Junioři B prodloužili svou šňůru vítězství. Muži B berou dalších šest bodů

» Redakce (23.2.2018)

Záložní tým juniorů o víkendu sehrál pouze jedno utkání, jelikož hráči Děčína se z hracího víkendu omluvili. Ač utkání nezačalo pro Ústecké dobře, tak nakonec v emotivním zápase zvítězili. Muži B potvrdili formu, která se jich drží v posledních kolech a v závěru soutěže stále po dvou vítězstvích drží naději na první místo v tabulce.
FBC Vipers Most - Florbal Ústí 4:7

Lovosické utkání ústeckých juniorů s Mostem nezačalo pro svěřence Petra Kopty vůbec dobře, hned z kraje zápasu i vinou oslabení prohrávali 0:2. Hra se poté vyrovnala, ale ústecké hráče trápila produktivita, se kterou se potýkají celou sezonu. I tak ale do konce první části ještě vsítili kontaktní branku.

V prostřední periodě převzali domácí iniciativu a hosty trápila rozehrávka, kterou řešili bezvýslednými náhozy. Ústečtí dokázali zápas i díky trestnému střílení a přesilové hře brzo otočit ve svůj prospěch, konkrétně do vedení 4:2.

S takovým výsledkem se vstupovalo i do poslední patnáctiminutovky, ve které se začali do popředí dostávat i emoce, ale hra byla stále vyrovnaná, ač někdy nepřesná. Tři branky domácích, oproti dvěma brankám hostů, tak stanovili skóre zápasu na 7:4 pro Florbal Ústí.

Muži B ztrácejí stále bod na první místo. O víkendu ale plně bodovali
FBC ROKYCANY - Florbal Ústí B 1:5
Branky: 15. Grosse, 17. Grosse, 27. Fryček, 35. Grosse, 35. Bečvář

Mužská rezerva se společně s poštovským panáčkem vydala do Rokycan, kde hrála o další tři veledůležité body v boji o první příčku v tabulce. Domácí Rokycany sice držely v úvodu více míček na svých čepelích, ovšem do žádné větší šance se nedostaly. Utkání pomalu nabíralo na obrátkách a to i díky pětiminutové přesilové hře pro Ústí. Oba brankáři své týmy drželi, první ale kapituloval ten domácí, který nestačil na střelu Jindřicha Grosseho, který se prosadil i ve vlastním oslabení - 0:2

Prostřední třetina byla sice vyrovnaná, oba týmy se dostávaly do šancí, ale úspěšnější v ní byli hosté z Ústí, kteří ji ovládli celkem jasně – 3:0. Poslední dvacetiminutovka začala lépe pro domácí, kteří vyvinuli poměrně značný tlak a zároveň ve 44. minutě vstřelili svou jedinou branku v utkání. Ústečtí svojí zodpovědnou hru soupeře prakticky k ničemu nepustili. Domácí si naopak závěr utkání zkomplikovali sami, jelikož se nechali dvakrát vyloučit. Tři body tedy putují do Ústí nad Labem za výhru 5:1.

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - Florbal Ústí B 6:8
Branky: 7. Bečvář, 19. Fryček, 29. Bečvář, 36. Mock, 37. Grosse, 52. Grosse, 53. Grosse, 56. Grosse

Se SLAVIÍ Plzeň sehráli muži B své druhé utkání, které pro ně nezačalo dobře. Po oboustranném opatrném úvodu se poprvé prosadili domácí. Ještě v téže minutě ale srovnal Jindřich Grosse, který nakonec v utkání zaznamenal úctyhodných pět kanadských bodů. Hra postupem nabírala na obrátkách a diváci viděli pěkný florbal plný šancí, které v první části lépe využívali domácí a do šaten odcházeli s příjemným vedením 4:2. Ovšem čtvrtou branku přiznal po nepřehledné situaci až sám kapitán Severočechů, kterému děkujeme za skvělé fair play.

I do druhé části vstoupili lépe domácí, za které už na 5:2 upravil Pavel Honzík, jenž využil zaváhaní v rozehrávce hostů. Ústečtí následně přidali na obrátkách a tlačili se dál tím víc do branky, kam se nakonec v přesilové hře dokonce dotlačili. Aktivní hra Ústeckých stále pokračovala a s ní přišly i dvě branky, které daly zápasu do třetí třetiny tu správnou zápletku 6:5.

Domácí se i v poslední části hnali stále dopředu, byla na nich vidět snaha uhrát tři body. Nakonec ovšem stejně skórovali hosté a v 53. minutě už dokonce otočili výsledek na 6:7. Domácí by v tu chvíli potřebovali nějakého toho krmeníčka. který by zase vrátil svému týmu vedení. I druhé víkendové utkání Ústečtí zvládli, tentokrát v poměru 6:8.

Autor: Ondřej Dobrovolný