Liberec zvítězil až na samostatné nájezdy. Ústí tak čeká druhé kolo play-down

» Redakce (26.3.2018)

V sobotu se schylovalo k nejdůležitějšímu sedmému utkání série play-down mezi Ústím a Liberecem. V sérii zatím platilo „Můj dům, můj hrad“, oba z týmů totiž doma neprohrály, proto měli menší výhodu Liberečtí, kteří v základní části skončili na jedenácté pozici. Poslední utkání se tedy hrálo v Liberci na hale Dobiášova.
FBC Liberec - Florbal Ústí 5:4pn
Branky: 1. Ferdan, 11. Balatka, 49. Salát, 60. Ferdan, N- Salát - 16. Esterka, 28. Stummer, 40. Kühnel, 42. Kopecký

Ústečtí do utkání vstoupili s mírnou nervozitou, což se podepsalo na brzkém gólu Prokopa Ferdana, který skóroval již v první minutě. Po této studené sprše začali hosté hrát lépe. Začali si vytvářet šance a početná skupina ústeckých fanoušků je hnala za vyrovnáním. Bohužel v polovině první třetiny stačil Liberec navýšit svůj náskok střelou Adama Balatky. Trpěliví ústečtí florbalisté se ale dočkali pět minut před koncem třetiny alespoň kontaktního gólu. Juniorský útočník Vojtěch Esterka se z vytočení z poloviny hřiště trefil přímo pod víko a zajistil Ústí do šatny jednobrankové manko.

Do druhé třetiny vstoupilo Ústí jako vyměněné a začalo na Liberec mnohem více tlačit. V osmé minutě si míček vzal kapitán David Stummer a jak je jeho zvykem, povodil si polovinu hřiště a pohotově zařídil vyrovnávací branku. Liberec po zbytek třetiny ne a ne přijít na to, jak ústeckou zeď vedenou gólmanem Tomášem Fibigerem, překonat a pět vteřin před koncem třetiny se z podobné pozice jako Vojta Esterka trefil po tečované střele i Radim Kühnel. Po druhé třetině Ústí vedlo 3:2 a před svěřenci Marka Vojty tak stálo ustát v Liberci poslední třetinu.

Třináct vteřin před koncem Liberec vyrovnal
Třetí třetina začala znovu lépe pro hosty. Viktor Kopecký se trefil hned ve druhé minutě a domácí Liberec narostl rázem dvoubrankový deficit. Pět minut na to skóroval Petr Salát, čímž přiblížil Liberec vytouženému prodloužení. Ústí se po polovině třetiny začalo viditelně bát o výsledek. Liberec byl na koni a Ústí čím dál tím více tlačil na vlastní polovinu. Do poslední chvíle liberecký trenér čekal na okamžik, kdy nechá svůj tým hrát v šesti, který nastal 45 vteřin před koncem. Pro Ústí začalo peklo v podobě Libereckého zámku, který zúročil Prokop Ferdan pouhých třináct sekund před koncem. Poprvé za zápas tak byli slyšet liberečtí fanoušci více než Ústečtí a šlo se do prodloužení.

V prodloužení se několikrát schylovalo k rozhodnutí zápasu, ale ani jedna z těchto infarktových situací gólem neskončila. Utkání tedy musely rozhodnout nájezdy. V nájezdech byl úspěšnější Liberec a zachránil tak v tomto severočeském městě Superligu pro následující rok. „Gratuluji soupeři k výhře v sérii. I když jsme teď hodně zklamání, důvěřuji celému týmu v jejich dovednosti, odhodlání a vůli odvést ještě kvalitnější výkony a nakonec být úspěšní. Děkuji fanouškům za obrovskou podporu.“ Řekl po zápase Marek Vojta.

I když Ústí nedokázalo poslední zápas uhrát ve svůj prospěch, rádi bychom za hráče, i za vedení poděkovali všem fanouškům, kteří v sobotu přišli naše Áčko podpořit. Zároveň Florbal Ústí neskládá zbraně, již příští víkend naše chlapy čeká druhé kolo play-down proti Bulldogs Brno. Série se opět hraje na čtyři vítězné zápasy, vítěz jde do baráže a prohraný sestupuje. Proto jestli naši muži někdy potřebovali podporu, tak to bude v následujících týdnech.

Autor: Pavel Klepetko