Čekali čtyři roky! Kluci Štorkové si spolu zahráli bok po boku


 
» Redakce (28.11.2017)
Foto: Jan Němeček

Nevídaný příběh se odehrál v neděli 26. listopadu na Slunetě, když si předseda oddílu Vladimír Štorek mohl konečně zahrát bok po boku se svými dvěma syny v jediném utkání v dresu Florbalu Ústí.
Vladimíra Štorka znají snad už po celé republice. V ústeckém florbale se pohybuje přibližně deset let, z toho již několik dlouhých dnů a nocí dělá předsedu. K florbalu se dostal právě díky synům, kteří tehdy začali florbal hrát. Zároveň působí v Komisi elitního florbalu a medializace a na regionální úrovni je členem výboru ligové komise.

Myšlenka, že by si mohl zahrát se svými syny Vladimírem Štorkem mladším a Vojtou Štorkem, se začala rodit už před čtyřmi lety. „Říkal jsem si, že až ten mladší, Vojta, doroste do věku, kdy už bude moct hrát za chlapy, tak si to spolu plácneme,“ přibližuje celou akci Vladimír Štorek a dodává s humorem: „Protože až budou oni veteráni, tak já už plácat nebudu.“

Z jednoho střídání se vyklubalo celé utkání
Původně to mělo být jedno střídání, alespoň podle toho, co se říkalo v kuloárech. Jenže nakonec se z toho vyklubalo 45 minut společné hry. Nejdříve se Vladimír Štorek držel zpátky v obraně, jenže v poslední třetině přišel na řadu útok a už se na něj sypaly ze všech stran přihrávky. „No uvidíme, co bude koleno říkat dalších čtrnáct dní. Fyzička už taky pak docházela, zvlášť když mě postavili na pozici hrota, který tam vepředu musel běhat,“ říká se smíchem táta, předseda a teď už i florbalista Vladimír Štorek.

A co vlastně kluci říkají na společné utkání s tátou, který ve třetí třetině nebyl daleko od gólu? „Bylo to parádní, akorát mě mrzí ty góly, že nepadaly,“ povídá Vladimír Štorek mladší, načež ho nejmladší Vojta Štorek doplňuje: „Úžasný a doufám, že to nebylo naposledy. Určitě jsem na tátův gól čekal, ale nějak to nepřišlo, zřejmě chybělo štěstíčko.“

S florbalem začali všichni tři spolu
Pro všechny tři je rok 2007 rokem prvních kroků ve florbale. Vladimír a Vojta Štorkovi začali hrát za mládežnické kategorie. Starší Vladimír tehdy nastoupil už za elévy a Vojta začínal v přípravce. Táta se následně dostal do vedení tehdejší USK Slávie. Málokdo však ví, že například starší ze synů začínal s fotbalem. „Byl jsem fotbalový brankář, později rostla konkurence a zároveň jsem se tehdy přihlásil do školního kroužku, kde jsme florbal hráli – to mě pak přivedlo k florbalu za Ústí,“ uvádí děj na pravou míru Vladimír Štorek mladší.

Nyní hraje v Tipsport Superlize vedle Davida Stummera v obraně a o tři roky mladší Vojta Štorek válčí za juniory.
 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Červen 2021
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Milan
Zítra má svátek Leoš

Dnes slaví narozeniny
Huslička Tomáš
Pribanová Johana
Zítra slaví narozeniny
Trčka Ondřej
Za 2 dny slaví narozeniny
Olexa Dominik
Rybníček Lukáš
Svoboda Ladislav