Sezona byla náročná, ale na konci opět sladká, říká Lukáš Pekárek. Muži C obhájili titul!


 
» Redakce (9.5.2018)
Foto: Jan Němeček

Týmům z druhého sledu se letos dařilo. Po vítězství mužů B v divizi následovalo obhájení titulu v Ústecké lize v podání mužů C! Dojít si znovu pro pohár se jim povedlo i přes velkou obměnu kádru, kdy se do týmu začlenilo hned devět nových hráčů. Obhajoba se přesto ze začátku nerodila vůbec lehce, vše se zlomilo třinácti výhrami v řadě.
Noví hráči se museli rozkoukat
Začátek ročníku Ústecké ligy nevycházel mužům C podle představ. V prvních pěti utkáních dokázali vytěžit pouze sedm bodů. Úvodní utkání proti Roudnici zvládli v poměru 5:4, jenže pak přišla prohra proti Dynamu Teplice, která byla následovaná remízou proti Chomutovu. V přestřelce v zápase proti Kadani nakonec vyšel jako vítěz soupeř – 13:10. „Sezona pro nás nezačala úplně nejlépe. Paradoxně nám největší problémy dělala mužstva ze spodní části tabulky, se kterými jsme často brzo prohrávali a museli jsme otáčet. Díky týmovému výkonu a dobře namíchanou chemií jsme ale potom rozjeli krasojízdu třinácti vyhraných zápasů v řadě,“ přibližuje celou situaci Marek Fryček, který v sezoně nasbíral nejvíce bodů v týmu – 26+13.

A krasojízda to byla velká i přes problémy, které muže potkaly. „Během sezony jsme se dostali do početní krize na zápasy a museli jsme oslovit i hráče, kteří už pár let nehrají, abychom vůbec mohli odjet na turnaj. V tomhle byla ta sezona těžká,“ říká Lukáš Pekárek. Za zmínku stojí hned několik zápasů, ve kterých Ústečtí dominovali. V devíti hráčích porazili Podbořany 8:5. Teplice roznesli na kopytech 10:0, kdy si hattrick připsal jak Marek Fryček, tak i Patrik Šrédl. Podbořany musely zkousnout ještě jednu velkou prohru v poměru 4:15.

Čtyři roky čekání, aneb kluci Štorkové bok po boku
Nevídaný příběh se odehrál už na konci listopadu, kdy si po dlouhém čekání mohli zahrát spolu hned tři Štorkové. Táta a jeho dva synové. „Náš předseda Láďa Štorek má dva syny. Láďu mladšího a Vojtu. Vojta je prvním rokem junior a už před lety se tady zrodil nápad a chtíč, že by si v jednom týmu zahrál klan Štorků pospolu. My jsme jim to umožnili a měli jsme tak možnost vidět dva Štorky v útoku a jednoho v obraně. Krásný životní moment,“ osvětluje celou akci Lukáš Pekárek. A jak to celé vypadalo? To zjistíte ve videu!

Obhajoba titulu je doma
Posledních pět utkání bylo stejně vratkých jako ty úvodní. Z pěti střetnutí pouze sedm bodů a konec sezony zakončený dvěma prohrami proti celkům z Teplic. Ale ani to soupeřům nestačilo k tomu dohnat ústecké florbalisty. Se 47 body, které získali díky patnácti výhrám, dvěma remízám, skončili na prvním místě a obhájili tak titul! „Sezona byla náročná, ale na konci opět sladká jako téměř každý rok. Došlo k velké obměně kádru, kdy jsme zapojili hned devět nových hráčů. I přes komplikace v sezoně se nám podařilo znovu zvítězit. Hrát další sezonu určitě chceme. V jakém složení, to ale ještě nevíme,“ zakončuje Lukáš Pekárek. 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Červen 2021
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Květa
Zítra má svátek Alois

Včera slavil(a) narozeniny
Trčka Ondřej
Dnes slaví narozeniny
Olexa Dominik
Rybníček Lukáš
Svoboda Ladislav
Za 2 dny slaví narozeniny
Myslivec Karel
Tůma Martin
Za 3 dny slaví narozeniny
Brada Michal