Rezerva juniorů si připisuje čtyři body. Muži B porazili Plzeň 5:2

» Redakce (5.12.2017)

Juniorská rezerva zažívá v poslední době úspěšné období, jelikož už tři zápasy v řadě neprohrála a v posledním zápase navíc udržela čisté konto v zápasu s Florbalem Teplice, kde vyhrála 8:0 a zlepšila si tak chuť po prvním zápase se Semilskem, který měla dobře rozehraný, ale ke třem bodům ho nedokázala dotáhnout. Muži B si z víkendu odváží tři body za vítězství nad Plzní 5:2. V Sokolově mohli bodovat také, nakonec ale utkání prohráli 6:10.
Semilsko TJ Turnov - Florbal Ústí B 4:4

V neděli je ale před zmiňovaným utkáním s Teplicemi čekal ještě duel se Semilskem, se kterým minulý měsíc prohráli 6:5 poté, co nezvládli hlavně první třetinu. V nedělním zápase se na první branku čekalo do 9. minuty, kdy se prosadil Libor Hons. I poté se hrálo vyrovnané utkání. V závěru první třetiny dokázali hráči Semilska vyrovnat po chybě v přechodné fázi 1:1.

Na začátku druhé části se ústeckým povedlo během pěti minut vstřelit hned tři branky a svému soupeři odskočili už na 4:1. To jim ale přineslo na hole lehké uspokojení a byli to naopak hosté, kteří hru vyrovnali a začali si tvořit šance. Z nich proměnili jen jednu a do poslední části vstupovali s dvoubrankovým mankem 4:2.

Poslední perioda začala brankou hostů, po chybě v domácí obraně a hostům to vlilo krev do žil. Na hře to bylo hned vidět a hráči Semilska dokázali za dvě minuty vyrovnat na 4:4. Do konce utkání se již nic nestalo.

Po druhé už vítězně a s nulou
Florbal Ústí B - Florbal Teplice 8:0

Odpolední duel s Florbalem Teplice začal lépe pro ústecké, kteří se poprvé prosadili ve 12. minutě, kdy se trefil Jakub Verner 1:0. Ústečtí byli v té době lepší a zápas jednoznačně kontrolovali a teplické hráče do žádné větší šance nepustili. Takový stav platil i po konci první třetiny.

V té druhé už branek padalo mnohem více a to výhradně do sítě hostů z Teplic. Ty se do útoku stále nemohly prosadit, protože když už si vytvořily nějakou šanci, domácí podržel dobře chytající Jan Štěpánek. Čtvrtou a pátou branku, které hosty definitivně srazily, vstřelil Aleš Poloprutský, kterému se zápas vydařil a připsal si v něm celkem čtyři body.

Poslední perioda už se jen dohrávala, domácí se bavili svým florbalem a přidali ještě tři branky, které rozhodli o konečném výsledku 8:0, a Ústečtí přezimují v klidném středu tabulky.

Rezerva mužů nezvládla přestřelku v Sokolově
Florbal Sokolov - Florbal Ústí B 10:6

Až do dalekých Františkových lázní cestovali Muži B na utkání 10. kola florbalové divize, kde se utkali se Sokolovem, kterému se lépe povedl vstup do utkání. Už ve třetí minutě se prakticky z první šance prosadil Tomáš Abrhám. Po chybě v obraně ústeckých skóroval rovněž sokolovský Jakub Stejskal 2:0. Poté se oba týmy střídali v neproměňování šancí a až několikátou šanci v řadě se povedlo využít ústeckému Leoši Nerglovi. Ústečtí pak ještě do konce první periody nastřelili tyčku za zády domácího brankáře Ondřeje Motla.

Druhá dvacetiminutovka začala opět rychlou brankou Západočechů, kteří tak ústeckým rychle odskočili opět na rozdíl dvou branek. Následně domácí nabídli Severočechům přesilovou hru, kterou místo toho aby využili, tak v ní naopak inkasovali, když dal gól Miroslav Horký 4:1. Ovšem vstřelit v ní branku se přece jen povedlo a opět se prosadil Leoš Nergl. Poté hosté přepnuli na vyšší stupeň a nenechali domácí tvořit. Z tlaku pak pramenily hned čtyři branky a rázem to bylo 4:6. Domácí do konce druhé části ještě snížili, více ale nestihli a do poslední části si nesli jednobrankové manko.

V poslední dvacetiminutovce se prosazovali už jenom domácí. První polovina poslední periody byla vyrovnaná a šance byly na obou stranách. Na 6:6 vyrovnali domácí v 55. minutě a odstartovali tak jejich pětiminutový „brankostroj“. Ten donesl hráčům Sokolova klid na florbalky a zkušeně si konec pohlídali, když ještě čtyřikrát skórovali, z toho dvakrát do prázdné branky a stanovili výsledek utkání na 10:6.

V daleké Plzni to už za tři body bylo
Florbalová škola Plzeň A - Florbal Ústí B 2:5

Po sobotním cestování na západ Čech, se museli muži B vydat na další dlouhou trasu, která vedla až do Plzně, kde se tentokrát brankami v úvodu utkání šetřilo. To ostatně platilo pro celou první vyrovnanou periodu. O první branku utkání se v přesilové hře postaral domácí Vlastimil Buchta a poslal tak Florbalovou školu Plzeň A do vedení. Branka hosty z Ústí nakopla a následně dokázali zásluhou Jindřicha Grosseho vyrovnat 1:1.

Ve třetí části bylo k vidění hned pět branek. Hostům se povedl důležitý odskok na 1:3, který trochu otupil zbraně domácích. Přesto však dokázali korigovat na 2:3. Pojistku v podobě branky ústeckých zařídil Leoš Nergl. Domácí si poté vzali oddechový čas a odvolali brankáře, branku ale nevstřelili a k tomu se ještě opět prosadili Severočeši. Konkrétně Jindřich Grosse, který vstřelil svou druhou branku v utkání a stanovil jeho stav na 2:5.