Mladší žáci ovládli Prague Floorball cup bez jediné prohry


 
» Redakce (7.1.2020)

Mladší žáci Florbalu Ústí se s dvěma povolenými staršími výjimkami zúčastnili 3. - 5. 1. 2020 velice prestižního mezinárodního turnaje Prague Floorball Cupu. Celkem se turnaje zúčastnilo 249 družstev z celé florbalové Evropy. V kategorii U7 bylo 39 družstev včetně soupeřů z Německa, Slovenska a Dánska rozděleni do devíti skupin. S Ústím byli ve skupině Black Angels, Florbal Chomutov a Florbalovou Školu Plzeň.
Florbal Ústí - Black Angels 5:3
branky Ústí: Vondruška 2, Chroustovský, Vrzala, Weber
První zápas s Black Angels nabídl na začátek hned jednoho z favoritů turnaje, za podpory fanoušků, kteří ústeckým hráčům nabídli domácí atmosféru, se kluci rychle zbavili nervozity a gól Honzy Vondrušky v první minutě nabyl tým neskutečnou energií. Vyrovnané utkání se lámalo za stavu 2:2, kdy se  překlopilo brankou Vilíka Vrzaly ze standartní situace na naší stranu, vedení dokázali hráči navýšit a utkání si pohlídali do úplného konce.

Florbal Ústí - Florbal Chomutov 18:2
branky Ústí: Chroustovský 6, Vondruška 4, Weber 3, Vlach, Černý, Ottel, Šredl, Vrzala
Sebevědomí týmu se projevilo ve druhém utkání, kdy na Ústí nestačil soupeř z Chomutova, tentokrát si zastříleli všechny pětky. Utkání skončilo drtivou porážkou Chomutova.

Florbal Ústí - FBŠ Plzeň 7:5
branky Ústí: Chroustovský 3, Vlach, Vrzala, Weber
Po noci strávené na půdě základní školy, kterou si jistě čtenáři dokáží představit, nás ráno velmi potrápila Florbalová Škola Plzeň. Lehkovážným přístupem museli naši hráči otáčet nepříznivé skóre 2:5. Ve správný čas ale tým ukázal sílu a utkání dovedl k vítězství.

Florbal Ústí - FBC ZS Uničov 5:0
branky Ústí: Chroustovský 2, Vondruška 2, Weber
Mladší žáci vyhráli skupinu a mohli se těšit na boje v playoff. Ve večerním osmifinále na ně čekal tým z Uničova. Tentokrát lídři týmu neponechali nic náhodě a přistoupili k utkání fantasticky. Následováni celým týmem nedali soupeři šanci a ve druhé polovině byli vidět nádherné kombinace z učebnice florbalu.

Florbal Ústí - FC Bučis Team 8:2
branky Ústí: Chroustovský 2, Weber, Vondruška, Vrzala
Nedělní čtvrtfinále již našlo nádech nervozity. Hrálo se o medaile, protože na tomto turnaji získají bronz oba poražení semifinalisté. Proti Ústí nastoupil sebevědomí pražský FC Bučis Team. Soupeř se dvakrát ujal vedení, ale naše mladé naděje se nenechali vyvést z míry jejich hrou a postupně začali udávat tempo. S přibývajícím skóre soupeř fyzicky i psychicky odpadal a Ústí se mohlo těšit na semifinále.

Florbal Ústí - ACEMA Sparta Praha 6:4
branky Ústí: Chroustovsý 3, Vondruška 2, Weber
Sen se stal skutečností. Medaile už téměř visela na krku, otázkou bylo, jakou bude mít chuť. Semifinálová společnost byla úžasná, ACEMA Sparta Praha RED, 1 SC TEMPISH Vitkovice, Black Angels a Florbal Ústí White. Pavouk určil ústeckým hráčům vítěze z posledních dvou ročníků tohoto ročníku - Spartu. Byl to boj jak na hřišti, tak v hledišti chodovské tréninkové haly. Atmosféra, z které mrazilo. Úvod byl parádní - Marek Chroustovský hrající v neskutečné formě rozvlnil síť 1:0. Nejvyšší hráč Sparty dvěma góly převrátil vedení pro pražský tým. Za minutu vyrovnal Tadeáš Weber a po pauze to bylo 2:2.   Hustota atmosféry by se dala krájet, tlak na rozhodčí ze strany Sparty byl ohromný, klobouk dolu před nimi, že ho ustáli. Marek Chroustovský ukázal, kdo je nejlepším hráčem turnaje, a opět v první minutě zvýšil na 3:2. Po tuhém boji zvýšil ústecké vedení neskutečně bojující Honza Vondruška. Další gól přidal opět Marek Chroustovský. Oba góly dal po krásné spolupráci s Tadeášem Webrem. Soupeř přešel do hry bez brankáře. Z velkého presu, kterého se hlavně naše mladší ročníky dostávali jen díky ohromně bojovnému srdci, vytěžil ovšem pouze dva góly. Po vybojování míčku na půlce schladil soupeře Jan Vondruška gólem dvě a půl minuty před koncem. Sladký postup do finále. Nádherné gesto vítězného týmu. Potlesk smutnému soupeři ocenili i fanoušci Sparty.

