Bratři Nikoličové si společnou sezonu užívají!


 
» Redakce (23.11.2017)
Foto: Harmach / Němeček

Hynek a Adam Nikoličové spolu znovu hrají za Ústí. Není to však shledání po dlouhých letech. Oba jezdí na letní turnaje za IBK Machýrky se svými dlouholetými kamarády.
Adam Nikolič se k florbalu dostal na základní škole na přelomu prvního a druhého stupně v momentě, kdy tehdejší učitelské florbalové guru Jiří Kudrna mladší zakládal školní ligu. Z dochovaných údajů se nám povedlo vyšťourat, že se Adam Nikolič podílel na gólu v semifinále meziškolní ligy v sezoně 2004/2005 a na ZŠ Palachova hrál za tým FLC Allrisk.

Jeho o dva roky mladší sourozenec Hynek Nikolič začal s florbalem už v sezoně 2001/2002, kdy hrával za elévy. Mladší z Nikoličů hraje prakticky bez přestávky a z dostupných statistik má na svém kontě 382 gólů a 216 asistencí. „Naše florbalové osudy se prolínaly už od žáků a čím jsme byli starší, tím více jsme hráli spolu,“ shodují se oba.

Srbsko, turnaj můj
Hynek Nikolič zasvětil svůj život na několik let velkému florbalu. V sezoně 2012/2013 dovedl nově vzniklý tým do první ligy, ve které hrál tři roky. Vyzkoušel si dokonce i angažmá v srbské reprezentaci v kvalifikaci na Mistrovství světa 2016. „O příštím roce toho zatím tolik nevím, tak uvidíme, zdali pojedeme na kvalifikaci,“ prozrazuje informaci Hynek Nikolič. 
Machýrci a rodinní známí v Srbsku v Bělehradě

Bratři Nikoličové se již podruhé za poslední dva roky podívali do Srbska spolu se svými spoluhráči z Machýrků. V Bělehradě odehráli florbalový turnaj, v němž se umístili na třetím místě. Nejpočetnější kotel tvořili rodinní příslušníci z rodu Nikoličů, kteří nezmeškali ani jedno utkání. „Za známými do Srbska jezdíme pravidelně, teď se k nám přidali i naši kamarádi,“ říká Adam Nikolič.

Rodiče na tribuně a v týmu se svou partou
Oba v současnosti hrají za mužskou rezervu v Divizi. Mužstvo se po zaváhání na začátku sezony vzpamatovalo a po devíti zápasech je na třetím místě. V posledních dvou utkáních dokázali porazit 10:4 Rokycany a 5:1 FBŠ Slavii Plzeň.

„Zpátky na palubovky mě po dlouhé pauze přivedl starý tým, který se opět začal formovat dohromady, to byla kombinace, která se přece neodmítá!“ neváhá s odpovědí Adam Nikolič. Po devíti odehraných utkáních vyniká především v trestních minutách, jichž nasbíral deset. To by možná vysvětlovalo i práci, která ho podle jeho slov živí: „Jsem profesionální tanečník disko, inspiraci jsem sbíral po turnajích od Leoše,“ směje se.

„Díky florbalu jsem si našel spoustu přátel, kteří jsou jako moje druhá rodina. Teď se mi hraje parádně. Hraji s kluky, se kterými trávím spoustu času i mimo hřiště – hraji s bráchou a rodiče se chodí stále koukat,“ doplňuje ho Hynek Nikolič. Statistiky mužské rezervy nevede nikdo jiný než Hynek Nikolič s dvaceti body, kdy se mu podařilo vsítit dvanáct gólů a na osm jich přihrál. Podle jeho slov za tím stojí tvrdá práce, procházky a šikovnost. „To, že mám v oblíbených hráčích v aplikaci Český Florbal jen sebe, vypovídá jasně o tom, že statistiky samozřejmě sleduji bedlivě,“ doplňuje se smíchem.

Oba shodně říkají, že spolu vychází dobře, ač na základě slov staršího z Nikoličů občas došlo i na srbskou bratrovražednou válku. „V současnosti už to je tak, že Hynek solí gólíky a já z toho občas mám i nějakou tu asistenci,“ zakončuje Adam Nikolič. 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Srpen 2020
12
345 Muži A: SC Sluneta
6789
1011 Muži A: SC Sluneta
1213 Muži A: ZŠ Dobiášova
1415 Soustředění: Velebudice
16 Soustředění: Velebudice
17 Muži A: SC Sluneta
Soustředění: Velebudice
18 Soustředění: Velebudice
19 Soustředění: Velebudice
20 Soustředění: Velebudice
21 Muži A: SC Sluneta
Soustředění: Velebudice
22 Muži A: SC Sluneta
Soustředění: Velebudice
23
2425262728 Muži A: SC Sluneta
2930
31

 
Muži A
 
VS
Liberec  -  FbÚ
ZŠ Dobiášova
13.8.2020 19:00-21:00
 
VS
FbÚ  -  Česká Lípa
SC Sluneta
17.8.2020 19:00-22:00

Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Alena
Zítra má svátek Alan

Dnes slaví narozeniny
Dostálová Veronika
Kawulok Tomáš
Matějka Tomislav
Za 2 dny slaví narozeniny
Primus Matěj
Zajíc Jakub
Za 3 dny slaví narozeniny
Bursík Jonáš
Friedl Vít