Juniorky si poprvé v nejvyšší soutěži zahrály i předkolo playoffs


 
» Redakce (3.6.2019)
Foto: Jan Němeček

Ústecké juniorky se poprvé v historii zúčastnily nejvyšší české ligy pro juniorky. Byl to velký krok pro děvčata a na výsledcích ze začátku sezony to šlo znát. První výhra přišla až v devátém kole nad Libercem, kdy hráčky dokázaly vyhrát 6:5 po nájezdech.
Touto výhrou se začala měnit sezona z celkem špatné na celkem vydařenou. Juniorky nakonec skončili na osmé pozici se ziskem 34 bodů, což se dá vzhledem k začátku sezony brát za vydařené. Po základní části musely hráčky odehrát předkolo s devátým týmem soutěže Florbalovou akademií MB. Oba týmy si dokázaly obhájit domácí prostředí, a proto se sérii hnala až do třetího utkání, které se odehrálo na horké ústecké palubovce. Zápas ale našim hráčkám nevyšel a prohráli 2:6. Tímto jejich tažení v 1. lize juniorek skončilo.

Celkem tři brankářky se během sezony postavili do ústeckého brankoviště. Nejvyužívanější gólmankou byla Michaela Schořálková, která zasáhla do 18 zápasů. Její partnerkou byla Aneta Linhartová, ta zasáhla do devíti utkání. Jednou zaskakovala bývalá ústecká hráčka Kateřina Kočová, na hřišti strávila šest minut.

Nejlepší hráčkou byla trenéry zvolena Eliška Poláková, která za 25 zápasů nasbírala neuvěřitelných 59 bodů za 36 branek a 20 úspěšných přihrávek, tím se stala jak nejlepší střelkyní, tak nejlepší nahrávačkou. Za zmínku stojí i 43 bodů Kláry Mečířové, či 35 bodů Adély Kubíkové.

Komentář kapitánky juniorek Venduly Štolbové: „Sezonu hodnotím určitě pozitivně. Byl to náš první rok v nejvyšší lize juniorek, který jsme zvládly s holkami obstojně. V průběhu sezony jsme pochopily, že máme na víc, než jsme si ze začátku myslely. Poté byl náš cíl umístit se do 8. místa, což se podařilo. Chyběl tomu jen lepší závěr. Na play-off na nás zbyla neoblíbená Mladá Boleslav, se kterou jsme měly problém již v sezoně. I když nás po celou dobu trápila různá zranění a byli jsme nuceni vyhrávat v osmi. Byla to další sezona, která nás zas posunula o velký krok dopředu a potvrdila náš potenciál.“

Autor: Dominik Hrabě 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Červen 2020
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Tamara
Zítra má svátek Dalibor

Včera slavil(a) narozeniny
Dvořák Libor
Křivka Tomáš
Pucarević David
Závěrka Adam
Dnes slaví narozeniny
Alinče Ladislav
Jelínek Ondřej
Schořálková Michaela
Šíp Marek
Vondruška Jan ml.
Zítra slaví narozeniny
Lenc Petr
Za 2 dny slaví narozeniny
Bendlmajer Matěj
Hlava Tomáš