem střetnutí Pražené dokonali obrat v zápase, který se pro vítěze skupiny A nevyvíjel dobře. Jednu z posledních možností na vyrovnání měla Slávie 99 27 sekund před závěrečnou sirénou, ale v závaru před brankou Chodova se nedokázal nikdo z ústeckých hráčů prosadit. Slávie 99 po statečném a bojovném výkonu podlehla Chodovu 1:2, který nakonec celý turnaj vyhrál.

Zklamání na hráčích Slávie 99 po nešťastné prohře s Chodovem vyprchalo v utkání o třetí místo s Tatranem Střešovice red. Smolná porážka na Slávii 99 s Chodovem nezanechala stopy v zápase o třetí příčku a od začátku střetnutí dávala najevo, že chce získat v Praze jednu z medailí. Marcel Göndör ve 2. minutě přiblížil Slávii 99 k medailové příčce. Za 29 sekund mohlo být všechno jinak. Naštěstí střela jednoho ze střešovických hráčů skončila pouze na tyči. Přesilovou hru dokázala Slávie 99 využít v 6. minutě Janem Zarckým. Střešovický red se nechtěl smířit s nepříznivým stavem. V 7. minutě se vyznamenal brankář Filip Kamínek, který nohou vyrazil tvrdou střelou a zabránil jistému gólu. Tatran dokázal ve 12. minutě poprvé překonat Filipa Kamínka. Závěr utkání si Slávie 99 na rozdíl od předchozího střetnutí dokázala pohlídat a mohla se radovat z vítězství nad Tatranem Střešovice red v poměru 2:1, které zajistilo ústeckému celku třetí místo v turnaji.

Svěřenci Jiřího Holuba si splnili svůj sen a získali na Tatran cupu bronzovou medailu, která znamená pro celý klub USK Slávie Ústí nad Labem velký úspěch. Po stříbrné medaili elévů USK Slávie Ústí nad Labem, kteří minulý měsíc šokovali Prahu, si připsal na své konto úspěch i tým mladších žáků Slávie 99 v podobě třetího místa.

Výsledky USK Slávie Ústí nad Labem 99 – skupina B: USK Slávie Ústí nad Labem 99 – FbŠ Bohemians Caraways – C 8:0, branky za Slávii 99: Zarcký 5, Beneš, Šulc, J. Černý; Tatran Střešovice white – USK Slávie Ústí nad Labem 99 1:4, branky za Slávii 99: J. Černý 2, V. Pazderka, Šulc; Bučis team – USK Slávie Ústí nad Labem 99 4:3, branky za Slávii 99: V. Pazderka, Zarcký, J. Černý

čtvrtfinále: USK Slávie Ústí nad Labem 99 – USK Slávie Ústí nad Labem 00 5:0, branky za Slávii 99: Zarcký 3, Göndör, V. Pazderka

semifinále: TJ JM Chodov – USK Slávie Ústí nad Labem 99 2:1, branka za Slávii 99: Poloprutský

o 3. místo: Tatran Střešovice red – USK Slávie Ústí nad Labem 99 1:2, branky za Slávii 99: Göndör, Zarcký.

Konečné pořadí: 1. TJ JM Chodov, 2. IBK SKVO, 3. USK Slávie Ústí nad Labem 99, 4. Tatran Střešovice red, 5. Bučis team, 6. USK Slávie Ústí nad Labem, 7. Tatran Střešovice white, 8. FbŠ Bohemians Caraways – C.

Sestava USK Slávie Ústí nad Labem 99: Filip Kamínek – Matěj Lank, Karel Myslivec, Martin Němeček, Václav Pazderka – Dominik Beneš, Jan Černý, Marcel Göndör, Aleš Poloprutský, Michael Šulc, Jan Zarcký. Trenér : Jiří Holub

Zpracoval: Zdeněk Kamínek st.