Veteráni byli na Prague Masters! Muži C si poradili s Podbořany

» Redakce (14.11.2017)

Veteráni se znovu vydali na Prague Masters. V turnaji pro florbalové legendy se jejich cesta zastavila v šestnácti finále, ve kterém nestačili na finský výběr Kioski. Florbalové céčko má za sebou dvojutkání na UJEP v Ústí nad Labem. Z gólové přestřelky vyšel jako vítěz tým z Kadaně, v druhém klání se už ústečtí florbalisté mohli radovat ze zisku tří bodů za vítězství proti Podbořanům.
Brodd IBK 3:0 Florbal Ústí
Florbal Ústí 3:3 Technic 40 Košice
Florbal Ústí 6:0 VETERANS Dobřany

V základní části se utkali s norským mužstvem Brodd IBK. Norům pomohlo k vítězství rychle vstřelení dvou branek v první patnáctiminutovce. Ulrik Jonsson nakonec v posledních třech minutách rozhodl a Norové zvítězili 3:0.  Ve večerním klání vyzvali na souboj naši veteráni slovenský tým Technic 40 Košice. Ve vyrovnané bitvě se dařilo více Florbalu Ústí, když skóre utkání otevřel Radek Weber a následně dvěma brankami ve druhé části přiblížil Ústí k bodovému zisku Jan Štěpánek. Jenže Košice vyrovnali a klání skončilo nerozhodně 3:3. V posledním utkání se veteráni činili a Dobřany smetli vysoko 6:0.

SKP FALKONI Holešov 2:8 Florbal Ústí
Kioski 9:2 Florbal Ústí

Se ziskem čtyř bodů postoupili ústečtí florbalisté do play-off, kde v prvním kole narazili na tým z Holešova. Hattrick si připsal Václav Bečvář a čtyři body za dva góly a dvě asistence se do celkového skóre započetli Janu Štěpánkovi. Veteráni vyhráli 8:2 a postoupili do šestnácti finále. V něm narazili na finský tým Kioski. Se soupeřem ze Skandinávie drželi Ústečtí krok prvních patnáct minut, jenže od druhé poloviny převzali Finové otěže klání a nakonec zvítězili 9:2.

Body sbíral převážně Jan Štěpánek, který za pět utkání skončil na deseti bodech (7+3), po pěti bodech měli Václav Bečvář a Radek Weber. Kompletní statistiky na webu Prague Masters.

Muži C mají z dvojutkání tři body
FBC DDM Kadaň C 13:10 Florbal Ústí C
V utkání Florbal Ústí a Kadaň padlo celkem 23 gólů. Ústečtí si v první třetině vytvořili náskok dvou branek už v první minutě a na 3:0 zvyšoval Jan Černý. Kadaň se však probudila a do konce první patnáctiminutovky dokázala stav utkání otočit na svou stranu. O další dvě branky více než Florbal Ústí vstřelil soupeř i ve druhé třetině. Kadaňští si náskok v poslední části udrželi a vyhráli 13:10.

Florbal Ústí C 8:5 Tatran Mocní Tuleni Podbořany
Chuť si domácí celek spravil v zápasu proti Mocný Tuleňům z Podbořan. Soupeř sice v prvních dvou třetinách určoval tempo hry a skóre držel těsně na svojí straně, kdy Podbořany vedly 4:3, jenže v poslední periodě Ústečtí zabrali a klání strhnuli na svou stranu. Ústí vyhrálo 8:5.