Juniorky si na úvod připisují hned čtyři body! Muži B porazili Děčín 6:4


 
» Redakce (25.10.2017)

Hned deset týmů zasáhlo o uplynulém víkendu do bojů ve svých soutěžích a Florbalu Ústí se povětšinou dařilo. Jak se jednotlivým týmům vedlo, Vám přiblížíme v našem víkendovém přehledu.
Starší žákyně, 22. 10., Chomutov
FbÚ – Bivojky Litvínov 4:4, Florbal Chomutov 9:2

Do prvních letošních bojů zasáhla děvčata v neděli v Chomutově. Pro některé to byly vůbec první soutěžní utkání, pro většinu potom první utkání v „pětkovém“ florbalu na velkém hřišti. Na hře byly patrné velké rezervy, ale holky si obě utkání velmi užily a zásluhou především zkušených hráček v první lajně a bojovného výkonu celého týmu, získaly první čtyři body do ligové tabulky.

Juniorky, 22. 10., Chomutov
FbÚ – TJ Turnov 2:2, Fbk Jičín 3:1

První zápasy v kategorii juniorek mají za sebou naše starší děvčata. V neděli vyrazila do dalekého Jičína, kde se utkala nejprve s turnovskými vrstevnicemi. Ve vyrovnaném utkání se hrál vcelku pohledný florbal, kterému ovšem chyběla přesnější koncovka na obou stranách. Obnovenou premiéru v brance prožila Míša Sikorová, poprvé v ústeckém dresu se představily sestry Kročákovy. V druhém utkání naskočily juniorky proti domácímu celku. Jičínské hráčky se prezentovaly kontaktní hrou mnohdy za hranicí pravidel a předvedly nejednou své šermířské umění. Vysvobozujícím momentem tak našim hráčkám byl závěrečný hvizd, kdy i přes výhru byly rády, že mají toto utkání za sebou.

Přípravka, 21. 10., Most Velebudice
FbÚ White – FbÚ Red 4:3, Vipers Most - White 7:1, Bivoj Litvínov Yellow 4:7
FbÚ Red – FbÚ White 3:4, Bivoj Litvínov Yellow 3:9, Vipers Most - White 6:1

I přes nepříjemnost, která se stala cestou na turnaj, si naši nejmenší za dozoru rodičů svá utkání užili a nabrali důležité zápasové zkušenosti se soupeři z Litvínova a Mostu. Utkali se dokonce i ve vzájemném ústeckém utkání, ze kterého odešli o gól lépe bílí. Důležitější než výsledek ale byla radost ze hry a ta byla vidět u všech.

Elévové, 22. 10., Teplice
FbÚ White – ASK Lovosice Black 2:11, SK Štětí 11:3, Florbal Domeček Chomutov 12:2
FbÚ Red – DDM Teplice 9:6, SK Dubí Red 12:1, Florbal Chomutov 8:8

Elévci vyrazili na svůj druhý turnaj do Teplic, kde sehráli svá další utkání. Také v této kategorii nejsou důležité výsledky a osobní statistiky, a tak trenéři chválili především za hezké přihrávky, odvahu při hře s balonkem a chytrost, kterou jejich svěřenci předváděli i při hře bez balonku. Výsledkem byly hezké akce a góly, které dělaly radost nejen trenérů, ale hlavně samotným hráčům.

Mladší žáci, 21. 10., Liberec, Ústí nad Labem
FbÚ Red – FBC Liberec Purple 5:0, Florbal Chomutov 2:7, ASK Lovosice 7:4
FbÚ White – Mocní Tuleni Podbořany 8:0, Bivoj Litvínov Yellow 3:4, FBC Lomnice 4:0

Početná družina našich mladších žáků se o tomto víkendu rozdělila na dvě party. Jedna vyrazila ke svým utkáním do Liberce, druhá přivítala naopak své soupeře na domácím hřišti. Obě družstva se prezentovala dobrým nasazením a podala sympatický výkon. V domácím prostředím naše žáčky navíc podpořila i příjemná divácká kulisa. Poučením do příště mohou být vyloučení za špatná střídání, která ovšem nemohla zkazit jinak dobrý dojem z předvedených výkonů.

Dorostenci B, 22. 10., Most Velebudice
FbÚ – TJ Turnov 8:1, Vipers Most 8:3

Výborný vstup do sezóny má za sebou rezervní tým dorostu, který také na svém druhém turnaji dokázal naplno bodovat a neztratil tak dosud ani jeden bod. Dorostencům se postavily týmy z opačných konců regionu, jmenovitě TJ Turnov a Vipers Most. Kluci v obou utkáních dokázali nastřílet osm branek, a jelikož obranná fáze fungovala většinou spolehlivě, zvítězili v obou utkáních poměrně přesvědčivým způsobem. Bodově povedený víkend zažil Jakub Krupica, který ze dvou utkání zaznamenal osm kanadských bodů za 4 branky a stejný počet asistencí.

Muži B, 22. 10., Ústí nad Labem
FbÚ – 1. FBC DDM Děčín IV 6:4

Již po šesté v této sezóně si vyběhli udělat žízeň muži ústecké rezervy. Tentokrát se před vlastními diváky postavili soupeři ze sousedního Děčína. Po většinu utkání tahali výsledkově za delší konec a také po konečném hvizdu se mohli radovat z konečného výsledku 6:4. Bodově se výrazněji do statistik zapsali Hynek Nikolič a Jindřich Grosse, kteří si v utkání připsali shodně dvě branky a jednu asistenci. Šestou branku domácích vstřelil nejproduktivnější hráč ústeckého a-týmu Viktor Kopecký.

Muži C, 22. 10., Kadaň
FbÚ – Florbal Chomutov B 5:5, FbK Prty 7:3

Ke druhému letošnímu turnaji vyrazili muži do daleké Kadaně, kde na ně čekal tým z Chomutova a Prty. Dobře rozehrané utkání s rezervou Florbalu Chomutov bohužel loňští vítězové Ústecké ligy mužů do vítězného konce nedovedli, když dovolili soupeři srovnat ze stavu 5:3 na konečných 5:5. Nepovedl se bohužel ani začátek druhého zápasu a muži brzy prohrávali 0:3. Naštěstí se ale dokázali ze studené sprchy otřepat a i díky nasazení a zkušenostem v týmu hrajících veteránů otočili nepříznivé skóre ve svůj prospěch až na konečných 7:3. 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Červen 2021
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Leoš
Zítra má svátek Květa

Včera slavil(a) narozeniny
Huslička Tomáš
Pribanová Johana
Dnes slaví narozeniny
Trčka Ondřej
Zítra slaví narozeniny
Olexa Dominik
Rybníček Lukáš
Svoboda Ladislav
Za 3 dny slaví narozeniny
Myslivec Karel
Tůma Martin