Florabl Ústí - Black Angels 9:4
branky Ústí: Chroustovsý 4, Vondruška 3, Vrzala, Weber
Podvečerní finále opět proti Black Angels. Únava stoupala, nálada ovšem také. Už od rozcvičení bylo znát, že jsme přijeli vydat ze sebe úplně vše a to jak hráči, tak i fantastičtí ultras na tribuně vinohradské haly. Soupeření obou táborů v hledišti bylo ozdobou zápasu. Nástup, hymna, line up, velkoplošná obrazovka, to jsou součásti zápasu, které kluci znají jen z  televize nebo tribuny. Začátek zápasu byl opět neskutečný. Honza Vondruška prostrčil po vhazování míček na Marka  Chroustovského, který ve třetí vteřině otevřel skóre. Ve druhé minutě zúročil práci druhého útoku Vilém Vrzala a po nahrávce Honzy Štěpánka zvýšil skóre na 2:0. Nejlepší útok turnaje Weber, Vondruška, Chroustovský poté předvedl akci na jeden dotek a posledně jmenovaný posunul Ústí blíže k vítězství. Začátek druhé poloviny a opět neuhlídaná spolupráce prvního útoku - Mára Chroustovský 4:0. Soupeř od té doby útočil již na riziko a i s přispěním přesilové hry snížil na 4:2. Ale první útok nenapínal fanoušky dlouho a v páté, sedmé a desáté minutě každý jedním gólem upravili skóre na 8:2. Morálku soupeře srazily i dva góly ve vlastní přesilové hře. Krátký nádech soupeře po korekci opět uhasil nejlepší hráč finále Honza Vondruška. Snížení soupeře v podobě trestného střílení již nemohlo nic změnit na euforii hráčů a ultras na tribuně.

Direktoriát turnaje poté zaslouženě vyhlásil nejlepším hráčem finále Jana Vondrušku, nejlepším golmanem Tomáše Kremlíka a nejlepším hráčem turnaje Marka Chroustovského. Za celý klub moc gratulujeme k velikému klubovému úspěchu všem zúčastněným turnaje.


autoři: Jan Štěpánek, Dominik Hrabě
 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Září 2020
123456 Muži A: HMS Karlovy Vary
Muži A: HMS Karlovy Vary
789101112 Muži A: SCS Sluneta
Muži B: Městská SH Louny
Junioři: SCS Sluneta
Ženy A: SH Chýně
13 Ženy A: SH Kutná Hora Klimeška
141516 Ženy A: SC Sluneta
171819 Muži B: SH ZŠ Černošice-Mokropsy
Junioři: SH ZŠ Campanus
Dorost: SH Krupka
20 Junioři: SH Milevsko
212223242526 Muži A: SCS Sluneta
Ženy A: SCS Sluneta
Dorostenky: SCS Sluneta
27 Muži B: Městská SH Chomutov
Veteráni: SCS Sluneta
Junioři: SCS Sluneta
Dorost B: Jirkov
Starší žáci B: Bílina
Ženy A: SH Krupka
28 Muži A: SCS Sluneta
Starší žáci A: SH ZŠ Dobiášova Liberec
2930

 
Muži A
 
VS
FbÚ  -  Start98
SCS Sluneta
26.9.2020 19:00-21:00
 
VS
FbÚ  -  Č. Budějovice
SCS Sluneta
28.9.2020 14:00-16:00

Další týmy
Dorostenky
26.9.: SCS Sluneta
0:00-0:00

Ženy A
26.9.: SCS Sluneta
14:30-16:30

Muži B
27.9.: Městská SH Chomutov
11:00-13:00

Ženy A
27.9.: SH Krupka
15:30-17:30

Dorost B
27.9.: Jirkov
0:00-0:00

Junioři
27.9.: SCS Sluneta
13:15-15:15

Starší žáci B
27.9.: Bílina
13:00-18:00

Veteráni
27.9.: SCS Sluneta
0:00-0:00

Starší žáci A
28.9.: SH ZŠ Dobiášova Liberec

  
Dnes má svátek Jaromír
Zítra má svátek Zlata

Včera slavil(a) narozeniny
Zeman Matěj
Dnes slaví narozeniny
Krupica Štěpán
Kučaba Pavel
Vondráčková Daniela
Zítra slaví narozeniny
Srsen Lukáš
Za 2 dny slaví narozeniny
Pošíková Petra
Veselá Veronika
Zeman Martin
Za 3 dny slaví narozeniny
Štolbová Vendula
Tůma Jan