Rezerva starších žáků v Litvínově dvakrát vyhrála

» Hlavis (27.10.2013)

Ve sportovní hale U Koldomu v Litvínově pořádal SK Bivoj Litvínov Black 2. kolo Přeboru starších žáků - divize II. Družstvu Florbal Ústí B se v Litvínově dařilo. Ve dvou zápasech ústečtí florbalisté dokázali porazit oba domácí celky a do tabulky si připsali plný bodový zisk.
SK Bivoj Litvínov Yellow - Florbal Ústí B  6:7 (1:2, 2:3, 3:2)

Do utkání s SK Bivoj Litvínov Yellow nastoupili ústečtí hráči v brance s Janem Sauersteinem, který poprvé kapituloval v 5. minutě. Hostujícímu týmu stačilo 31 sekund k vyrovnávací brance, kterou zaznamenal Dan Semerád. V závěru první třetiny dostal poprvé ústecké béčko do vedení Martin Tůma. Vstup do druhé třetiny vyšel lépe domácím, kteří dvěma góly otočili výsledek z 1:2 na 3:2. Za tohoto stavu Yellow vystřídal brankáře Dominika Picka a jeho místo zaujmul Jiří Vybíral. Domácímu celku změna brankáře moc neprospěla a Jiřího Vybírala postupně překonali Ondřej Kawulok, Dan Semerád a Vojtěch Válek. Nadějný dvoubrankový náskok hostující tým prohospodařil v úvodu závěrečné třetiny. Yellow za tři minuty třemi brankami dokonal velký obrat a měl ve 24. minutě blíž k tříbodovému zisku. Trenér Tomáš Hlava po šestém gólu zredukoval sestavu na dvě pětky a jak se později ukázalo, byl to vydařený tah. Dan Semerád ve 25. minutě vyrovnal na 6:6 a za pouhých 18 sekund Michal Gebert vstřelil vítěznou branku ústeckého družstva. V posledních pěti minutách hosté jednobrankové vedení dokázali udržet a mohli se radovat z těsného vítězství. Výborný výkon podal kapitán Dan Semerád, který zaznamenal hattrick.

Branky za Florbal Ústí B: Dan Semerád 3, Tůma, Kawulok, Válek, Gebert.

Florbal Ústí B - SK Bivoj Litvínov Black B 7:2 (2:0, 3:0, 2:2)

Ve druhém střetnutí  čekal ústecký tým papírově silnější celek. Ústečtí hráči od začátku dobře plnili taktické pokyny trenéra Tomáše Hlavy a překvapili svého soupeře aktivním pojetím hry. Skóre otevřel v 8. minutě Ondřej Kawulok po využité přesilovce. Za minutu Dan Semerád podruhé rozesmutnil domácí Black. Na začátku druhé třetiny přišly velké chvíle Vojtěcha Válka, který vstřelil dva góly. V pořadí pátou branku přidal Dan Semerád z přesilové hry. Litvínov první branku dal až ve 22. minutě ve vlastním oslabení za stavu 0:5. Ústecký tým byl neustále hladový po gólech. Z branek se mohli radovat ještě ve třetí třetině Otto Lipert a Aleš Poloprutský, kteří vylepšili skóre ústecké rezervě. Black 23 sekund před koncem utkání porážku druhým gólem ještě zmírnil. Výhra ústeckých florbalistů vypadá na první pohled jednoznačná. Black ústecký tým v zápase přestřílel v poměru 28:21, ale narazil na dobrou ústeckou obranu a výborně chytajícího brankáře Filipa Kamínka. Za zmínku stojí výkon brankáře Filipa Kamínka, který měl v zápase úspěšnost 92,85 %. Svěřenci Tomáše Hlavy si připsali po výhře nad pořádajícím Blackem na své konto celkově třetí vítězství od začátku ročníku.

Branky za Florbal Ústí B: Dan Semerád  a Válek po 2, Kawulok, Lipert, Poloprutský.

Sestava Florbal Ústí nad Labem B: Jan Sauerstein, Filip Kamínek - Ondřej Dobrovolný, Lukáš Kapr, Kateřina Kočová, Matěj Souček, Pavel Štěrba, Josef Šutka - Michal Gebert, Ondřej Kawulok, Otto Lipert, Aleš Poloprutský, Karel Riegert, Dan Semerád, Martin Stejskal, Martin Tůma, Vojtěch Válek. Trenér:  Tomáš Hlava.

Zpracoval:  Zdeněk Kamínek st.