Dorostu se daří, oba týmy si připsaly další plný počet bodů

» Redakce (7.11.2017)

V neděli se v Litvínově konalo 14. kolo 1. ligy dorostenců, kde nechyběli ani kluci z Ústí. Byly mimo jiné k vidění dva zápasy Ústí, první s Českou Lípou a druhý s Libercem. Florbal Ústí B zavítal do Kadaně, kde se utkali s Chomutovem B a Turnovem.
Dorost deklasoval Českou Lípu o čtrnáct branek
FBC PD Dědek Česká Lípa 2:16 Florbal Ústí
Okolo nedělního poledne se v litvínovské hale začali sjíždět ústečtí dorostenci pod vedením Jakuba Kolstrunka, s vizí udržet svoji prozatímní šňůru neporazitelnosti v dorostenecké skupině A. V prvním zápase vyzvali Severočeši tým z České Lípy.

Našim dorostencům chyběl juniorský reprezentant Dominik Beneš, který se tentýž den vrátil z Euro Floorball Tour ve Švýcarsku, ovšem jak se moudře říká, tým nedělá jednotlivec a to ústečtí florbalisté naprosto potvrdili výhrou nad Českou Lípou 16:2. Ze zápasu lze vypíchnout například Ondřeje Kawuloka, který se blýskl hattrickem a dvěma asistencemi, nebo Pavla Vítka, který stačil zavěsit do českolipské sítě čtyři góly.

Florbal Ústí - FBC Liberec 8:4
To by bylo. Hráče Ústí ale ve druhém zápase čekal často velice nepříjemný Liberec. Že to nebude nic jednoduchého, ukázalo již ze začátku obrovské nasazení z obou stran. Po dvou třetinách svítilo na tabuli skóre 3:3. Ovšem ze hry měl pomalu ale jistě více Florbal Ústí.

Po polovině třetí třetiny padl vlastní gól do sítě Liberce, to byl rozhodující moment. Během následujících pěti minut se s góly roztrhl pytel a naši dorostenci zápas zvládli s konečným výsledkem 8:3. I když se kluci vrátili zmoklí a ve tmě, rozhodně panovala vítězná nálada. Ústečtí dorostenci vedou skupinu A s gólovým rozdílem +86, dva body za nimi je momentálně Děčín.

Rezerva dorostu si připsala další dvě vítězství
Florbal Ústí B 5:2 Florbal Chomutov B
Florbal Ústí B nastoupil proti týmu z Chomutova. Od začátku se zápas převrátil na vedení Ústí – a i přes pár branek, které padly do domácí klece – si ústecká rezerva vedení uhájila a zvítězila 5:2. Dva góly vstřelil společně s jednou asistencí Dominik Herzina a hned za ním v kanadském bodování zápasu byl Libor Hons se dvěma góly.

TJ Turnov 2:8 Florbal Ústí B
Další zápas hráli Ústečtí s Turnovem. Utkání započalo podobně jako to minulé, po dvou rychlých trefách našich dorostenců, konkrétně Ondřeje Reichla a Filipa Srnky. Ve druhé třetině si Ústí pojistilo jednoznačné vedení a utkání skončilo se skórem 2:8. Florbal Ústí B náleží druhá pozice v tabulce, o první pozici se pere s Jabloncem, který vede ligu pouze s lepším skórem.