Dorostenci deklasovali Litvínov 17:1. Starší žáci mají čtyři body, rezerva jich ukořistila šest

» Redakce (23.2.2018)

Do Liberce se o víkendu vydali naši dorostenci, kteří prozatím v lize nenašli přemožitele. Jako obvykle je čekaly dva zápasy, první proti druhému Děčínu a druhý proti poslednímu Litvínovu. Naše oba týmy starších žáků měli na pořadu o víkendu každý tři zápasy, A tým v Liberci a rezerva doma na Slunetě.
Dorostenci ztrácí na první Děčín už pět bodů
Florbal Ústí - 1. FBC DDM Děčín IV 3:4
Branky: 7. Beneš, 27. Friedl, 41. Pucarević

SK BIVOJ LITVÍNOV - Florbal Ústí 1:17
Branky: 4. Vítek, 13. Krupica, 14. Vítek, 16. Vítek, 17. Vítek, 20. Vítek, 20. Dolejší, 24. Vítek, 27. Vítek, 29. Herzina, 29. Pucarević, 35. Beneš, 35. Pucarević, 36. Vítek, 40. Pucarević, 41. Beneš, 42. Sattler

V prvním zápase se setkaly dva týmy, které zatím v lize nikdo neporazil, proto oba týmy do zápasu skočily po hlavě. Jako první udeřil Děčín gólem Tomáše Pšeničky. Florbal Ústí celý zápas dotahoval, ale nakonec dokázal dvougólový náskok Děčína pouze snížit na 3:4. Druhý zápas si Ústí hodlalo smlsnout na posledním týmu tabulky Litvínovu.

Během jedné třetiny hráči nasázeli osm gólů a utkání nakonec skončilo 17:1 pro naše dorostence. Na skóre se nejvíce podílel Pavel Vítek, který stačil za 45 minut nasbírat devět bodů za osm gólů a jednu asistenci. Kluci sice ztrácejí na první Děčín pět bodů, ovšem mají dva zápasy k dobru. Ústí bude mít šanci dostat se na první místo za 14 dní, kdy se v Teplicích utká s Libercem a Plzní.

Branky: 6. Rais, 6. Sedláček, 6. Sedláček, 7. Stejskal, 10. Rais, 16. Stránský

Starší žáci A cestovali v sobotu do druhého krajského města, jež se v této soutěži nachází, do Liberce. Kluci začali už v devět hodin ráno zápasem proti Liberci B, který nakonec dopadl lépe pro Ústí, po výsledku 5:3. Druhý i poslední zápas již bohužel nedopadl pro naše hráče příliš příznivě, když prohráli s Děčínem 2:6 a remizovali s Českou Lípou 2:2. Se třemi body se blýskl obránce Ústí Šimon Secký. Další turnaje obou těchto kategorií nás čekají až za tři týdny, kdy se naši kluci přestaví v Lounech a v České Lípě.

Starší žáci B ukořistili rovnou šest bodů za dvě výhry
Florbal Ústí B - Florbal Teplice 5:2
Branky: 7. Arnold, 10. Štěpán, 11. Samuel Polák, 21. Simeon Kimmer, 23. Štěpán

BK REAL ROUDNICE n/L - Florbal Ústí B 5:4
Branky: 4. Štěpán, 6. Štěpán, 21. Čečák, 23. Štěpán

Florbal Ústí B - Florbal Domeček Chomutov 6:0
Branky: 1. Štěpán, 5. Čečák, 7. Krušina, 9. Štěpán, 10. Simeon Kimmer, 12. Arnold

Starší žáci B brzy ráno nastoupili do prvního zápasu, ve kterém zdolali Teplice 5:2. Druhý zápas ústeckým příliš nevyšel, když podlehli Roudnici 4:5, ovšem pár hodin na to si spravili chuť v zápase proti Chomutovu. Po první půli zápasu bylo skóre poměrem 6:0 pro Ústí. I když nakonec Ústí další gól nepřidalo, rozhodně tím skvostně zakončilo svůj celodenní výkon. Výsledek Ústí má z velké části na svědomí i Vojtěch Štěpán, který stihl nasbírat za všechny tři zápasy devět bodů, z toho sedm gólů a dvě asistence.

Autor: Pavel Klepetko