Ženy na domácí půdě


 
» Jíťa (25.1.2014)

V neděli 12. ledna nás čekal první zápas po vánoční pauze. Poprvé v této sezóně jsme se předvedly před domácím publikem a to ve Sportovním centru Sluneta na Klíši.


 
Dobrá nálada před zápasem je důležitá
V našem prvním utkání dne jsme se střetly s týmem FbK Wings Most.
Před tímto zápasem nás čekala ještě jedna úloha a to uctít památku zesnulého juniorského reprezentanta Radima Šelmeci. Poté, co si všichni utřeli slzy, se mohlo začít hrát. Netrvalo dlouho a rozhodčí ji měli plné ruce práce hned v první minutě dostala dvouminutový trest mostecká hráčka za sekání. Toho hned ze standartky využila Martina Egersdorfová po nahrávce od Káti Fouskové a zkrátila tak trest mosteckých na celé dvě vteřiny. Mostecké hráčky se nevzdávají a zanedlouho vyrovnávají. Tento stav se nelíbil Doudové, která po nahrávce od Pavlatové v čase 4:35 zvyšuje na 2:1 svým premiérovým gólem. Šmídové se pořád skóre nezdálo, a tak po spolupráci s Bublovou zvyšuje na začátku 6. minuty na 3:1.

 
A je tam....jupííííDalší boje do konce 1. třetiny byly bez gólového zakončení. Bohužel minutu před koncem byla vyloučena Tereza Šmídová na dvě minuty za nedovolené vrážení. Do druhé třetiny jsme nastupovaly s odhodláním zbytek trestu ubránit a už pouze zvyšovat skóre v náš prospěch. Soupeřky, ale zatlačily a po třiceti sekundách využily svou přesilovou hru a vyrovnaly na 3:3.

 
Jojo Eva a její klička...to nám dělalo problémyAle ani to nás nedonutilo přestat bojovat a naplnit alespoň druhou část našeho předsevzetí. A tak se v čase 2:06 po spolupráci s Káti Fouskové a Jitky Müllerové mění stav na světelné tabuli 4:3. Hra se přelévá ze strany na stranu a utkání je napínavé. Pár sekund před koncem 2. třetiny se naštěstí pro Ústí trefuje Terka Šmídová po asistenci Domči Bublové a takzvaným gólem do šatny uklidňuje ústeckou lavičku. Třetí třetina byla hlavně v režii ústeckých hráček.

 
Honem do útoku!Na 6:3 upravila ve druhé minutě Martina Egersdorfová po spolupráci s Katkou Fouskovou, poté dvěma fíky přispěla i Dominika Bublová jako vždy sehraná s Evíkem  Pavlatovou. Soupeřky v této třetině také vylepšily svou gólovou bilanci a tak při závěrečné siréně byl stav 8:4 pro Florbal Ústí.

 
Soupeřkám, rozhodčím i divákům děkujem!

Po chvilce odpočinku nás čekalo naše druhé utkání dne, tentokrát pohodový zápas s přátelskými soupeřkami z Liberce.

 
Ještě jsme krásné a neupocené :DNejprve jsme udělaly neupocené foto do svých florbalových alb a šly jsme na věc. To, že tento zápas nebude jednoduchý, jsme věděly už od začátku. Ovšem výsledek nečekaly ani samotné soupeřky. Ale nepředbíhejme.

 
Soupeřky se statečně bránilyAni to tentokrát netrvalo dlouho a hned v druhé minutě se za záda Liberecké gólmanky trefuje Monča Beranová, které asistovala Káťa Fousková. Liberecké slečny, ale nečekaly dlouho a na začátku třetí minuty zápasu vyrovnaly na 1:1. Bojovalo se až na krev na obou stranách, avšak Liberec měl větší štěstí a do konce první třetiny zvýšil na 2:1. Ústecké florbalistky věděly, že výhra nebude jednoduchá.

 
Velká premiéra nové tabulkyA tak po taktické poradě s trenérem v pauze jsme nastoupily do druhé třetiny. Vyrovnávající gól vybojovala hned po úvodním hvizdu vyburcovaná Terka Šmídová. Liberecké florbalistky se nevzdávaly a těsně před koncem třetiny obrátily skóre na svou stranu 2:3. Na začátku třetí minuty poslední třetiny si Káťa Fousková nerada odpočinula 2 minuty za legrační vrážení, při kterém jsme našly sice trochu potlučenou, ale vysmátou libereckou hráčku v náruči našeho mladého trenéra. S vtípky o originální žádosti o přestup do ústeckého klubu jsme se vrátily ke hře. Úsměv, ale vydržel déle florbalistkám z města pod Ještědem, když využily přesilovou hru a upevnily si tak vedení o dvou brankovým náskokem. Ke konci utkání nasadil ústecký trenér do hry i nejmladší hráčku Týnu Suchanovou, která se kuriózním obloučkem od půlky hřiště k údivu všech trefuje za záda liberecké gólmanky a snižuje náskok hostí na rozdíl jednoho gólu.

 
O souboje před bránou nebyla nouzeS nadějí bojují ústecké hráčky dál, ale sil už nebylo tolik a tak nás holky z Liberce po dlouhé době porazily. Výsledek byl, jak už se stalo zvykem opět ten nejtěsnější 3:4. Nutno říci, že zápas to byl vydařený a myslím, že i napínavý a oku lahodící. Čímž také děkujeme za podporu našim divákům. Bylo Vás opravdu slyšet a bylo nám potěšením pro Vás hrát. DĚKUJEME! 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Srpen 2020
12
345 Muži A: SC Sluneta
6789
1011 Muži A: SC Sluneta
1213 Muži A: ZŠ Dobiášova
1415 Soustředění: Velebudice
16 Soustředění: Velebudice
17 Muži A: SC Sluneta
Soustředění: Velebudice
18 Soustředění: Velebudice
19 Soustředění: Velebudice
20 Soustředění: Velebudice
21 Muži A: SC Sluneta
Soustředění: Velebudice
22 Muži A: SC Sluneta
Soustředění: Velebudice
23
2425262728 Muži A: SC Sluneta
2930
31

 
Muži A
 
VS
FbÚ  -  Česká Lípa
SC Sluneta
17.8.2020 19:00-22:00
 
VS
FbÚ  -  Karlovy Vary
SC Sluneta
21.8.2020 16:00-18:00

Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Alan
Zítra má svátek Hana

Včera slavil(a) narozeniny
Dostálová Veronika
Kawulok Tomáš
Matějka Tomislav
Zítra slaví narozeniny
Primus Matěj
Zajíc Jakub
Za 2 dny slaví narozeniny
Bursík Jonáš
Friedl Vít
Za 3 dny slaví narozeniny
Mádlová Eliška
Němeček Jan