Druhé podkrušnohorské derby dopadlo lépe pro domácí Chomutov, který porazil Ústí 7:3.


 
» Redakce (11.2.2020)
Foto: Karel Dvořáček / Sporty Ústí

Po prvním utkání, které skončilo vysokou výhrou Ústí 9:1, bylo mnoho fanoušků v očekávání podobného průběhu, opak se stal však pravdou. Chomutov se dostal jako první do vedení. Ústí se vždycky dostalo k vyrovnání, vedení se však ani jednou nedočkalo. Ústeckým bohužel opět nepomohly přesilovky, když nevyužili ani jednu ze čtyř. Navíc se zranila brankářská jednička Marek Netopilík, který musel v polovině zápasu přenechat místo v brance Honzovi Štěpánkovi.
HEROS Florbal Chomutov - Florbal Ústí 7:3
branky: 2. Vojtěch Semerád, 17. Tomáš Novotný, 24. Tomáš Novotný, 37. Tomáš Novotný, 39. Jiří Šafařovský, 45. Vojtěch Semerád, 45. Jakub Štěrba - 13. Tomáš Sattler, 31. Dan Semerád, 36. Dan Semerád; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 4:3; využití: 2:0; diváků: 415; zásahy brankářů: Jan Vlček 12 - Marek Netopilík 5, Jan Štěpánek 4; po třetinách: 2:1, 3:2, 2:0

Chomutov si hned v první minutě připsal branku, když prostřelil ústeckého brankáře bývalý ústecký hráč Vojtěch Semerád. Zápas pokračoval celkem opatrně z obou stran, všichni hráči si uvědomovali důležitost utkání, které mohlo rozhodnout o konečné příčce v tabulce. Nakonec se Ústí dočkalo vyrovnání díky střele Tomáše Sattlera. Když se pomalu dostávala ústecká hra do popředí, tak byla zastavena oslabením, které zapříčinil Vít Pavelka. Z přesilové hry navýšil Chomutov vedení na 2:1. Stejnou příležitost měli i naši hráči, z přesilové hry ale nevyrovnali.

Přesilová hra z konce první třetiny trvala ještě dlouhých devadesát sekund, avšak blok čtyř hráčů si všechny uličky pohlídal a nedovolil ústeckým hráčům vyrovnat. Dvě minuty si týmy zahrály klasicky 5 na 5 a šlo se opět do početní nerovnováhy, opět měli výhodu o jednoho hráče naši hráči. Druhá přesilová hra měla ještě horší zakončení než ta první. Chomutov vybojoval standartní situaci na ústecké polovině, ze které navýšil své vedení. V osmé minutě se situace ještě zhoršila, když si o střídání ze zdravotních důvodů řekl brankář Marek Netopilík a do kasy šel junior Honza Štěpánek. Pro ústecké hráče se ale nejspíše jednalo o potřebný impuls, když dvěma brankami srovnal stav utkání Dan Semerád. Bohužel Chomutov dokázal ještě dvakrát dostat balonek za ústeckého brankáře a skóre bylo opět nepříznivé.

Poslední dvacetiminutovka patřila už pouze domácím. Začátkem Chomutov opět přidal dvě branky a tím si zařídil dostatečně velký náskok. Ani další přesilová hra, ani hra v šesti nepřinesla žádné pozitivní zprávy pro Ústí.

Komentář k utkání od střelce dvou branek Dana Semeráda: “Začal bych tím že byl Chomutov tentokrát lepším týmem. My jsme se snažili dokázat, že jsme na tom lépe alespoň individualně a každý jsme zápas chtěli rozhodnout sami. To bohužel v týmovém sportu jako je florbal nejde. Nedrželi jsme se jednoduchých věcí které jsme si řekli a které by na soupeřovo obrachu platily. Chomutov bránil důrazně a dost nám hru znepříjemnil, naopak do útoku byli ve většině případech rychlejší a tím si vytvářel šance”

autor: Dominik Hrabě 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Říjen 2020
123 Muži A: VUT CESA Brno 1
Mladší žáci: Liberec
4 Muži C: SH SOUŠ ROUDNICE
Dorost: SH Krupka
Mladší žáci: Gym. Jateční
5678910 Ženy A: SCS Sluneta
11 Muži B: SH ZŠ Rudná
Veteráni: SH Králův Dvůr
Mladší žáci: SH Česká Lípa
Elévové: Městská SH Chomutov
Ženy A: SCS Sluneta
121314151617 Muži B: SH Krupka
Starší žáci A: Městská SH Chomutov
Dorostenky: Roudnice
18 Starší žáci B: Gym. Jateční
192021222324 Muži A: SCS Sluneta
Muži B: SCS Sluneta
Junioři: SCS Sluneta
Mladší žáci: Ústí,Teplice,Semily,Kadaň,Jirkov,Litvínov
Přípravka: Podbořany
Ženy A: X3M Arena Barrandov
Starší žákyně: Česká Lípa
25 Muži C: Postoloprty
Junioři: SCS Sluneta
Dorost: SCS Sluneta
Dorost B: SCS Sluneta
Mladší žáci: Vojanova Děčín
Mladší žáci: Gym. Jateční
Ženy A: SH ZŠ Nehvizdy
262728 Muži A: MSH Vodova Brno
293031 Muži A: SCS Sluneta
Veteráni: Unihoc Aréna Praha
Muži C: SCS Sluneta
Starší žáci A: Česká Lípa,Smržovka,Most,Kadaň,Semily,Lovosice
Elévové: Gym. Jateční

 
Muži A
 
VS
FbÚ  -  Z.F.K.Petrovice
SCS Sluneta
24.10.2020 20:00-22:00
 
VS
Bulldogs Brno  -  FbÚ
MSH Vodova Brno
28.10.2020 20:00-22:00

Další týmy
Ženy A
24.10.: X3M Arena Barrandov
17:00-19:00

Muži B
24.10.: SCS Sluneta
14:00-16:00

Mladší žáci
24.10.: Ústí,Teplice,Semily,Kadaň,Jirkov,Litvínov
Starší žákyně
24.10.: Česká Lípa
Přípravka
24.10.: Podbořany
Junioři
24.10.: SCS Sluneta
Mladší žáci
25.10.: Vojanova Děčín
Muži C
25.10.: Postoloprty
Mladší žáci
25.10.: Gym. Jateční
Dorost B
25.10.: SCS Sluneta
0:00-0:00

Ženy A
25.10.: SH ZŠ Nehvizdy
17:00-19:00

Dorost
25.10.: SCS Sluneta
Junioři
25.10.: SCS Sluneta

  
Dnes má svátek Sabina
Zítra má svátek Teodor

Včera slavil(a) narozeniny
Krejza Jan
Dnes slaví narozeniny
Černý Viktor
Šturcová Adéla
Zítra slaví narozeniny
Kejřová Tereza
Štěpánek Jan st.
Za 2 dny slaví narozeniny
Uličný Kryštof
Za 3 dny slaví narozeniny
Koník Jakub