Stavbařka ovládla Superfinále! SPŠ Zlín severočeši porazili 7:4!


 
» Redakce (20.4.2019)
Foto: Jan Němeček

Kluky z Gymnázia a SOŠ dr. Václava Šmejkala jsme vám již představovali. Po vydařeném Národním finále - západ, kde po nervydrásajícím finále porazili gymnázium z Mladé Boleslavi čekal kluky poslední krok. Superfinále v Ostravě, kde se finále KB Challenge jako každý rok hraje jako předzápas před finálovými zápasy Tipsport Superligy a Extraligy žen.
Tým se od republikového kola nezměnil, až na realizační tým, ve kterém přibyl trenér Florbalu Ústí, Marek Vojta, který fungoval v týmu jako konzultant hlavního trenéra a učitele, Milana Brigadoie.

Finále v Ostravar aréně začalo lépe pro Stavbařku. Zlín začal od začátku s presem a zápas se dostal do rychlého tempa. Jako první udeřili kluci z ústeckého gymnázia, konkrétně to byl Dan Semerád, který unikl obraně a sám před gólmanem pohotově zakončil. Zlín v tu chvíli vytáhl ještě riskantnější forčeking a po chybně hlídané tyčce a nedůrazu před branku skóre srovnal. Stavbařka ovšem nepřestávala dominovat v držení míčku a chvíli na to se urval po pravém mantinelu Libor Hons, který využil chybného postavení brankáře a krásně mířenou střelou po zemi na vzdálenější tyčku vrátil Stavbařku do vedení. Ke konci třetiny došlo k velice interesantnímu momentu před brankou Zlína. Ondřej Kawulok trefil po krásné střele vzdálenější tyčku, balonek se odrazil na druhou stranu branky, trefil druhou tyčku a odrazil se ven z brány. Následovala dorážka z hole Pavla Klepetka, ta ovšem mířila kam jinam, než opět do tyče. Rozhodčí ovšem vyhodnotil střelu Ondřeje Kawuloka jako gól a těsně před přestávkou vedla Stavbařka 3:1.

Po vyhrané buly pro Severočechy se skóre opět navýšilo. Dan Semerád vyslal táhlou střelu na bránu, která ovšem trefila obránce ze Zlína. Střela se od jeho ramene odrazila do břevna a následně zpět do předbrankového prostoru. To už byl před brankou výborně důrazný Jakub Krupica, který zvýšil brankový rozdíl na 4:1. Zlín ale utkání nezabalil a následovaly 2 góly do ústecké sítě. Nejprve se rozhodila domácí zeď a Zlín šanci využil a skóroval. Poté si udělal jeden z hráčů hostů dobrý den z ústecké obrany a brankový rozdíl se náhle zkrátil na jednu branku. Od té doby ale skórovali jenom Ústečtí. Po nacvičeném signálu skóroval Jakub Landa a z vytočení trefil krásně spodní růžek branky Filip Matějka. V poslední minutě zápasu Ústí dokázalo svoji dominanci a 4 přihrávky z první znamenaly krásnou ťukačku. Na konci akce stál Jakub Krupica, který tak jen kosmeticky upravil skóre. Stavbařka:Zlín, 7:3.

“Jsem hrozně rád za všech 13 zvládnutých zápasů bez prohry od okresního kola až do Superfinále. Finálový zápas byl prvních pár minut velice vyrovnaný, Zlín pěkně cukal a zlobil. Což dokazuje situace z poloviny zápasu když se během minuty dostal na jednobrankový rozdíl. Naštěstí následně padaly góly pouze do zlínské branky. Chtěl bych poděkovat Markovi Vojtovi, který mi na střídačce pomáhal svými odbornými radami, protože kluky zná nejlíp, hned po mě! Klukům moc děkuju a přeji jim hezké prázdniny a co nejpříjemnější návrat do školního procesu.” řekl po zápase trenér a učitel kluků ze Stavbařky, Milan Brigadoi.

Poslední poděkování patří Tomáši Kawulokovi, který zasponzoroval tým novými dresy, ve kterých kluci na zápase hráli! Děkujeme Kawi! 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Březen 2021
123456 Dorost B: Most
Přípravka: Chomutov
7 Starší žáci B: Louny
8910111213 Veteráni: Mladá Boleslav
Starší žáci A: Litvínov,Lovosice,Kadaň,Jirkov,Turnov,Litvínov
Elévové: Gym. Jateční
Starší žákyně: Liberec
14 Starší žáci B: Štětí
151617181920 Muži C: Teplice
Dorost B: Lovosice
Mladší žáci: Liberec,Jablonec,Semily,Podbořany,Jirkov,Litvínov
Mladší žáci: Liberec,Jablonec,Semily,Podbořany,Jirkov,Litvínov
Přípravka: Gym. Jateční
Dorostenky: SCS Sluneta
21 Mladší žáci: Městská SH Teplice
222324252627 Veteráni: SCS Sluneta
Starší žáci A: Česká Lípa,Smržovka,Most,Kadaň,Semily,Lovosice
Elévové: Jirkov
Starší žákyně: Gym. Jateční
Starší žákyně: Gym. Jateční
Starší žákyně: Gym. Jateční
28 Elévové: Podbořany
293031

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Starší žáci A
13.3.: Litvínov,Lovosice,Kadaň,Jirkov,Turnov,Litvínov
Starší žákyně
13.3.: Liberec
0:00-0:00

Elévové
13.3.: Gym. Jateční
0:00-0:00

Veteráni
13.3.: Mladá Boleslav
0:00-0:00

Starší žáci B
14.3.: Štětí
0:00-0:00


  
Dnes má svátek Tomáš
Zítra má svátek Gabriela

Včera slavil(a) narozeniny
Kremlík Tomáš
Neugebauer Lukáš
Dnes slaví narozeniny
Dolejší Jiří
Za 2 dny slaví narozeniny
Kricner Filip
Rubinsteinová Elizabeth
Za 3 dny slaví narozeniny
Štorek Vladimír st.