Dvě víkendová derby mají pro ženy hořký konec.

» Redakce (7.2.2020)

Během tohoto víkendu měly Ústecké ženy na programu dvě utkání na severu Čech. V sobotu náš tým vycestoval do nedalekého Litvínova poměřit síly s domácím týmem SK Bivojky Litvínov. Nedělní odpoledne patřilo utkání mezi Florbalem Chomutov a Florbalem Ústí i pro tentokrát z boje vychází šťastněji domácí tým.
SK BIVOJKY LITVÍNOV - Florbal Ústi 7:5
Branky: 2. Laura Vytrhlíková, 3. Kristýna Střihavková, 40. Laura Vytrhlíková, 41. Laura Vytrhlíková, 54. Lenka Svobodová, 56. Karolína Slavíková, 59. Laura Vytrhlíková - 12. Natálie Neumanová, 14. Eliška Poláková, 21. Lucie Špírková, 28. Eliška Poláková, 55. Lucie Špírková

Vstup do zápasu asi nebyl úplně podle plánu, první obdržená branka přišla již ve druhé minutě zápasu a chvilku na to další rána, která doputovala až za záda Kejřové. Ze strany Ústeckých přišla odpověď ve druhé polovině třetiny kdy se prosadila Natálie Neumanová. .

Lucie Špírková udělila domácím malou lekci z produktivity, když balón poslala za brankovou čáru pouhých 25 vteřin po začátku třetiny. Ani trest, který dostala Danča Tomanová za sekání nepomohl domácím srovnat skóre, to se povedlo až pár vteřin do konce Lauře Vytrhlíkové, ale ani to nepomohlo protože aktivní Eliška Poláková v 7. minutě zvýšila na 2:4.

Neskutečné nasazení přišlo ze strany domácích kdy holkám nadělily řadu nemilosrdných gólů. Tuto šňůru prolomila až Lucka Špírková pár minut před koncem samotného utkání. Ze sobotního utkání si holky odnáší nové zkušenosti, bohužel body zůstávají v Litvínově.

Florbal Chomutov - Florbal Ústí 6:5
Branky: 24. Lenka Morová, 27. Lenka Morová, 28. Viktorie Schoberová, 38. Lenka Morová, 43. Tereza Suková, 60. Lenka Morová - 36. Natálie Neumanová, 43. Markéta Kociánová, 45. Petra Bratschaedlová, 46. Elena Nygrýnová, 54. Natálie Neumanová

Z výsledku první třetiny by si člověk řekl že to byla velmi vyrovnaná třetina, ale opak byl pravdou domácí se usídlily na polovině Ústeckých a ty těžili převážně z  protiútoků. Ústečandy můžou být ale pyšné na svou obranu přes kterou se domácí nemohly dostat.

Druhá třetina a naše dívky si měly spíše dojít na kolotoč, alespoň by z toho něco měly. Tvrdý debakl tří po sobě jdoucích gólů prolomila až střelkyně Natálie Neumanová, která  má novou funkci na hřišti.

Ústecké ženy napravily chybu z předešlého zápasu s Litvínovem a nepodcenily třetí třetinu. Dokonce se jim podařilo nastřílet 4 krásné góly a zápas tak dostat do své režie. Nešťastná branka přišla 20 vteřin do konce, holky se tlačily do branky, ale nebylo jim přáno. Body zůstávají v Chomutově.

Autor: Malvína Findrová