Dorostenci porazili těsně Mladou Boleslav 4:3 a mají druhé vítězství v osmifinále MČR

» Redakce (6.4.2018)

Vyrovnané utkání mohlo v pátek odpoledne sledovat přes šedesát diváků na Slunetě. Ústečtí dorostenci vyzvali Mladou Boleslav, která je trápila až do samotného konce. Vyrovnání zabránil Tadeáš Dittrich, který na poslední chvíli schoval míček do bezpečí. Florbal Ústí si tudíž připisuje v druhém zápase osmifinále MČR dorostu druhou výhru 4:3 a v posledním klání se utká proti Tatranu Střešovice.
Florbal Ústí – Florbal Mladá Boleslav 4:3
Branky: 2. Kawulok; 19. Fuchsig; 25. Fořt; 34. Beneš – 8. Kučera; 26. Zoufalý; 45. Šlechta

Ústečtí dorostenci do zápasu vstoupili s vervou a hned ve druhé minutě rozvlnil síť soupeře Ondřej Kawulok po nahrávce Dominika Beneše. Vyrovnané utkání potvrdil srovnáním skóre v osmé minutě mladoboleslavský Filip Kučera, jenž vyslal míček až pod víko branky.

Po první části se týmy rozešly smírně, nicméně nástupy do třetin vyhovují Florbalu Ústí. Už na začátku čtvrté minuty vrátil vedení na ústecké hole Jakub Fuchsig nenápadnou střelou z poloviny hřiště. Zmatku ve střídání v druhé polovině utkání využilo Ústí, po volném úderu se zmocnil míčku Miroslav Fořt, kterému se podařilo vstřelit třetí branku domácích. Na ní ale Středočeši dokázali rychle odpovědět. Za sirény si Ústečtí brali do třetí třetiny těsný náskok 3:2.

Ani třetí periodu nebylo nic jinak a rychlou branku vteřinu po začátku čtvrté minuty obstaral Dominik Beneš, který poslal míček do odkryté klece. Mladá Boleslav ke konci zápasu sáhla po power-play, která se jí půl minuty před koncem zápasu vyplatila a snížila na 3:4. Poslední vteřiny zachraňoval až Tadeáš Dittrich, který zavčasu odklidil míček od brankové čáry. Dorostenci slaví druhé vítězství na osmifinále MČR a čeká je poslední utkání proti Tatranu Střešovice v sobotu od 15:00.

Autor: Martin Harmach