Muži reparát zvládli a z Havířova přiváží tři body po výhře 7:5

» Redakce (1.10.2019)

V sobotu čekal na Ústí druhý zápas s Havířovem, jednalo se o zápas s posledním týmem tabulky TJ SLOVAN Havířov. Ústečtí hráči si potřebovali spravit chuť po nepříjemné páteční prohře 3:7, motivace byla tedy veliká. Vytvořili si velký náskok, na který Havířov nestihl odpovědět.
TJ Slovan Havířov - Florbal Ústí 5:7
branky: 11. Michal Kozelský, 39. Jakub Koch, 49. Martin Děček, 52. František Kyc, 57. Lukáš Herblich - 16. Dan Semerád, 19. Radim Kühnel, 21. Dominik Beneš, 22. Václav Vavruška, 28. Jiří Dolejší, 36. Dominik Beneš, 37. Vladimír Štorek; rozhodčí: Libor Gavlas – Ondřej Vašíček; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 68; zásahy brankářů: Martin Zapletálek 11, Jan Říman 11 - Lukáš Topš 20; po třetinách: 1:2, 1:5, 3:0

I přes převahu v držení míčku a tlak, který naši hráči vytvářeli, se dostal do vedení jako první Havířov. Na úvodní branku odpovědělo Ústí dvěma brankami, nejdříve otevřel brankový účet ústeckých Dan Semerád. Minutu před koncem překlopil vedení na ústeckou stranu Radim Kuhnel.

Hned z buly, jak to má rád, se prosadil Dominik Beneš, když vzal míček, obešel obránce a čtyři sekundy po buly navýšil vedení o dvě branky. Ústecká kanonáda v druhé třetině skončila na čísle sedm, za to Havířov vsítil pouze jednu branku. Za brankového rozdílu pěti branek odcházeli hráči do šaten.

Jak je známo, Ústí opět zdramatizovalo zápas v poslední třetině. Havířov v rozmezí deseti minut skóroval celkem třikrát. Poslední čtyři minuty se hrála hra 6 na 5. Ústí se snažilo trefit prázdnou branku a tím definitivně ukončit utkání, což se po několika milimetrových pokusech nepovedlo. Havířovu se ale také vsítit branku nepovedlo, a proto může Ústí slavit druhou výhru v sezoně.

Takto se k utkání vyjádřil ústecký trenér David Derka: „Po nádherně stráveném dni v Havířově jsme rád, že jsme získali 3 body. Začátek zápasu jsme se přizpůsobili soupeři a stali jsme se spíše diváky než hráči. Ve druhé třetině jsme už předvedli něco co se podobá florbalu, ale na poslední třetinu jsme mohli jít na pivo, protože výkon stál za prd. Chceme pozdravit domácí fanoušky a pozvat je na sobotní zápas s Jaroměří. Díky.“

Autor: Dominik Hrabě