Dorost „B“ poprvé přišel o body

» Pigeon (14.11.2013)

Dne 10.11.2013 zajížděl dorost do vzdáleného Turnova, pohled na učinkování našeho týmu ve zdejší hale nám přiblíží dva hráči. Prvním je obránce Pepa a druhým gólman Miki.
Pohled Josefa Pazderky:
K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti Lomnici nad Popelkou. V týmu panovala celkem optimistická nálada, jelikož se soupeř nezdál podle minulého zápasu až zas tak silný.
Zápas se začal vyvíjet příznivě už od první minuty, protože Václav Pazderka vstřelil gól, již v čase 0:37. Další gól pak za minutu krásně vstřelil Žali, a tím zvýšil skóre na 2:0. Hosté ovšem dokázali odpovědět a dotáhnout tak rozdíl na pouhou jednu branku. Navýšit skóre se nám podařilo až v závěru první třetiny přibližně tři minuty před koncem, kdy se nejdříve prosadil Mára a po něm Černoch, který tak završil první třetinu stavem 4:1.
Dále se vyvíjelo utkání v náš prospěch. Až na 3 góly, kterým jsme nedokázali v poslední třetině zabránit, jsme si pohlídali vedení a vyhráli se šestibodovým náskokem 10:4. Celou dobu nás ostřížím zrakem sledoval trenér Jablonce. Brzy jsme pochopili proč.

Druhý zápas rozhodně nedopadl podle našeho očekávání. Nikdo z nás si nemyslel, že bychom Jablonec nad Nisou neměli porazit a už vůbec ne, že budeme hnedka od začátku prohrávat. Srovnat utkání se nám podařilo až v samotném závěru první třetiny a to v 13. minutě brankou Honzy Černocha. První třetina tedy skončila remízou 1:1. Trenér nebyl z naší hry potěšen a po velmi krátké přestávce, kdy jsme si stačili říct naší taktiku, nastoupili jsme do druhé třetiny zápasu.
Ta se začala vyvíjet více podle našich představ - zvláště po gólu Romana Tremla, který upravil skóre v náš prospěch na 2:1. Bohužel Jablonec dokázal ještě do přestávky vyrovnat skóre na 2:2, a tudíž se mělo rozhodnout a v závěru zápasu třetí třetinou.

Do poslední části zápasu jsme nastoupili v plném nasazení a hned v čase 0:57 se po Fuchsigově přihrávce do prázdné brány prosadil Černoch. Hosté ale i tentokrát našli odpověď ve čtvrté minutě ze standardní situace a nakonec jsme tedy s Jabloncem pouze remizovali, protože dalších deset minut přestože jsme měli my i jablonečtí několik šancí, už gól nepadl. Je nutno podotknout, že na výsledku zápasu měl velký podíl i brankář Jablonce, kterému se podařilo zneškodnit většinu našich střel. Chytal fantasticky.

Pohled Michala Holuba:
Byla neděle, krásné počasí a my jsme se vydali do Turnova na čtvrté kolo druhé ligy dorostenců – divize II. Po příjezdu k hale, jsme dostali šatnu s Chomutovem a nebyli moc nadšení. Náladu nám zlepšil až jejich výsledek s Jabloncem, kdy prohráli vysoko 9:2.
Následoval náš zápas s Lomnicí nad Popelkou, což byl soupeř, od kterého se dal čekat vyrovnaný výkon. Po třiceti sedmi vteřinách však Venca vsítil branku a začali gólové hody. Za minutu a 13 vteřin následovala branka Žaliho po asistenci Stokyho. Do branky se trefili i Lomničtí hráči, ale to nás nezastavilo. Ke konci třetiny se totiž prosadil Slávoš s Černochem a 1. třetina skončila za stavu 4:1.
2. třetina nám toho moc nepřinesla, trefili se pouze Kája s Vencou a to byl konec.
Ve třetí třetině jsme se dostali do vedení 8:1 po gólech Pepy a Stokyho. Potom to přišlo, tříbranková sprcha od soupeře, aniž bychom cokoli čekali. Uklidnil nás až gól mladého, avšak ambiciózního mladíka Fučika a na konečné skóre 10:4 pak upravil Tremlík.

Zápas to byl celkem vydařený, ale jak řekl trenér: „Zápas končí až posledním hvizdem rozhodčího ve 39. minutě.“ Dali jsme si toustíky a odpočívali před dalším zápasem, jenž nás čekal o chvíli později.
Jablonec byl soupeř, s kterým jsme v dosavadní sezóně nehráli, a tudíž jsme nevěděli co od něj očekávat. Nezačali jsme moc dobře a pustili soupeře do vedení zápasu. Celý zápas se hra přelévala ze strany na stranu, ale nikdo nemohl dát gól. Až ke konci 1. třetiny se trefil Černoch a vyrovnal stav na 1:1, což byl i stav po první třetině.

Do druhé třetiny jsme vstoupili lépe my a v šesté minutě se prosadil Tremlík. Soupeř však vyrovnal a třetina skončila opět vyrovnaně.
Třetí třetinu jsme začali vážně brilantně a už v 0:57 jsme šli do vedení tři ku dvěma. Soupeř však stihl do konce zápasu vyrovnat a my už jsme další branku nevstřelili. Zápas skončil za stavu 3:3. I po malém zaváhání jsme na vrcholu tabulky s čtyřbodovým náskokem, což je velmi pěkné.