Ústí se po výhře 7:3 nad Startem dostává na šesté místo v tabulce

» Redakce (30.10.2019)

Netradičně v pondělí se odehrál na SH Sluneta zápas devátého kola 1. ligy mužů, kdy Ústí přivítalo pražský celek FAT PIPE START98 PRAHA-KUNRATICE. Po urputné bitvě v prvních dvou třetinách si domácí udrželi výhodu domácího prostředí a zapisují si důležité tři body do tabulky.
Florbal Ústí - FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice 7:3
branky: 12. Dominik Beneš, 13. Dominik Beneš, 26. Dominik Beneš, 31. Miroslav Fořt, 40. Aleš Poloprutský, 55. Josef Novák, 59. Radek Kužel - 1. Jan Kerzel, 24. Jiří Horák, 34. Vojtěch Plaček; rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad; vyloučení: 2:4; využití: 1:0; diváků: 209; zásahy brankářů: Marek Netopilík 31 - Martin Spišák 31; po třetinách: 2:1, 3:2, 2:0

Zápas začal pro ústecké hráče tragicky, když ještě před odbitím první minuty přišla standartní situace na hraně velkého brankoviště, kterou Start98 dokázal využít. Ústí na odpověď čekalo deset minut, kdy v přesilové hře střelou nad nohu dorovnal stav utkání Dominik Beneš, ten o dvě minuty později přidal i druhou branku. Přišla série vyloučení, kdy se necelé dvě minuty hrálo 3 na 4 z pohledu domácích. Stav utkání se ale do začátku druhé třetiny nezměnil.

Nešťastnou vlastní branku si vstřelil kapitán ústeckých Jiří Horák, tuto minelu ale dokázal zamazat hattrickem Dominik Beneš. Čtvrtá branka přišla v signalizované výhodě, kdy Ústí v šesti vykombinovali pražské hráče a do prázdné brány mohl uklízet Miroslav Fořt. Start se opět dostal na dosah Ústí o jednu branku, jednobrankový rozdíl ale navýšil těsně před sirénou Aleš Poloprutský.

Třetí třetina už byla více pod aktovkou domácích, což ukazuje i stav třetiny 2:0. Obě branky přitom padly až v poslední pětiminutovce. Nejdříve těsně po vypršení trestu hostů navýšil vedení Josef Novák. Na finálních 7:3 upravil skóre dovezením míčku do prázdné branky Radek Kužel.

Pozápasové vyjádření trenéra Davida Derky: „Myslím, že dnešní zápas se musel divákům líbit, protože 1. třetina většinu haly vtáhla do hry a pak následoval bojovný výkon podpořený kvalitní hokejkou. Rozhodující moment byl gól na 5:3. Děkuji divákům a přeji hezké podzimní prázdniny.“

Ústí se výhrou dostalo na šestou příčku před Start98. Následující zápas odehrají 5.11. venku s FB HURRICAN KARLOVY VARY, které se nachází na samotném vrcholu tabulky.

Autor: Dominik Hrabě