Mužská rezerva těsně přehrála Teplice. Veteráni poprvé v sezóně padli

» Redakce (7.11.2017)

Divize mužů nabídla v rámci svého 7. kola severočeské derby, ve kterém domácí Teplice přivítaly ambiciózní hráče Florbalu Ústí. Velice vyrovnané utkání nabídlo celkem patnáct branek. O jednu více vstřelili hráči z krajského města a vyhráli 7:8. Veteráni cestovali do našeho hlavního města, odkud si vezou tři body.
Rozhodl Leoš Nergl tři minuty před koncem
Florbal Teplice 7:8 Florbal Ústí B
Branky FbÚ: 8. Nikolič, 10. Kučaba, 22. Kopecký, 28. Kučaba, 44. Nergl, 49. Nikolič, 49. Kučaba, 58. Nergl

Druhé severočeské derby a druhá výhra. Taková je bilance hráčů mužské rezervy, kteří v minulém hracím kole vyhráli doma nad Děčínem a definitivně zakončili sérii zápasů. V sestavě Ústeckých se podruhé za sebou objevil vypomáhající Viktor Kopecký, do zápasu naskočil také junior Vojtěch Esterka.

70 fanoušků sledovalo v teplické sportovní hale zajímavé utkání, které nabídlo krásné branky a šest přesilových her, z čehož jedna byla hned dvojnásobná. Došlo k ní na začátku druhé třetiny a za domácí ji dokázal využít Ondřej Kůs. Snižoval tak průběžné skóre na 2:3 z pohledu domácích.

Brankově nejbohatší třetí třetina přinesla osm branek. Tři z nich padly v průběhu deváté minuty, kdy nejprve za hosty zvyšoval Hynek Nikolič na 6:4. Již za 13 sekund se ale prosadil David Gebhardt a snížil opět na nejtěsnější brankový rozdíl. Hektickou půlminutu uzavřel Filip Kučaba, který tak završil svůj hattrick a vrátil svému týmu dvoubrankové vedení. Teplice ještě do konce utkání dokázaly vyrovnat na 7:7. Poslední slovo v zápase si ale ponechal Leoš Nergl, který necelé tři minuty před koncem vstřelil svou druhou branku a převážil tak definitivně misky vah ve prospěch hostujícího Florbalu Ústí.

Veteráni vezou z Prahy tři body
FBC Česká Lípa 2:5 Florbal Ústí
Branky FbÚ: 20. Kopta, 27. Štěpánek, 30., 32. a 35. Bečvář

V sobotu dopoledne vyrazili naši nejstarší hráči do Prahy, kde na čekala další dvě utkání ligy veteránů. Ve svém prvním utkání narazili na Českou Lípu. Co se nepovedlo mužům A v Superlize, to se povedlo veteránům. Do té doby neporažený tým si poradil se svým soupeřem i v pátém zápase ligového ročníku a dokráčel si pro vítězství 5:2. Hattrickem se blýsknul obvyklý brankový tahoun Václav Bečvář. Všechny své zásahy navíc dokázal vměstnat do pouhých pěti minut.

Florbal Ústí 1:8 FORZA Tatran
Branky FbÚ: 21. Kopta

V druhém utkání stál proti Severočechům zkušenější soupeř, a to sice FORZA Tatran, kterou bodově táhl David Růna a Martin Kostiha. Už v 10. minutě prohrávali Ústečtí o dvě branky, když se prosadil výše jmenovaný David Růna a Juraj Šádek. Kontaktní branku vstřelil v půlce druhé třetiny Petr Kopta. To bylo ale pro tentokrát ze strany Ústeckých vše a ve zbytku utkání se prosazovali už pouze hráči Forzy. Po konečném hvizdu tak na tabuli svítil výsledek 1:8.