První tři body žen

» Dawe (3.10.2013)

Ústecké florbalistky zahájili 28.9. novou sezonu turnajem v Krupce a hned si do tabulky připsali cenné tři body.

V sobotu 28.9. se naše ženy vydaly na své první ligové zápasy v nadcházející sezoně pod vedením Davida Krále. Do zápasů ženy nastupovaly v ne příliš hojném počtu. Soupeřkami jim byly týmy 1.FBC DDM Děčín 4 a FBK Wings Most. A jak si ženy v těchto zápasech vedly?

Florbal Ústí vs. 1.FBC DDM Děčín 4  - 1:2
Jako první se ústecké florbalistky utkaly s celkem z Děčína. V první třetině se hra přelévala ze strany na stranu a hra byla napínavá. Do druhé třetiny Ústečandy nastupovaly s cílem dát gól. Děčínské hráčky ale bojovaly a nehodlaly se jen tak vzdát. V polovině čtvrté minuty 2. třetiny inkasovala ústecká Fousková 2 minuty za nedovolené bránění. Pro ústecké oslabení dlouhé dvě minuty, naštěstí bez obdrženého gólu. Ke konci třetiny, v čase 9:12, otevřela skóre ústecká Šmídová po rozehrávce Moniky Beranové. Děčínské hráčky nepřestávaly bojovat, ba naopak jejich nápor ještě stoupl. Ovšem stihly už jen půl minuty před koncem inkasovat 2 trestné minuty za hru hlavou. Třetí třetina byla pro ústecké hráčky smolná. Hned v druhé minutě skórovaly děčínské a skóre tedy bylo vyrovnáno 1:1. Hra se strhla v boj o vítězství, který neměl pro naše ženy šťastný konec. V čase 9:32 Děčín navýšil a tím rozhodl zápas. Ústečandy sice bojovaly do konce, ovšem změna stavu již se nekonala.

Florbal Ústí  vs. FBK Wings Most - 5:4
Tento zápas se Ústečandám povedl již lépe. Hra začala poměrně v klidu, ale tempo se stupňovalo, když sotva v páté minutě poprvé skóroval Most. Tato skutečnost pomohla ústeckým uvědomit si, že bez práce nejsou koláče. Začla rychlá a rázná hra. Krátce po osmé minutě si šla zkusit trestnou lavici jedna z mosteckých hráček za opakované přestupky. Při přesilovce se sice ústeckým nepovedlo vyrovnat, ale následně v čase 11:45 se to povedlo Šmídové po nahrávce Egersdorfové. Do konce třetiny nepadl již žádný gól. V druhé třetině padaly góly mosteckým do kasy jedna báseň. O dva z nich se zasloužila Šmídová, po jednom Kociánová a Egersdorfová. Stav po druhé třetině byl tedy 5:1 a zápas se zdál rozhodnutý. Ovšem mostecké hráčky se nehodlaly jen tak vzdát. V čase 5:11 padl gól na 5:2, ihned 20 vteřin poté padl další na 5:3. Z ústecké strany sice bylo množství střel, bohužel z žádné už nepadl gól. V čase 10:12 si Ústečandy vstřelily smolný vlastní gól a tím na poslední chvíli zkomplikovaly zápas. Most byl ještě aktivnější a snažil se zápas ještě vyrovnat. Naštěstí tento vlastní gól byl také tím posledním v tomto zápase, Ústečandy ho tak vyhrály 5:4 a odvezly si z něj plný počet bodů.

Sestava: Beranová L. - Fousková, Suchanová, Beranová M. – Vrzalová, Müllerová, Pavlatová, Kociánová, Šmídová, Egersdorfová