Co je to Grow Challenge? Turnaj nám popsal Marek Vojta


 
» Redakce (15.2.2019)
Foto: Jan Němeček

Úvodního turnaje kategorie U11 se zúčastní týmy České Lípy, Tatranu Střešovice, Mladé Boleslavi, výběru z teplických klubů a Ústí nad Labem. Hned za týden se koná turnaj pro kategorii U13 v Krupce, kde se kromě zmiňovaných týmů představí i FbŠ Bohemians Praha.
Zápasy budou unikátní v jejich formátu, kdy si hráči nejprve budou sestavovat herní plán, poté proběhne samotné utkání a po zápase si sami sobě i navzájem se soupeřem zhodnotí svůj výkon s výstupem, co by mohli začít zlepšovat ve svém tréninku. Zároveň budou všechny zápasy nahrávány a týmy se budou moct na svojí hru ihned po utkání podívat.

„Hlavním záměrem bylo vytvořit možnost pro setkání dětských týmů klubů, se kterými máme podobné principy rozvoje mládeže a víme, že zmiňované týmy zaručí kvalitní a vyrovnané zápasy. Druhým cílem bylo, aby náročné zápasy chtěli hráči vyhrávat a naučili se, jak je vyhrávat. Třetím produktem bude vzájemná zpětná vazba mezi hráči a týmy. Tato část bude pomáhat hráčům, aby jejich jediné hodnocení nebyl konečný výsledek v podobě výhra nebo prohra, který svítí na časomíře, ale aby se naučili vnímat i herní výsledek. Například, proč zvítězili, čím přehrávali soupeře, jaké dovednosti jim šli a jaké více soupeři, kde mají prostor ke zlepšení oproti soupeři, jestli se jim dařilo kombinovat nebo i zda dokázali odebírat čistě míček. Všechny tyto informace by měli sloužit jako základ do obsahu v tréninku, aby už i mladí hráči si v něm hledali, v čem chtějí být nejlepší,“ popisuje myšlenku turnaje Marek Vojta.

„Turnaj jsme začali vymýšlet s trenéry dětských kategorií Lukášem Pekárkem a Janem Štěpánkem, když hledali další možnosti pro kvalitní zápasy, kterých není v lize potřebné množství. Formu turnaje jsem zvolil ze zkušeností, kdy jsme v mládežnických kategoriích soupeře často výsledkově porazili, ale soupeř byl například technicky šikovnější nebo si lépe přihrával, jen nedokázal využít šance, nebo jsme je přetlačili silou či vyčnívajícími jednotlivci. Jsem přesvědčený, že nám turnaje Grow Challenge pomůžou sledovat nejen konečné výsledky, ale i herní a procesní výsledky,“ zakončuje Marek Vojta.

Další pokračování turnajů je plánováno na březen a měly by se uskutečnit v rámci play-off Superligy v Mladé Boleslavi. Zájem o účast na pokračování projevily i další kluby např. Chodov či Sparta.

Autor: Marek Vojta, Martin Harmach 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Červen 2021
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Květa
Zítra má svátek Alois

Včera slavil(a) narozeniny
Trčka Ondřej
Dnes slaví narozeniny
Olexa Dominik
Rybníček Lukáš
Svoboda Ladislav
Za 2 dny slaví narozeniny
Myslivec Karel
Tůma Martin
Za 3 dny slaví narozeniny
Brada Michal