Druhé podkrušnohorské derby dopadlo lépe pro domácí Chomutov, který porazil Ústí 7:3.


 
» Redakce (11.2.2020)
Foto: Karel Dvořáček / Sporty Ústí

Po prvním utkání, které skončilo vysokou výhrou Ústí 9:1, bylo mnoho fanoušků v očekávání podobného průběhu, opak se stal však pravdou. Chomutov se dostal jako první do vedení. Ústí se vždycky dostalo k vyrovnání, vedení se však ani jednou nedočkalo. Ústeckým bohužel opět nepomohly přesilovky, když nevyužili ani jednu ze čtyř. Navíc se zranila brankářská jednička Marek Netopilík, který musel v polovině zápasu přenechat místo v brance Honzovi Štěpánkovi.
HEROS Florbal Chomutov - Florbal Ústí 7:3
branky: 2. Vojtěch Semerád, 17. Tomáš Novotný, 24. Tomáš Novotný, 37. Tomáš Novotný, 39. Jiří Šafařovský, 45. Vojtěch Semerád, 45. Jakub Štěrba - 13. Tomáš Sattler, 31. Dan Semerád, 36. Dan Semerád; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 4:3; využití: 2:0; diváků: 415; zásahy brankářů: Jan Vlček 12 - Marek Netopilík 5, Jan Štěpánek 4; po třetinách: 2:1, 3:2, 2:0

Chomutov si hned v první minutě připsal branku, když prostřelil ústeckého brankáře bývalý ústecký hráč Vojtěch Semerád. Zápas pokračoval celkem opatrně z obou stran, všichni hráči si uvědomovali důležitost utkání, které mohlo rozhodnout o konečné příčce v tabulce. Nakonec se Ústí dočkalo vyrovnání díky střele Tomáše Sattlera. Když se pomalu dostávala ústecká hra do popředí, tak byla zastavena oslabením, které zapříčinil Vít Pavelka. Z přesilové hry navýšil Chomutov vedení na 2:1. Stejnou příležitost měli i naši hráči, z přesilové hry ale nevyrovnali.

Přesilová hra z konce první třetiny trvala ještě dlouhých devadesát sekund, avšak blok čtyř hráčů si všechny uličky pohlídal a nedovolil ústeckým hráčům vyrovnat. Dvě minuty si týmy zahrály klasicky 5 na 5 a šlo se opět do početní nerovnováhy, opět měli výhodu o jednoho hráče naši hráči. Druhá přesilová hra měla ještě horší zakončení než ta první. Chomutov vybojoval standartní situaci na ústecké polovině, ze které navýšil své vedení. V osmé minutě se situace ještě zhoršila, když si o střídání ze zdravotních důvodů řekl brankář Marek Netopilík a do kasy šel junior Honza Štěpánek. Pro ústecké hráče se ale nejspíše jednalo o potřebný impuls, když dvěma brankami srovnal stav utkání Dan Semerád. Bohužel Chomutov dokázal ještě dvakrát dostat balonek za ústeckého brankáře a skóre bylo opět nepříznivé.

Poslední dvacetiminutovka patřila už pouze domácím. Začátkem Chomutov opět přidal dvě branky a tím si zařídil dostatečně velký náskok. Ani další přesilová hra, ani hra v šesti nepřinesla žádné pozitivní zprávy pro Ústí.

Komentář k utkání od střelce dvou branek Dana Semeráda: “Začal bych tím že byl Chomutov tentokrát lepším týmem. My jsme se snažili dokázat, že jsme na tom lépe alespoň individualně a každý jsme zápas chtěli rozhodnout sami. To bohužel v týmovém sportu jako je florbal nejde. Nedrželi jsme se jednoduchých věcí které jsme si řekli a které by na soupeřovo obrachu platily. Chomutov bránil důrazně a dost nám hru znepříjemnil, naopak do útoku byli ve většině případech rychlejší a tím si vytvářel šance”

autor: Dominik Hrabě 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Září 2020
123456 Muži A: HMS Karlovy Vary
Muži A: HMS Karlovy Vary
789101112 Muži A: SCS Sluneta
Muži B: Městská SH Louny
Junioři: SCS Sluneta
Ženy A: SH Chýně
13 Ženy A: SH Kutná Hora Klimeška
141516 Ženy A: SC Sluneta
171819 Muži B: SH ZŠ Černošice-Mokropsy
Junioři: SH ZŠ Campanus
Dorost: SH Krupka
20 Junioři: SH Milevsko
212223242526 Muži A: SCS Sluneta
Ženy A: SCS Sluneta
Dorostenky: SCS Sluneta
27 Muži B: Městská SH Chomutov
Veteráni: SCS Sluneta
Junioři: SCS Sluneta
Dorost B: Jirkov
Starší žáci B: Bílina
Ženy A: SH Krupka
28 Muži A: SCS Sluneta
Starší žáci A: SH ZŠ Dobiášova Liberec
2930

 
Muži A
 
VS
FbÚ  -  Start98
SCS Sluneta
26.9.2020 19:00-21:00
 
VS
FbÚ  -  Č. Budějovice
SCS Sluneta
28.9.2020 14:00-16:00

Další týmy
Dorostenky
26.9.: SCS Sluneta
0:00-0:00

Ženy A
26.9.: SCS Sluneta
14:30-16:30

Muži B
27.9.: Městská SH Chomutov
11:00-13:00

Ženy A
27.9.: SH Krupka
15:30-17:30

Dorost B
27.9.: Jirkov
0:00-0:00

Junioři
27.9.: SCS Sluneta
13:15-15:15

Starší žáci B
27.9.: Bílina
13:00-18:00

Veteráni
27.9.: SCS Sluneta
0:00-0:00

Starší žáci A
28.9.: SH ZŠ Dobiášova Liberec

  
Dnes má svátek Jaromír
Zítra má svátek Zlata

Včera slavil(a) narozeniny
Zeman Matěj
Dnes slaví narozeniny
Krupica Štěpán
Kučaba Pavel
Vondráčková Daniela
Zítra slaví narozeniny
Srsen Lukáš
Za 2 dny slaví narozeniny
Pošíková Petra
Veselá Veronika
Zeman Martin
Za 3 dny slaví narozeniny
Štolbová Vendula
Tůma Jan