Plníme v lize roli Robina Hooda – silným bereme, slabým dáváme, říká Leoš Nergl


 
» Redakce (20.12.2017)
Foto: Jan Němeček

Mužská rezerva stráví vánoční období na druhém místě v Divizi. Po několika klopýtnutích se hráči zmátořili a v posledních pěti zápasech dokázali ve čtyřech plně bodovat. Hrající trenér Leoš Nergl spolu s Hynkem Nikoličem vévodí týmovým statistikám a v kanadském bodování soutěže jsou v TOP 5.
Po posledním dvojkole ústečtí florbalisté jasně vévodí statistice ve střelených gólech ve vlastním oslabení. V zápase proti Lounům jich dokázali dát hned pět a na účtu mají sedm čárek. Louny jsou nemilosrdně na posledním místě s pouhými čtyřmi body. Zajímavá je i statistika využitých přesilových her. V současnosti jsou na 53 %, v čem opět vévodí.

V ostatních dovednostech je rezerva mužů v průměru celé skupiny. Muži B se na palubovky vrací hned první florbalový víkend a rovnou na Slunetu. 6. ledna odehrají utkání proti Panthers Liberec a v neděli s dalším soupeřem z Liberce.

1) V mužích B se změnil realizační tým, kdy jsi zaujal místo trenéra. Co vedlo k tomuto kroku?
Trenér je poměrně silné slovo, zní důležitě a zodpovědně, nicméně ani jednu z těchto vlastností moje pozice nemá. Nazval bych se organizátorem občasných setkání, na které se sem tam přijede podívat i florbal. Dále jsem se zlepšil v manažerských dovednostech, protože dostat alespoň na zápas, nemluvím o setkáních v týdnu, deset hráčů a jednoho brankáře je občas slušný oříšek.

2) Jak hodnotíš dosavadní výsledky týmu? Začátek sezony nebyl zřejmě úplně podle představ, nyní jste se ale odpíchnuli a jste druzí.
Jako obvykle plníme v lize roli Robina Hooda – silným bereme, slabým dáváme. Liga je velmi specifická, florbalisti si v podstatě můžeme říkat jen my a kluci z obou libereckých týmů. Ze začátku jsme byli pohodlní až moc a občas prohráli, teď jsme ochotní přidat ke hře s florbalkou i trochu běhu, a proto vyhráváme prakticky všechny zápasy v suchém triku.

3) Přibliž nám poslední víkend, kdy jste vyhráli 17:4 a 12:6, v prvním utkání jste dali pět gólů ve vlastním oslabení – to se ve florbale jen tak nevidí…
První utkání v podstatě ani nestojí za řeč, rozdíl v kvalitě týmů byl obrovský a to jsme si ani neopotili dresy. Oslabení je pak vítaná šance pro každého hráče sám projet hřiště, aniž by si ostatní stěžovali, že nikomu nepřihrál. V tomto stylu jsme oslabení po zisku hráli, a proto tolik branek. Druhé utkání začínalo v 10:00 po předchozím vánočním večírku, takže očekávání nebyla žádná, naštěstí se soupeř – jako většinou – porazil sám.

4) K týmu se připojilo i několik nových hráčů a brankář Tomáš Hlava, jenž chytal za mužské áčko. Jak si posily pochvaluješ?
Připojil se Lukáš Mock, který je sice z Podbořan, což je velké mínus 😊, ale disponuje výbornou prací s holí a vůči nám diletantům nepoměrně více běhá, takže hodně pomáhá. Tomáš byl vždycky hráčem do béčka, jen mu trvalo déle si to přiznat.

5) V zápase proti Lounům sis připsal osm bodů, k čemu tuto bodovou nadílku přisuzuješ
Předně musím říct, že bodů jsem mohl mít víc, kdybych neměl na křídlech dva „rentgeny“. Dále je potřeba zmínit mojí nespornou hráčskou kvalitu a motivaci předvést se před lounským publikem, protože jak my starší víme, v Lounech všechen ten florbal začal. 

23.7. Zavřený sekretariát
Od 26.7. do 8. 8. 2021 bude zavřený sekretariát z důvodu čerpání dovolené


 
««    »»
Srpen 2021
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Kristián
Zítra má svátek Oldřiška

Včera slavil(a) narozeniny
Dobosz Jan
Henzlová Jiřina
Dnes slaví narozeniny
Dolejší Jan
Písek David
Sebera Adam
Zítra slaví narozeniny
Pucarević Adam
Za 2 dny slaví narozeniny
Hons Ondřej
Šťovíček Jakub
Za 3 dny slaví narozeniny
Špičák Petr ml
Šredl Samuel
Zeman Jakub