Veteráni postoupili do play-off a v neděli odstartují čtvrtfinále proti Hattricku Brno


 
» Harmach (4.5.2017)
Foto: Jan Němeček

Veteráni se po základní části umístili na postupovém čtvrtém místě a v neděli je tudíž čeká čtvrtfinálová bitva proti Hattricku Brno. Matadoři Florbalu Ústí ale rozhodně neskládají zbraně, ba naopak. Po tříleté zkušenosti tohoto výběru ve veteránské lize je tým daleko vyzrálejší.
„Jsme vyspělejší než na začátku a všichni věříme, že zkušenosti dokážeme zúročit a přes Hattrick postoupíme do semifinálových bojů,“ říká Petr Filipec před čtvrtfinálovým dvojzápasem s Hattrickem Brno.

Veteráni postoupili do play-off ze čtvrtého místa
V základní části se veteránům dařilo. Z osmnácti utkání jich vyhráli rovnou dvanáct a pouze v šesti zaváhali. Z posledních pěti klání vyhráli hráči celkem čtyři, jediné tři body z této série jim sebrala FORZA Tatran. „Vzhledem k tomu, že se soutěž veteránů vyrovnává, tak je čtvrté místo po základní části a tím postup do play-off jistě úspěchem,“ říká Petr Filipec. Hráčům Florbalu Ústí se navíc povedlo vstřelit nejvíce branek v jejich divizi. „Ostrostřelce máme v týmu výborné a v porovnání se zbytkem týmů jsme na tom i v defenzívě dost slušně,“ kalkuluje Petr.

Letošní play-off se koná v Praze, v stověžatém městě a i přesto, že dojezdová vzdálenost není tak velká, veteráni se rozhodli, že v hlavním městě přespí. „I vzhledem k relaxaci hráčů jsme zvolili možnost ubytování. Mezi oběma zápasy je čtyřhodinová mezera. Tu vyplníme zřejmě lehkým obědem. No a na nedělní večer připravil pořadatel ‚Play-off párty‘, takže tam bude možnost setkat se s ostatními účastníky play-off mimo prostor ohraničený umělými mantinely a bez rozhodčích,“ prozrazuje volnočasové plány Petr Filipec.

Na soupeře z Jihomoravského kraje si věří
Brno si vedlo ve své části dobře a umístilo se na prvním místě. Po osmnácti zápasech měli na kontě patnáct vítězství, dvě remízy a jedinou prohru. „Do turnaje jdeme se zdravou dávkou sebevědomí a chceme se soustředit pouze na náš výkon, nikoliv na soupeřův,“ říká nejmladší hráč týmu Lukáš Pekárek a pokračuje: „Chlapi už proti nim hráli, takže vědí, do čeho jdou, ale podle hráčů, co jedou na turnaj jsem přesvědčený, že na Brno máme. Každopádně jména ještě nikdy nikoho neporazily.“

O motivaci proti Brno mají jasno. Z turnaje chtějí přivézt medaile a udělají pro to všechno. Mají zároveň i jednu jistotu, v případě, že Brňany porazí, vyhnou se v semifinále favoritovi soutěže FORZE Tatran, která má ve svém mužstvu několikanásobné mistry. „Do zápasů půjdeme s pokorou a jak by řekl Ivan: ‚Hlavně se z toho nepos*at‘. Já se osobně hodně těším na play-off a na hřišti budu trhat parkety jako všichni ostatní,“ říká Lukáš Pekárek.

Lukáš Pekárek odehrál letos za veterány deset zápasů, což je lehce nad polovinu a v týmu je nejmladším členem. „Taky to dostávám tak trochu sežrat. Hádejte, kdo sbírá míčky,“ směje se Lukáš. Střet generací je ve florbale běžný, to vnímá právě i sekretář, rozhodčí, hráč a trenér v jednom Lukáš. „Jsem velice vděčný za příležitost. U veteránů mě udivuje jejich nasazení a zápal pro hru. Kolikrát se divím, jak je možné, že na tréninku tihle borci předběhnou osmnáctileté kluky a neustále jednou na plno. Tenhle jejich elán jim závidím,“ zakončuje Lukáš Pekárek. 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Srpen 2020
12
345 Muži A: SC Sluneta
6789
1011 Muži A: SC Sluneta
1213 Muži A: ZŠ Dobiášova
1415 Soustředění: Velebudice
16 Soustředění: Velebudice
17 Muži A: SC Sluneta
Soustředění: Velebudice
18 Soustředění: Velebudice
19 Soustředění: Velebudice
20 Soustředění: Velebudice
21 Muži A: SC Sluneta
Soustředění: Velebudice
22 Muži A: SC Sluneta
Soustředění: Velebudice
23
2425262728 Muži A: SC Sluneta
2930
31

 
Muži A
 
VS
FbÚ  -  Česká Lípa
SC Sluneta
17.8.2020 19:00-22:00
 
VS
FbÚ  -  Karlovy Vary
SC Sluneta
21.8.2020 16:00-18:00

Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Alan
Zítra má svátek Hana

Včera slavil(a) narozeniny
Dostálová Veronika
Kawulok Tomáš
Matějka Tomislav
Zítra slaví narozeniny
Primus Matěj
Zajíc Jakub
Za 2 dny slaví narozeniny
Bursík Jonáš
Friedl Vít
Za 3 dny slaví narozeniny
Mádlová Eliška
Němeček Jan