Novým trenérem dorostenců a juniorů se stal Vladimír Trčka!


 
» Redakce (5.8.2019)
Foto: Jan Němeček

Přinášíme Vám rozhovor s novým trenérem dorostenců a juniorů Láďou Trčkou, který s týmem již absolvoval mezinárodní turnaj Prague Games, ze kterého se svými svěřenci přivezl zlatou medaili za vítězství v play-off B turnaje.
Ahoj Láďo, jelikož Tě ústečtí fanoušci asi neznají, představ se nám trošku prosím.
Zdravím. Jsem z Děčína, kde jsem začínal svou trenérskou kariéru a končil tu hráčskou. Prošel jsem zde s úspěšnou partou kluků od elévků až po dorost. Pro výkonnostní růst těch nejlepších pak bylo nutno posunout se o level výše. V Ústí jsme se bohužel v minulosti nedohodli, proto jsme se já a 4 hráči přesunuli v uplynulé sezoně do Liberce. No a pak přišla nabídka z Ústí.

Co Tě vedlo k tomu přijmout výzvu a stát se trenérem juniorů Florbalu Ústí?
Vedlo mě k tomu několik důvodů. První z nich je mnohem lepší dostupnost z Děčína, cesta do Liberce je očistec. Druhým a hodně důležitým byla znalost prostředí a kluků, které jsem vedl v úspěšných mládežnických výběrech od ml.žáků až po dorost. Věděl jsem, jaká je zde skvělá parta kluků. Navíc jsou zde zapojeni nebo se zapojí hráči z mé bývalé party z Děčína. V neposlední řadě musím zmínit dvě jména, která hrála důležitou roli – Tomáš Kawulok a David Stummer.

Jsi i učitel, jak Ti to pomáhá v trenérské pozici?
Tím, že učím tělocvik, tak jsou obě pozice dost propojeny. I hráči z Děčína, kteří budou hrát v Ústí, byli zároveň mými žáky na ZŠ Kamenická. I díky propojenosti obou pozic jsme se školou získali několik medailí z MČR ve florbalu, včetně té nejcennější.


Kluky už jsi měl možnost poznat a určitě si i náš tým pamatuješ jako soupeře, jaký máš cíle do sezony?
Většinu kluků jsem znal už z minulosti, hlavně z regionálních výběrů, kde tvořili osu týmu Ústeckého kraje. Takže to pro mě bylo výrazně jednodušší. Hlavním cílem je rozhodně jejich další posun. Výkonnostním cílem je určitě postup do nejvyšší soutěže juniorů, takže září bude v této kategorii velmi důležité. Postup do nejvyšší soutěže by zajistil kvalitní zápasy proti těm nejlepším týmům. U dorostu se bude rozhodovat až v play off na konci sezóny, do kterého postoupí všechny týmy soutěže. Samozřejmě bychom se chtěli držet v prvním výkonnostním koši.

Jaký je plán pro juniory v následujících dnech či týdnech?
Příprava na sezónu je v plném proudu už od poloviny května. V následujících dnech čeká většinu juniorů Czech Open v kategorii U21, někteří pak budou pravidelně nastupovat za tým mužů a čekají je pohárové zápasy. Pro ostatní jsou v jednání přípravné zápasy, termíny jsou v řešení. Vrcholem juniorské přípravy pak bude UNYP Cup o posledním srpnovém víkendu, kam bychom chtěli vyrazit v plné síle.

Popiš sebe jako trenéra, a jakou hrou by ses rád v sezoně prezentoval?
Popisovat sebe asi úplně nechci, ať si každý udělá obrázek sám. Rozhodně se chceme prezentovat v obou kategoriích aktivní a divácky atraktivní hrou! To znamená, že budeme chtít hrát hodně na míčku a tlačit se do gólových šancí, být stále nebezpeční. Po zisku míčku bude důležitý rychlý přechod do protiútoku a kvalitní zakončení. Důležitá bude samozřejmě zdravá agresivita a osobní odpovědnost všech hráčů a jejich dobré rozhodování ve hře.

Poslední otázka je na tělo, všiml jsem si, že jsi vášnivý cyklista, kdy si změníš profilovku na FB?
Až si koupím nového bajka… Snad brzy…😊

Autor: Jiří Horák 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Březen 2021
123456 Dorost B: Most
Přípravka: Chomutov
7 Starší žáci B: Louny
8910111213 Veteráni: Mladá Boleslav
Starší žáci A: Litvínov,Lovosice,Kadaň,Jirkov,Turnov,Litvínov
Elévové: Gym. Jateční
Starší žákyně: Liberec
14 Starší žáci B: Štětí
151617181920 Muži C: Teplice
Dorost B: Lovosice
Mladší žáci: Liberec,Jablonec,Semily,Podbořany,Jirkov,Litvínov
Mladší žáci: Liberec,Jablonec,Semily,Podbořany,Jirkov,Litvínov
Přípravka: Gym. Jateční
Dorostenky: SCS Sluneta
21 Mladší žáci: Městská SH Teplice
222324252627 Veteráni: SCS Sluneta
Starší žáci A: Česká Lípa,Smržovka,Most,Kadaň,Semily,Lovosice
Elévové: Jirkov
Starší žákyně: Gym. Jateční
Starší žákyně: Gym. Jateční
Starší žákyně: Gym. Jateční
28 Elévové: Podbořany
293031

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Dorost B
6.3.: Most
0:00-0:00

Přípravka
6.3.: Chomutov
0:00-0:00

Starší žáci B
7.3.: Louny
0:00-0:00


  
Dnes má svátek Kazimír
Zítra má svátek Miroslav

Zítra slaví narozeniny
Kremlík Tomáš
Neugebauer Lukáš
Za 2 dny slaví narozeniny
Dolejší Jiří