Letní soustředění začíná


 
» Redakce (22.8.2017)

Konec prázdnin se blíží. A tak jako každý rok touto dobou vyrazili hráči našich mládežnických kategorií, konkrétně od přípravky po dorost, na týdenní předsezonní soustředění. Zde se budou připravovat po fyzické i herní stránce na své ligové soutěže. Po návratu z dovolených a táborů tak vymění povalování, plavky a pohodu za dres, florbalku a míček. Každý den na naše hráče čeká vícefázový trénink, což ze soustředění dělá výborný start do sezony. Tento rok se všem útočištěm stal areál ve Velebudicích u Mostu. Pokud vás zajímá, jak takové soustředění probíhá, dozvíte se to v našem článku.
Do Velebudic se vracíme po třech letech. K dispozici nám zde je atletický ovál s fotbalovým hřištěm a tři sportovní haly různých rozměrů. Hráči si soustředění vždy užijí, a to nejen kvůli tomu, že od areálu je asi 300 metrů vzdálený Albert. Dojít do něj ovšem není někdy tak jednoduché, jelikož tréninková zátěž je značná. Na všichny čekají denně dva až tři tréninky uvnitř a jeden venku.

,,Samotné tréninkové fáze probíhají jak v hale, tak i na venkovních plochách, kde si děti zkusí více sportů, protože se zaměřujeme na všeobecnou přípravu a rozvoj pohybových dovedností. Dítě mladšího věku nelze stále jednostranně přetěžovat, došlo by k nenapravitelným změnám jeho těla. Toto není cílem tréninku v žádném věku, proto kombinujeme více sportů a pokud možno formou hry a soutěže, tím se děti naučí nejvíce. Mezi samotnými tréninky je také dost odpočinku a volných chvil pro dětskou zábavu na pokoji nebo v areálu, Je jasné, že dítěti se tréninkový režim co se týče zátěže a intenzity zvětšuje úměrně věkem. Rozdíl mezi přípravkou a elévy je značný. Věk 8 až 10 let (elévové) je klíčový pro vývoj dítěte jako sportovce, ale i žáka. Mozek dítěte vstřebává úplně vše a snadno a rychle se učí všemu. Také jsou již na slušné intelektuální úrovni, kdy porozumí i složitějším pravidlům různých her a cvičení“, uvedl k tréninkům trenér přípravky Jan Štěpánek

Ke každému soustředění neodmyslitelně patří určitá pravidla a kázeň hráčů a hráček, bez které by to nešlo. S tím spojená je také bezpečnost hráčů, jelikož některým je teprve šest, sedm let. Důležitá je rovněž regenerace, spánek a stravování, které je pro všechny účastníky zajištěné v jídelně patřící ke kolejím. Na větší jedlíky je večer připravena druhá večeře.

Speciální pravidla pak mají ti nejmenší z přípravky. „Děti nikdy nechodí bez dovolení mimo vyhrazený prostor a konkrétně přípravka se smí držet pouze na svém patře. Musím k tomu podotknout, že nastavená pravidla jsou přísně hlídána a tresty za nedodržení adekvátní velikosti jak průšvihu, tak dítěte (kliky, běhání po schodech apod.), vše je v rámci sportovního výkonu řešeno na místě mezi trenérem a dítětem,“ upřesnil pravidla trenér Štěpánek. „Samozřejmě se setkáváme i se steskem, ale kluci a holky si v kolektivu vždy poradí. Parta kamarádů i dospělých kolem nich jim nedovolí si postesknout zase tak moc,“ dodal Štěpánek.

Soustředění probíhá od soboty 19. 8. do soboty 26. 8., kdy se hráči vracejí zpět do Ústí nad Labem. Pak mají týden na zotavenou a hurá do školy a zpět do tréninkového procesu. Na dveře již také pomalu klepe nová sezona, kde jistě budou chtít okupovat ty nejvyšší příčky. My jim přejeme hodně štěstí a spoustu skvělých výsledků. 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Září 2021
12345 Muži A: HMS Karlovy Vary
67891011 Muži A: SCS Sluneta
Dorost: SCS Sluneta
Ženy A: SCS Sluneta
12 Muži B: SH Krupka
Junioři: SH Krupka
Ženy A: SCS Sluneta
131415 Junioři: HMS Karlovy Vary
Ženy A: SC Sluneta
161718 Muži A: MSH Chomutov
Muži B: MSH Teplice
Junioři: TJ Sokol Vinohrady
19 Junioři: SCS Sluneta
202122232425 Muži A: SCS Sluneta !!!POZOR: Změna času!!!
Muži B: SCS Sluneta !!!POZOR: Změna času!!!
Junioři: SH BIOS Kladno
Dorost: SCS Sluneta
Ženy A: SH Litvínov
26 Junioři: SCS Sluneta
Ženy A: !!!POZOR: Změna haly na MSH Chomutov!!!
2728 Muži A: VUT CESA Brno 1
2930

 
Muži A
 
VS
Gullivers Brno  -  FbÚ
VUT CESA Brno 1
28.9.2021
 
VS
FbÚ  -  Č. Budějovice
SCS Sluneta
2.10.2021 17:00-19:00

Další týmy
Junioři
26.9.: SCS Sluneta
13:00-15:00

Ženy A
26.9.: !!!POZOR: Změna haly na MSH Chomutov!!!
11:00-13:00


  
Dnes má svátek Andrea
Zítra má svátek Jonáš

Včera slavil(a) narozeniny
Srsen Lukáš
Dnes slaví narozeniny
Pošíková Petra
Veselá Veronika
Zeman Martin
Zítra slaví narozeniny
Štolbová Vendula
Tůma Jan
Za 2 dny slaví narozeniny
Duda Jan