Ženy A doma znovu uspěly jen napůl

» Redakce (30.10.2019)

Šesté a sedmé utkání sezóny odehrály v domácím prostředí prvoligové ženy Florbalu Ústí. Jako soupeři tentokrát dorazily týmy z Litvínova a Chomutova, a tak byla k vidění hned dvojitá porce regionálních derby
Florbal Ústí – SK BIVOJKY Litvínov 3:4

branky: 23. Natálie Neumanová, 38. Kateřina Šímová, 58. Klára Mečířová – 3. Lenka Svobodová, 15. Daniela Tomanová (vg), 25. Karolína Slavíková, 30. Natálie Janouchová; rozhodčí: Zdeněk Kamínek – Tereza Trávníčková; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 49; zásahy brankářek: Aneta Linhartová 10 – Tereza Soukupová 10; po třetinách: 0:2, 2:2, 1:0

V sobotním utkání se na čepelích Ústeckých usadil nános neklidu. Ten překážel veškeré florbalové kráse, kterou naše ženy dokáží rozdávat. Následkem toho bylo k vidění především trápení při pokusech o spolupráci s děrovaným míčkem. Když šel navíc soupeř v první třetině do dvoubrankového vedení po jednom smolně propadnuvším nahození na branku a jednom nešťastném odrazu od nohy vlastního beka, bylo zaděláno na problém. Tomu se naše děvčata postavila i v devíti hráčkách čelem a snažila se s výsledkem něco udělat. Také po druhé siréně ale odcházela do šatny s dvougólovým mankem. Až posledních deset minut před koncem sáhl ústecký trenér pro zásadní změnu. Nasazením desáté hráčky se hra výrazně zvedla. Soupeřky z Litvínova v posledních pěti minutách mohly pouze srdnatě bránit. To se jim nakonec vyplatilo a s vypětím všech sil uhájily těsné vítězství.

Florbal Ústí – Florbal Chomutov 4:3

branky: 3. Eliška Poláková, 23. Eliška Poláková, 31. Vendula Štolbová, 57. Vendula Štolbová – 35. Lenka Čiháková, 53. Barbora Suková, 59. Lenka Čiháková; rozhodčí: Ondřej Lovacký – Jaroslav Tichý; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 58; zásahy brankářek: Aneta Linhartová 9, Veronika Štěpánová 12 – Aneta Blahníková 23; po třetinách: 1:0, 2:1, 1:2

To v neděli to bylo od začátku jiné kafé. Ústeckým se od začátku dařilo, balónek na hokejkách poslouchal, a tak byla k vidění aktivní kombinační hra, která dovolovala soupeři hrozit pouze z protiútoků. V první třetině se ještě objevovala v domácí obraně menší okénka, to se ale na začátku druhé třetiny změnilo a chomutovské hráčky se tak nedostávaly prakticky k žádným nebezpečným situacím. V polovině utkání díky tomu vedly domácí již 3:0. Pouze vinou individuálních chyb se soupeř propracoval do sporadických příležitostí. Až zvýšenou aktivitou zkušených hráček Chomutova se v končící druhé třetině obraz hry srovnal. Tento obraz byl k vidění také ve třetině poslední. Domácí ale přes veškerou snahu svých soupeřek vyrovnání nedovolily a došly si tak pro další body do ligové tabulky.

Po nekompletních sedmi odehraných kolech se hráčky Florbalu Ústí dostaly již na sedmou pozici. V příštích kolech pojedou k venkovním utkáním, ve kterých se střetnou v pátek 8. listopadu s loni extraligovou FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a v sobotu s pražskými TEXAS LONGHORNS.