Ústečtí florbalisté na Milada Run 2019 předvedli skvělé výkony


 
» Redakce (2.6.2019)
Foto: Jiří Horák

Ústečtí florbalisté se poprvé zúčastnili běžeckého závodu Milada Run v rámci seriálu Milada Tour. Díky pozvání pořadatelů se soutěže zúčastnili zároveň ještě hokejisté, basketbalisté s Ladislavem Peckou a boxeři Lukáše Konečného, mimo jiné mistryně světa Fabiana Bytyqi.
Za Florbal Ústí závodili v týmové soutěži Pavel Vítek, Josef Novák, Václav Vavruška a Tomáš Sattler. Do celkového skóre se pak započítaly tři nejlepší časy. Na vlastní tričko se na závodu v běhu na 5 km objevily ještě naše juniorky Kateřina Šímová a Vendula Štolbová. Za sebe běžel také trenér dívek Michal Wildhaber.

Pro všechny kromě Michala Wildhabera to byl jeden z prvních vytrvalostních běhů a v konkurenci tradičních běžců se vůbec neztratili! „Určitě se mi to líbilo, bylo to skvělé zorganizované. Trenér nám o tom dal vědět a tak jsem se přihlásila, abych věděla, jak na tom jsem,“ prozradila Kateřina Šímová, která skončila v ženách absolutně na 11. místě a v kategorii žen do 18 let na skvělém 4. místě a to vše s časem 25:23.

Jen o vteřinu delší čas naměřili Vendule Štolbové, která po boku své spoluhráčky nakonec skončila na 12. místě, respektive 5. pozici. Jejich trenér Michal Wildhaber s časem 20:42 skončil na absolutním 13. místě a v kategorii mužů do 39 let pak na deváté příčce.

Florbal Ústí od vítězství dělily dva body
První zmiňovaní hráči našeho klubu soutěžili převážně v týmové soutěži, ve které poměřili svou kondici mezi boxery, hokejisty a basketbalisty. Nejlépe zaběhl Pavel Vítek, který ze všech zmiňovaných sportovců doběhl jako první s časem 18:36, za což si vysloužil 460 bodů. „Závod byl v celku dobře zorganizovaný, počasí nám přálo a díky tomu v našem běžeckém týmu panovala skvělá atmosféra, a to mi dodalo pozitivní energii. K tomuto závodu na 5 km mě přesvědčoval Vašek Vavruška tak jsem si řekl, že ho v tom nenechám,“ řekl ústecký Pavel Vítek a dobře udělal, v mužích absolutně totiž skončil pátý a v kategorii do 18 let dokonce zvítězil!

Následoval ho Josef Novák s časem 20:40 a 399 body. „Vytrvalostního závodu jsem se ještě nikdy nezúčastnil, tak jsem si řekl, že to zkusím. Osobně se mi to líbilo, s týmovým i osobním výsledkem jsem spokojený a celkově si myslím, že to byla povedená akce od pořadatelů Milada Run, jak organizačně tak i počtem zúčastněných,“ uvedl Josef Novák, který v cílové rovince přepnul na šestý rychlostní stupeň a v mini souboji s Michalem Wildhaberem zvítězil.

Poslední započtený čas byl Václava Vavrušky, který protnul pomyslnou cílovou pásku v čase 20:43 se ziskem 397 bodů. Tomáš Sattler doběhl jako čtvrtý se ztrátou pouhých dvou vteřin s časem 20:45.

Florbal Ústí tak obdržel 1256 bodů, ale i přesto, že ústečtí florbalisté doběhli jako jedni z prvních, vítězství v týmové soutěži zajistila boxerům Fabiana Bytyqi, která doběhla jako třetí mezi ženami a získala 480 bodů. Boxeři obdrželi celkově 1258 bodů a zvítězili tak o pouhé dva body! Na třetím místě skončili hokejisté s 1175 body a čtvrté místo patřilo basketbalistům Slunety s 1149 body.

Všem našim reprezentantům gratulujeme k výborným výsledkům a děkujeme za reprezentaci klubu!

Autor: Martin Harmach

Fotogalerie Milada Run 2019


 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Červen 2020
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Tamara
Zítra má svátek Dalibor

Včera slavil(a) narozeniny
Dvořák Libor
Křivka Tomáš
Pucarević David
Závěrka Adam
Dnes slaví narozeniny
Alinče Ladislav
Jelínek Ondřej
Schořálková Michaela
Šíp Marek
Vondruška Jan ml.
Zítra slaví narozeniny
Lenc Petr
Za 2 dny slaví narozeniny
Bendlmajer Matěj
Hlava Tomáš