Ústečtí junioři porazili oba pražské celky a připisují si důležitých šest bodů


 
» Redakce (24.1.2020)
Foto: Karel Dvořáček / Sporty Ústí

V pátek se Ústí utkalo s jejich oblíbeným soupeřem Florbalem Chodov. Tým, který našim juniorů již třikrát tuto sezonu podlehl, nedokázal vyhrát ani čtvrtý duel. V neděli přijel do Ústí druhý soupeř a to ACEMA Sparta Praha. Pražský tým pod vedením bývalého ústeckého trenéra Marka Vojty potrápil domácí hlavně v první polovině utkání. Domácí se ale otřepali a skóre otočili v jejich prospěch.
Florbal Ústí - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 5:4
branky: 2. Dominik Beneš, 32. Jan Dolejší, 34. Vladimír Trčka, 38. Miroslav Fořt, 47. Vladimír Trčka - 11. Lukáš Kafka, 19. Matěj Duda, 53. Lukáš Kafka, 56. Jakub Dufek

Zápas na ostří nože, tak by se dal popsat zápas, ve kterém se udělilo 10 dvouminutových trestů. Dominik Beneš otevřel účet už v druhé minutě. Domácí zpomalovali již zmíněná vyloučení, protože v desáté minutě již měli na účtě šest trestných minut. Chodov z nich vytěžil jednu branku, později přidal i druhou.

Jan Dolejší vyrovnal začátkem druhé části na 2:2, poté se Chodov nechal dvakrát vyloučit a Ústí toho využilo famózně, když se dostalo do vedení 4:2 po brankách Vladimíra Trčky a Miroslava Fořta.

Tempo zápasu se neustále navyšovalo, využil toho jako první ve třetí třetině Vladimír Trčka, který si připsal druhý zářez v zápase. Chodov však využil neukázněnosti domácích a snížil brankový rozdíl o pouhou jednu branku. Zápas se chýlil ke konci a ne jeden hráč nedokázal udržet nervy na úzdě. Vyloučit se nechali Miroslav Fořt i Jan Peška, naštěstí domácí odolali i v početní nevýhodě a zápas dovedli do úspěšného konce.

Florbal Ústí - ACEMA Sparta Praha UNYP 6:4
branky: 28. Miroslav Fořt, 29. Ondřej Kawulok, 48. Vladimír Trčka, 54. Ondřej Kawulok, 54. Jan Peška, 59. Dominik Beneš - 7. Adam Šimek, 10. Lukáš Dubský, 13. Lukáš Dubský, 60. Adam Šimek

Domácí nezvládli vstup do zápasu a i když byli opticky lepším týmem, tak si do šaten po první třetině nesli tříbrankové manko.

Ve druhé třetině bylo však domácích plně hřiště a díky dvěma faulům, oceněných dvouminutovým trestem, se dostali do tlaku, kterého využil Miroslav Fořt střelou do levého horního rohu. Jeho počínání následoval Ondřej Kawulok a tříbranový rozdíl byl najednou pryč. Ústí mělo další příležitosti na vyrovnání, například Dominik Herzina ve velké šanci trefil břevno.

Ve třetí třetině se konečně přiklonilo štěstí na domácí stranu, když nahození přes celé hřiště tečoval Vladimír Trčka a tím vyrovnal dosavadní stav zápasu. Šest minut před koncem vstřelilo Ústí dvě slepené branky a poprvé v zápase se dostalo do vedení. Sparta šla do hry v šesti už tři minuty před koncem zápasu. Ve hře bez brankáře inkasovali jednu branku a jednu vstřelili, čímž skončil zápas a Ústí si zapsalo další skalp pražského celku.

autor: Dominik Hrabě 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Červen 2021
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Milan
Zítra má svátek Leoš

Dnes slaví narozeniny
Huslička Tomáš
Pribanová Johana
Zítra slaví narozeniny
Trčka Ondřej
Za 2 dny slaví narozeniny
Olexa Dominik
Rybníček Lukáš
Svoboda Ladislav