První vystoupení starších žáků B

» Láďa (12.10.2013)

V sobotu 12. 10. 2013 vstoupil do ligových bojů tým starších žáků B, který se v tělocvičně SOŠ a SOU Česká Lípa nejprve střetl s žateckými Jazzmany a následně s pořadatelským týmem FBC ZŠ Kam. Šenov Česká Lípa C.
V prvním zápase proti týmu Jazzmani Žatec neměl trenér Hlava moc práce a jeho rozdělení hráčů na jednotlivé posty přineslo úspěch, který kluci po jednoznačném průběhu 4:0;3:0;5:1 přetavili na první své vítězství 12:1.

O co bylo snadné první vítězství, o to složitější zápas byl s domácími FBC ZŠ Kam. Šenov Česká Lípa C, kterých bylo jen šest včetně brankáře. Možná toto způsobilo, že i když trenér Hlava upozorňoval na sílu soupeře, v hlavách našich hráčů se usídlila myšlenka další snadné výhry. Než se naši hoši rozkoukali, tak prohrávali 0:1. Během druhé minuty sice ještě otočili skóre po střelách Geberta a Webera, ale to bylo na dlouhou dobu vše. Hra šenovských hráčů, kteří měli výškovou a fyzickou převahu, dělala našim hráčům obrovské problémy a stejně jako nerespektování pokynů trenéra a během druhé části srovnali na 2:2. Když ve čtvrté minutě zvýšil soupeř na 2:3, musel si trenér Hlava vzít oddechový čas, aby klukům domluvil. Bohužel ani toto nepomohlo a šenovští dále diktovali tempo hry podle svých potřeb a zvýšili skóre na 2:4. Až toto ústecké hráče probudilo a začali konečně hrát, to co jim do hlav vštěpoval trenér a necelé tři minuty před koncem prostřeli Weber vše, co mu stálo v cestě, a snížil na 3:4. Kluci se dál tlačili do branky, ale čas a soupeř byli proti. V závěru jsme ještě nastřelili tyčku a zkusili hrát powerplay, čehož naopak využil soupeř a zkorigoval na konečných 3:5.

Poděkování patří hráčům za předvedenou hru, rodičům za zajištění dopravy na turnaj a podporu během turnaje.