Plníme v lize roli Robina Hooda – silným bereme, slabým dáváme, říká Leoš Nergl


 
» Redakce (20.12.2017)
Foto: Jan Němeček

Mužská rezerva stráví vánoční období na druhém místě v Divizi. Po několika klopýtnutích se hráči zmátořili a v posledních pěti zápasech dokázali ve čtyřech plně bodovat. Hrající trenér Leoš Nergl spolu s Hynkem Nikoličem vévodí týmovým statistikám a v kanadském bodování soutěže jsou v TOP 5.
Po posledním dvojkole ústečtí florbalisté jasně vévodí statistice ve střelených gólech ve vlastním oslabení. V zápase proti Lounům jich dokázali dát hned pět a na účtu mají sedm čárek. Louny jsou nemilosrdně na posledním místě s pouhými čtyřmi body. Zajímavá je i statistika využitých přesilových her. V současnosti jsou na 53 %, v čem opět vévodí.

V ostatních dovednostech je rezerva mužů v průměru celé skupiny. Muži B se na palubovky vrací hned první florbalový víkend a rovnou na Slunetu. 6. ledna odehrají utkání proti Panthers Liberec a v neděli s dalším soupeřem z Liberce.

1) V mužích B se změnil realizační tým, kdy jsi zaujal místo trenéra. Co vedlo k tomuto kroku?
Trenér je poměrně silné slovo, zní důležitě a zodpovědně, nicméně ani jednu z těchto vlastností moje pozice nemá. Nazval bych se organizátorem občasných setkání, na které se sem tam přijede podívat i florbal. Dále jsem se zlepšil v manažerských dovednostech, protože dostat alespoň na zápas, nemluvím o setkáních v týdnu, deset hráčů a jednoho brankáře je občas slušný oříšek.

2) Jak hodnotíš dosavadní výsledky týmu? Začátek sezony nebyl zřejmě úplně podle představ, nyní jste se ale odpíchnuli a jste druzí.
Jako obvykle plníme v lize roli Robina Hooda – silným bereme, slabým dáváme. Liga je velmi specifická, florbalisti si v podstatě můžeme říkat jen my a kluci z obou libereckých týmů. Ze začátku jsme byli pohodlní až moc a občas prohráli, teď jsme ochotní přidat ke hře s florbalkou i trochu běhu, a proto vyhráváme prakticky všechny zápasy v suchém triku.

3) Přibliž nám poslední víkend, kdy jste vyhráli 17:4 a 12:6, v prvním utkání jste dali pět gólů ve vlastním oslabení – to se ve florbale jen tak nevidí…
První utkání v podstatě ani nestojí za řeč, rozdíl v kvalitě týmů byl obrovský a to jsme si ani neopotili dresy. Oslabení je pak vítaná šance pro každého hráče sám projet hřiště, aniž by si ostatní stěžovali, že nikomu nepřihrál. V tomto stylu jsme oslabení po zisku hráli, a proto tolik branek. Druhé utkání začínalo v 10:00 po předchozím vánočním večírku, takže očekávání nebyla žádná, naštěstí se soupeř – jako většinou – porazil sám.

4) K týmu se připojilo i několik nových hráčů a brankář Tomáš Hlava, jenž chytal za mužské áčko. Jak si posily pochvaluješ?
Připojil se Lukáš Mock, který je sice z Podbořan, což je velké mínus 😊, ale disponuje výbornou prací s holí a vůči nám diletantům nepoměrně více běhá, takže hodně pomáhá. Tomáš byl vždycky hráčem do béčka, jen mu trvalo déle si to přiznat.

5) V zápase proti Lounům sis připsal osm bodů, k čemu tuto bodovou nadílku přisuzuješ
Předně musím říct, že bodů jsem mohl mít víc, kdybych neměl na křídlech dva „rentgeny“. Dále je potřeba zmínit mojí nespornou hráčskou kvalitu a motivaci předvést se před lounským publikem, protože jak my starší víme, v Lounech všechen ten florbal začal. 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Srpen 2020
12
345 Muži A: SC Sluneta
6789
1011 Muži A: SC Sluneta
1213 Muži A: ZŠ Dobiášova
1415 Soustředění: Velebudice
16 Soustředění: Velebudice
17 Muži A: SC Sluneta
Soustředění: Velebudice
18 Soustředění: Velebudice
19 Soustředění: Velebudice
20 Soustředění: Velebudice
21 Muži A: SC Sluneta
Soustředění: Velebudice
22 Muži A: SC Sluneta
Soustředění: Velebudice
23
2425262728 Muži A: SC Sluneta
2930
31

 
Muži A
 
VS
Liberec  -  FbÚ
ZŠ Dobiášova
13.8.2020 19:00-21:00
 
VS
FbÚ  -  Česká Lípa
SC Sluneta
17.8.2020 19:00-22:00

Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Alena
Zítra má svátek Alan

Dnes slaví narozeniny
Dostálová Veronika
Kawulok Tomáš
Matějka Tomislav
Za 2 dny slaví narozeniny
Primus Matěj
Zajíc Jakub
Za 3 dny slaví narozeniny
Bursík Jonáš
Friedl Vít