Šesté místo v republice patří našim veteránům


 
» Redakce (12.5.2016)

Vrchol letošní sezóny veteránské ligy s účastí FbÚ tj. play-off se uskutečnil o víkendu 30.4 – 1.5 2016 v Brně v hale CESA VUT. Relativně nová krásna hala s parádním povrchem a ideální teplotou. Veteráni FbÚ dlouho ladili sestavu a nakonec jelo 13 hráčů a dva gólmani. Ubytování zajištěno v hotelu Atlantis u přehrady. Hotel 3* pěkný, hojně využívaný pro svatby.
První část borců Ústí vyrazilo již v pátek. Vozidlo 1 ve složení J. Kubeš, J. Černý, J. Heřmánek a P. Filipec v 17:00 po ověřené trase UL-PHA-Brno po D1. První zádrhel nastal v Praze, a to zasekaná magistrála. Tj. byla zvolena zkratka. Delší, za to horší trasa. „Líznout Karlák“ to bylo heslo dne. Pak chvilka naděje a totální zásek před prvním opravovaném úseku D1. Příjezd do hotelu cca 22:30. Telefonicky bylo varováno druhé vozidlo ve složení F. Secký (G), P. Kučaba a P. Kašpar. Ti jeli po D11, kde chytli hned dvě nehody, příjezd na hotel cca 24:00. Zbytek týmu vyrazil druhý den ráno a bez větších potíží přijeli na místo. Jmenovitě R. Weber, R. Ševela, J. Koník, J. Štěpánek, M. Wilhaber, M. Zoul, P. Lenc, J. Kokeš (G).

Turnaj pro Florbal Ústí začal v 12:20 zápasem s Brněnským Hattrickem. Ústí nezačalo dobře. V první, čtvrté a osmé minutě vstřelili borci Brna gól, na který FbÚ zareagovalo jen jedním. Celkově byli Brněnští rychlejší, lépe kombinovali a přehrávali Ústí. Přestřelka pokračovala i v další části. Zde se Ústeckým podařilo dotáhnout na rozdíl jediné branky. V poslední třetině ale Hattrick přidal další dva góly a první měření sil vyhrál v poměru 7:4. Neslavný to začátek, ale rozhodně to nebylo špatné utkání.

Druhé měření sil proběhlo v 18:00. Ústí stáhlo hru na dvě pětky a přidalo na tempu. A Brno se tak tak že nezhroutilo. V 5 minutě se FbÚ ujalo vedení 1:0. Tlačilo a mělo několik výrazných šancí. Troskotalo ale na koncovce. Brno s vypětím všech sil dokázalo vždy srovnat. Za stavu 4:3 pro Ústí a potřebě rozdílu min o 3 branky šlo FbÚ do powerplay, ale opět nedokázalo zakončit. Naopak Brno střelou do prázdné branky srovnalo na konečných 4:4. To bohužel pro FbÚ znamenalo stop v turnaji a na druhý den už jen boj o umístění 5-8 místo.

Po výborném utkání borcům Ústí vyhládlo, a tak se přesunuli do „stejk baru pod lékárnou“, kde svlažili hrdla a naplnili břicha. Pak už jen epizodka v „RUMBARU“ a šup na kutě. V 1:30 ráno to zasloužilo.

Druhý den se již v 10 hod utkali s týmem Litolici. Je škoda, že rozlosování i další průběh turnaje způsobil, že na sebe často narazily týmy ze stejné části republiky, tj. české s českými a moravští s moravskými. To se ale nedá nic dělat a tak si Ústí muselo, chca nechca, zahrát z týmem, se kterým se utkává v rámci základní části. Zápas to byl mírný v přátelské atmosféře a alkoholových výparů. Díky sqlému výkonu J. Koníka (4 góly) a J. Štěpánka (1 gól, 4 asistence) tentokrát vyhrálo FbÚ v poměru 5:4 a posunulo se do boje o 5-6 místo.

A tady turnaj poznamenala poněkud neférová záležitost s touhou některých týmů jet dříve domů. A tak SK Stonava o slabším, ale vyrovnaném průběhu zápasu s Florbalová akademie MB-Tull. Dew, přestala úplně hrát, nesmyslně odvolala brankáře a nechala si vstřelit branku, která rozhodla, že svůj poslední zápas o 7.-8. místo sehraje o hodinu dřív a FbÚ o hodinu později narazí na Florbalová akademie MB-Tull. Dew. Tedy soupeře, kterého dobře zná a s několika hráči pravidelně trénuje.

Tak tedy poslední utkání obou týmů, které se dobře znají, bylo sehráno v 14hod na druhém hřišti haly CESA. I zde se již značně projevila únava obou celků. Ústí tentokrát tahalo za delší konec a i v omezené sestavě (J. Koník, M. Zoul a J. Kokeš, již museli odjet) průběžně vedl utkání o gól. Nicméně únava a nesoustředěnost a z toho plynoucí fatální chyby vždy dovolily soupeři srovnat a v 28 minutě strhnout vítězství na svou stranu. Nutno podotknout, že 3 za 4 gólů soupeře vstřelili de-fakto Ústečtí hráči P. Kopta a V. Bečvář. Nakonec tedy 3:4 v neprospěch FbÚ a celkově tedy 6 místo veteránské ligy sezóny 2015-2016.

Suma sumárum, je to parádní výsledek, který na začátku sezóny nikdo nečekal. A i přes občasné dohady, absence a výpomoc mladších hráčů je tenhle tým kvalitní a i pro další roky má co ukázat a porvat se o přední příčky ligy.

Děkujeme fanouškům, divákům u oddílu a po letní pauze jsme tady zase a ukážeme všem, zač je v Ústí FbÚ! 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Srpen 2020
12
345 Muži A: SC Sluneta
6789
1011 Muži A: SC Sluneta
1213 Muži A: SC Sluneta
1415 Soustředění: Velebudice
16 Soustředění: Velebudice
17 Muži A: SC Sluneta
Soustředění: Velebudice
18 Soustředění: Velebudice
19 Soustředění: Velebudice
20 Soustředění: Velebudice
21 Muži A: SC Sluneta
Soustředění: Velebudice
22 Muži A: SC Sluneta
Soustředění: Velebudice
23
2425262728 Muži A: SC Sluneta
2930
31

 
Muži A
 
VS
FbÚ  -  Sparta Praha
SC Sluneta
11.8.2020 18:30-20:30
 
VS
FbÚ  -  Panthers Praha
SC Sluneta
13.8.2020 19:00-21:00
 
VS
FbÚ  -  Česká Lípa
SC Sluneta
17.8.2020 19:00-22:00

Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Zuzana
Zítra má svátek Klára

Včera slavil(a) narozeniny
Verner Jakub
Dnes slaví narozeniny
Štěpán Vojtěch
Za 2 dny slaví narozeniny
Dostálová Veronika
Kawulok Tomáš
Matějka Tomislav