Junioři A o víkendu vyhráli oba své duely. Rezerva starších žáků bodovala v Lovosicích

» Redakce (31.10.2017)

Junioři v elitní skupině KB ligy zůstávají po posledním říjnovém víkendu bez ztráty bodu a protrhli nepříjemnou sérii s Bohemians. Rezerva starších žáků vyjela do nedalekých Lovosic, odkud s dvěma výhrami odjížděli spokojeni. Junioři B po zlepšeném výkonu na výhru stále čekají.
Junioři se s náročným programem vypořádali
V posledním říjnovém víkendu měli svěřenci Marka Vojty opravdu napilno. V sobotu cestovali do našeho hlavního města, kde se utkali s florbalovými klokany z Bohemians Praha. S těmi se nám v poslední době moc nedařilo. V minulé sezoně jsme s nimi prohráli hned dvakrát, nejprve 5:11 a poté i doma v poměru 7:11. Pomyslná hyperbola v grafu vzájemných zápasů se ale v sobotu změnila z klesající na rostoucí a Ústečtí odvezli na sever Čech tři body za vítězství 7:11 a domácím, tak porážku naplno odčinili.

Výsledek zápasu se nevyvíjel zrovna lehce. V úvodních minutách zápasu byli na balonku spíše domácí a ústečtí florbalisté se bránili. Úspěšně. Hned ve 3. minutě přesně mířenou střelou otevřel účet zápasu ústecký Pazderka, pro kterého to byla první branka po roční odmlce. Oba týmy se poté střídaly v tlaku na útočné polovině. V 8. minutě našel Janata před prázdnou brankou Petroviće, který vyrovnal na 1:1. Šancí přibývalo na obou stranách. Klokani pak museli v rozmezí od 14. do 16. minuty přežít několik našich šancí, které končily mimo branku, brankáři nebo dokonce na tyčkách. Do klece Bohemians už ale v 18. minutě přesně zamířil Kawulok po přihrávce Fořta a ještě v téže minutě vyrovnal Šebek 2:2. Euforii Pražanů z vyrovnání ukončil stále ještě v 18. minutě Kawulok, svojí druhou brankou v utkání.

Na začátku druhé periody si hosté zahráli přesilovku, kterou nevyužili. Utkání „nahoru a dolu“, tak by se dala sobotní bitva označit. Po velkém množství šancí na obou stranách ale skórovali opět Severočeši, z hole Semeráda 2:4. Klokani se po obdržené brance snažili být na balonku a v klidu si vypracovat nějakou akci a to se jim i povedlo, když ve 33. minutě upravil skóre domácí Buršík. Bohemians byli v tu chvíli možná o něco lepším týmem a nás v bráně podržel nováček v ústeckém dresu Čáp. Z tlaku domácích pramenil nedovolený zákrok ústeckého Pucareviće. Co se nepovedlo z brejku ve standardním počtu hráčů, to se povedlo v oslabení, kdy domácího brankáře prostřelil Beneš hrající s reprezentační formou.

Vyrovnaná hra pokračovala i ve třetí dvacetiminutovce, ve které vyrovnal domácí Petrović 5:5. V tu chvíli se mezi diváky objevily a mohutně fandily i hráčky ženského týmu pražského klubu, které hrály své utkání ihned potom. V 51. minutě šli hráči Bohemians poprvé v zápase do vedení, kdy se přesnou střelou prezentoval Cabejšek. O minutu později vyrovnal Beneš, který si vyběhl s rohu do prostoru před bránou a svou střelu uklidil pod břevno. Následující dvě branky padly z hole Krbce. Domácí se snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale to se jim nepovedlo a Ústečtí si závěr utkání pohlídali, kdy ještě dvakrát skórovali do prázdné branky. Tři body putují na sever za vítězství 11:7.

V Ostravě opět za tři body
Druhé utkání sehráli junioři v Ostravě, kam vyjížděli již časně ráno. Daleký výjezd po D1 se vyplatil. Branky padaly zejména v první půlce zápasu, ve které jsme si vypracovali menší náskok, který domácí v závěru stahovali. To se jim nepovedlo úplně a do Ústí nad Labem, kvůli nepřízni počasí v České republice, pomalu putovaly další tři body za výhru 5:4.

„Dnes jsme zápas v jedenácti lidech a s dobrou obranou soupeře spíše ubojovali, než uhráli. V závěru jsme nebyli tak silní kondičně a někteří hráči psychicky, proto jsem rád, že jsme nakonec uspěli i bez několika opor týmu. Soupeř byl ve třetí třetině lepší a příště budeme chtít se širším kádrem závěr zvládnout lépe“, zhodnotil utkání ústecký lodivod Vojta.