Muži prohrávají po vyrovnaném boji s Jaroměří 6:7

» Redakce (7.10.2019)

V sobotu 5. 10. odehráli ústečtí muži své třetí domácí utkání v sezoně. Jejich soupeřem byl tým TJ Sokol Jaroměř. Hosté si vytvořili ze začátku utkání čtyřbrankový náskok, na který nenašlo Ústí odpověď.
Florbal Ústí - TJ Sokol Jaroměř 6:7
branky: 34. Radim Kühnel, 37. Dominik Beneš, 39. Dominik Beneš, 48. Václav Vavruška, 57. Radek Kužel, 59. Václav Vavruška - 7. Jakub Kopecký, 27. Tomáš Černý, 31. Petr Hofman, 34. Dominik Haž, 38. Tomáš Černý, 53. Tomáš Černý, 58. Tomáš Černý; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 3:2; využití: 1:3; diváků: 201; zásahy brankářů: Lukáš Topš 11, Tadeáš Dittrich 9 - Jiří Veinfurter 31; po třetinách: 0:1, 3:4, 3:2

První třetina byla tou nejklidnější. Jaroměř vstřelila v sedmé minutě jedinou branku v třetině, jejím autorem byl Jakub Kopecký vypomáhající z Liberce. V jedenácté minutě dostali domácí příležitost přesilové hry, ve které si sice vytvořili poměrné pěkný počet šancí, žádnou ale nedokázali proměnit. Tlak ústeckých hráčů pokračoval, ale brankář Jaroměře všechny pokusil zneškodnil.

V druhé třetině začala Jaroměř mnohem aktivněji, z čehož vytěžila až tři branky a tím se dostala do čtyřbranového vedení. Čtvrtá branka vykázala z branky Lukáše Topše, kterého nahradil Tadeáš Dittrich. Změna gólmana měla na hráče pozitivní impuls, kdy za následujících sedm minut vstřelili tři branky. Jaroměř též přidala jednu branku a tím si udržela dvoubrankový náskok do konce třetiny.

Začátek poslední periody jasně patřil domácím, kteří ale nenacházeli mezery v jaroměřském bloku. Až v přesilové hře přišla kontaktní branka, která upravila brankový rozdíl na pouhou jednu branku. Osm minut před koncem dostal diskutabilní trest za hrubost domácí brankář Tadeáš Dittrich. Ve třetí přesilové hře v zápase dokázala Jaoměř potřetí vsítit branku, na což poukázal v pozápasovém vyjádření i trenér hostí. Ústí vždy dokázalo snížit na rozdíl jedné branky, tento rozdíl však zůstal i po závěrečném hvizdu, a proto si tři body odváží Jaroměř.

Pozápasové vyjádření trenéra domácích Davida Derky: „Nejprve bych chtěl poděkovat skvělým divákům, kteří si i přes psí počasí našli cestu do hlediště. Zápas byl v první polovině ospalý a vycházel lépe hostům, kteří k nám přijeli s poctivou obranou. V druhé polovině zápasu jsme si vytvořili poměrně dost střeleckých situací, ve kterých jsme z hostujícího brankáře udělali hvězdu. Díky všem a těšíme se na vás v dalším domácím zápase.“

Autor: Dominik Hrabě