Dorostenecké tažení ukončil Chodov


 
» Redakce (3.6.2019)
Foto: Jan Němeček

Dorostenci vstoupili do sezony deklasováním soupeřů z Teplic s celkovým skóre 33:2. I dorostenci stejně jako junioři trpěli na úzký kádr kvůli zraněním, i přesto prohráli z dvaceti utkání pouze dvakrát a to se dvěma největšími soupeři z Liberce a Plzně.
V obou případech se jedná o týmy, které se v konečném zúčtování umístili nad naším týmem. Ústečtí hráči se umístili na třetí příčce s bilancí 13 výher 5 remíz a 2 prohry. Tato pozice jim zajistila účast v osmifinále MČR, kde se utkali s týmem Florbal Chodov. Osmifinále se odehrálo 23. 3. 2019 na SH Jižní Město ve dvou zápasech.

První utkání nezačalo pro ústecké hráče dobře, když již v páté minutě prohrávali 4:0. Zápas dokázali dorovnat ve strhující třetí třetině, ale patnáct sekund před koncem dokázal Chodov strhnout vyrovnanou bitvu na svoji stranu. Druhý zápas dopadl víc jednoznačně, bohužel pro ústecké příznivce to byl Chodov, který vyhrál 5:2. Dorostenecký sen o MČR se rozplynul.

Největší bitvy svádělo Ústí během sezony s týmy FBC Liberec a FBŠ Slavia Plzeň. S libereckým celkem jednou prohráli a jednou remizovali, proti Západočechům jednou prohráli a v posledním zápase sezony vyhráli.

Do brankoviště se během sezony postavili čtyři brankáři. Jan Štěpánek, ten nastoupil k nejvíce zápasům, konkrétně ke čtrnácti a šestkrát z nich vyšel vítězně. Tadeáš Dittrich nastupoval i za juniory, proto také odchytal jedenáct utkání, chytal oba zápasy osmifinále MČŘ proti Chodovu. Bruno Vagel zastupoval za Tadeáše v deseti utkáních, ze kterých čtyřikrát vyšel vítězně. V neposlední řadě Vojtěch Pražan, který nastoupil do dvou zápasů.

Nejužitečnějším hráčem dorostenců byl trenéry zvolen Ondřej Kawulok, který nasbíral za osm zápasů 22 bodů za 17 branek a 5 asistencí. Ondra plnil povinnosti převážně v juniorech, a proto odehrál pouze osm zápasů. Nejvíce bodů v základní části získal Vít Friedl, přesněji 34 bodů a s 18 body se stal nejlepším nahrávačem. Nejvíce branek, konkrétně 23, vstřelil Jan Sattler.

Sezonu shrnul dorostenecký trenér Jakub Kolstrunk: „Tak sezona se dá hodnotit ze dvou pohledů. První je z hlediska rozvoje a druhý z hlediska výsledků. Vzhledem k rozvoji myslím, že jsme za ten rok udělali obrovský krok práce zejména v rozvoji hráčských dovedností, což i dokazuje, že většina z týmu nastupovali pravidelně v juniorské sestavě, kde měli důležitou roli. Výsledkově to tak úspěšná sezona nebyla, jsme rádi, že jsme postoupili na MČR, kde jsme potrápili v osmifinále Chodov, ale myslím, že jsme měli tým na to postoupit až na finálový turnaj a odehrát kvalitní zápasy, kterých jsme v sezóně tolik neměli. Ale zbytečnými chybami ve dvojzápase s Chodovem jsme se o tuto možnost připravili. Kluci jsou ale v procesu rozvoje, takže celkově bych zhodnotil tuto sezonu kladně, je před námi spoustu práce. Věřím, že když kluci budou makat, můžeme se na ně těšit v juniorských reprezentacích a také v A-týmu.“

Autor: Dominik Hrabě 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Březen 2021
123456 Dorost B: Most
Přípravka: Chomutov
7 Starší žáci B: Louny
8910111213 Veteráni: Mladá Boleslav
Starší žáci A: Litvínov,Lovosice,Kadaň,Jirkov,Turnov,Litvínov
Elévové: Gym. Jateční
Starší žákyně: Liberec
14 Starší žáci B: Štětí
151617181920 Muži C: Teplice
Dorost B: Lovosice
Mladší žáci: Liberec,Jablonec,Semily,Podbořany,Jirkov,Litvínov
Mladší žáci: Liberec,Jablonec,Semily,Podbořany,Jirkov,Litvínov
Přípravka: Gym. Jateční
Dorostenky: SCS Sluneta
21 Mladší žáci: Městská SH Teplice
222324252627 Veteráni: SCS Sluneta
Starší žáci A: Česká Lípa,Smržovka,Most,Kadaň,Semily,Lovosice
Elévové: Jirkov
Starší žákyně: Gym. Jateční
Starší žákyně: Gym. Jateční
Starší žákyně: Gym. Jateční
28 Elévové: Podbořany
293031

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Dorost B
6.3.: Most
0:00-0:00

Přípravka
6.3.: Chomutov
0:00-0:00

Starší žáci B
7.3.: Louny
0:00-0:00


  
Dnes má svátek Kazimír
Zítra má svátek Miroslav

Zítra slaví narozeniny
Kremlík Tomáš
Neugebauer Lukáš
Za 2 dny slaví narozeniny
Dolejší Jiří