SOUHRN: Prague Floorball Cup 2018

» Redakce (11.1.2018)

Z pátku na neděli se v Praze konal historický druhý v pořadí Prague Floorball Cup, tedy mezinárodní florbalový turnaj. Letos se Florbal Ústí objevil ve dvou kategoriích, G00 a B08, přesněji juniorky a elévové. Juniorky skončily nakonec na čtvrtém místě, elévové přivezli z turnaje bronz.
Elévové - B08
Elévové schytali už ve skupině několik zajímavých zápasů, v pátek je čekala Florbalová Akademie Mladá Boleslav a Florbal Fat Pipe Chodov, v sobotu zase Black Angels. Ústečtí začali turnaj výborně, když rozdrtili Florbalovou Akademii Mladou Boleslav 8:1 a hned pár hodin na to Florbal FATPIPE Chodov 6:2. Nejtěžší zápas ve skupině, je ale čekal až v sobotu, kdy si to rozdali o první místo s Black Angels. Vyrovnaný zápas, který skončil remízou, nerozhodl o vítězi skupiny, proto musel rozhodnout los, který se přiklonil na stranu Ústí.

Ještě tentýž den tedy čekalo naše malé naděje play-off. Ve čtvrtfinále kluci narazili na Technology Mladou Boleslav. Do zápasu oba týmy nastoupili v neskutečném tempu, misku vah ale na sebe převážili Ústečtí, kdy i mimo jiné pomohl Tadeáš Weber svými pěti kanadskými body k vítězství 6:2.

O dvě hodiny později se hrálo i semifinále, ve kterém se Ústí střetlo se Spartou. Zápas začal podobně jako utkání čtvrtfinálové. Během pěti minut ústečtí elévci dokázali vsítit tři branky. Ovšem Sparta se nevzdala, a i přes navýšení ústeckého náskoku nakonec půle skončila jednobrankovým vedením ve prospěch Sparty 5:4. Během druhé půle se Ústečtí neustále tlačili do zakončení, ale studená sprcha přišla v posledních pěti minutách, kdy Sparta třemi góly pečetila vítězství v semifinále. Elévové tak na turnaji skončili třetí a z Prahy přivezli bronzové medaile.

Juniorky - G00
Na druhém ročníku turnaje Prague Floorball Cup se poprvé představilo družstvo dívek Florbalu Ústí. Tým složený výhradně z kmenových hráček nastupoval v kategorii G00, ve které poměřil síly s dalšími šesti soupeři. Ústecké florbalistky si připsaly tři vítězství, jednu remízu a dvě prohry. Nestačily pouze na Black Angels posílené o juniorky z Herbadentu, přestože v utkání vedly 3:1. Druhým týmem, který byl nad síly našich děvčat, byly Polky hrající za Nowy Targ.

Nejlepší výkon naše děvčata podala proti aktuálně pátému týmu juniorské nejvyšší ligy SK Bivoj Litvínov. Ve vyrovnaném utkání Ústí dvakrát vedlo, nakonec však i přes výhodu přesilové hry v posledních minutách utkání dovedlo utkání k nerozhodnému stavu 2:2. Celkově tak Florbal Ústí v kategorii G00 obsadil lichotivé čtvrté místo, když o umístění na medailových pozicích, jak se nakonec ukázalo, přišel kvůli prohře v dobře rozehraném úvodním utkání s Black Angels.

Všechny hráčky tak měly možnost hned na startu roku 2018 nasbírat spoustu nových zkušeností, poměřily síly se soupeři, se kterými by se jinak nesetkaly, a užily si náročný, ale pohodový víkend na tomto novém turnaji.

Autor: Pavel Klepetko