David Derka: Z časového důvodu nemohu v klubu pokračovat, klukům přeji hodně štěstí.


 
» Redakce (19.4.2020)
Foto: Karel Dvořáček / Sporty Ústí

David Derka ukončil po roce fungování v klubu. Proč se tak rozhodl a kam budou směřovat jeho další kroky se dozvíte v rozhovoru.
Čau Davide, tys na začátku sezony přišel do mladého týmu, plného juniorů, jak jsi byl nakonec spokojený s týmem?
Ahoj, práci s týmem hodnotím pozitivně, protože sezona byla fajn a bylo to pro mě příjemné oživení. Jen škoda, že jsem na to neměl více času.
Po těžkém začátku, kdy bylo znát, že odešel Mára Vojta a několik zkušených hráčů. Hráli jsme naivní juniorský florbal, ale jako tým jsme se postupně zlepšovali v základních individuálních dovednostech jednotlivce a odměnou byla druhá část sezony. Kluci museli přijmout jiný styl fungování než ten, na který byli předtím zvyklí, což se v průběhu sezony podařilo.
V průběhu sezony jsme dokázali hrát kvalitní, bojovný a týmový florbal, který nám pomohl porazit mnohem zkušenější soupeře. Zároveň se nám dařilo nebýt „Jánošíkem“ a sbírali jsme poctivě body se se slabšími soupeři. V týmu vládla dobrá nálada, kdy jeden druhému víc a víc důvěřoval. V neposlední řadě se nám podařilo splnit většinu stanovených cílů před sezonou.

V Ústí jsi vypomáhal před třemi lety v superlize, jaké největší rozdíly vidíš mezi nynějším a minulým týmem, jsou přeci jen velmi odlišné?
I když hráči obou týmů byli jiní, tak jedno měli společné, to je mládí, šikovnost, ale i menší zkušenost s danou soutěží. Obě sezony se nedají srovnávat, protože před 3 roky jsem přišel k mladému týmy, který byl šikovný a měl sice zkušenosti s dospělým florbalem, ale jen v 1. lize a měl jasný cíl = zachránit Superligu (prokletých 13 vteřin). Letos to bylo spíše o získávání zkušeností s dospělým florbalem. I moje role u obou týmů byla odlišná.

Jaký máš názor na zastavení playoff, jak jsi pociťoval ukončení sezony touhle formou?
Je to škoda, protože jsme se na to těšili a celý rok jsme se na tuto část soutěže připravovali. Zároveň jsme byli celkem v laufu a věřím, že bychom pozlobili i ty největší favority soutěže. Ale v této situaci beru rozhodnutí Unie jako nejlepší možné řešení, i když se to někomu nemusí líbit. Zdraví je důležitější.

U A-týmu jsi měl být pouze do konce minulého roku, nakonec jsi setrval celou sezonu, co tě přimělo zůstat?
Taková byla dohoda, že k týmu se připojím v průběhu srpna a pomůžu svými zkušenostmi mladému týmu rozjet sezonu do Vánoc z časových důvodů (náročná práce, malé děti a cestování Praha-Ústí). Nakonec mě přesvědčilo několik důvodů:
- s kluky to bylo fajn a mě to bavilo
- nechtěl jsem odcházet od rozdělané práce
- ukázat, že směr, kterým šli celou sezonou, byl správný a směřoval k playoff
- nechtěl jsem nechat Koňase samotného a pak kluky (Koňasova dovolená v Asii)

Následující sezonu už ale nebudeš ve funkci pokračovat, z jakého důvodu?
Z časového důvodu nebudu pokračovat, protože si myslím, že hlavní trenér by měl být s týmem, který má v plánu postoupit do Superligy, většinu sezony 3x týdně nebo mít silnější realizační tým, protože pak může být hlavní trenér jen na 2 trénincích. Tento názor jsem i v průběhu řekl vedení klubu. V průběhu sezony jsem trávil 4,5 hodiny týdně v autě na cestě na trénink a v únoru dokonce i 10 hodin. S ohledem na mou práci a rodinu by mi mé možnosti neumožňovaly dojíždět 9 měsíců 3x týdně, tak se vedení logicky rozhodlo o změnu. Vláďa většinu kluků zná a díky aktuální situaci na trhu s trenéry je to správná/logická volba. Vlaďovi přeji hodně štěstí.

Hodláš pokračovat v trénování někde blíže tvému domovu nebo tuhle životní fázi ukončíš?
Určitě s florbalem nekončím, zvlášť, když sezona skončila takto! Sice je fajn, že jsme poslední zápas sezony vyhráli, ale je škoda, že skončila tak brzo, protože si myslím, že jsme měli dobře našlápnuto.
Pár nabídek na stole mám, ať už z 1. ligy, Superligy či ze zahraničí, tak uvidíme, jak bude vypadat aktuální situace ve společnosti a doma.

Díky Déra a přejeme hodně štěstí do budoucna!
Na závěr bych rád poděkoval vedení klubu za projevenou důvěru vést tento mladý tým. Dále bych poděkoval klukům za fajn sezonu, která byla po většinu sezony příjemná. V neposlední řadě bych rád poděkoval celému realizačnímu týmu v čele s Koňasem, bez kterých bych nebyl schopný celou sezonu takto fungovat. 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Srpen 2020
12
345 Muži A: SC Sluneta
6789
1011 Muži A: SC Sluneta
1213 Muži A: ZŠ Dobiášova
1415 Soustředění: Velebudice
16 Soustředění: Velebudice
17 Muži A: SC Sluneta
Soustředění: Velebudice
18 Soustředění: Velebudice
19 Soustředění: Velebudice
20 Soustředění: Velebudice
21 Muži A: SC Sluneta
Soustředění: Velebudice
22 Muži A: SC Sluneta
Soustředění: Velebudice
23
2425262728 Muži A: SC Sluneta
2930
31

 
Muži A
 
VS
FbÚ  -  Česká Lípa
SC Sluneta
17.8.2020 19:00-22:00

Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Alan
Zítra má svátek Hana

Včera slavil(a) narozeniny
Dostálová Veronika
Kawulok Tomáš
Matějka Tomislav
Zítra slaví narozeniny
Primus Matěj
Zajíc Jakub
Za 2 dny slaví narozeniny
Bursík Jonáš
Friedl Vít
Za 3 dny slaví narozeniny
Mádlová Eliška
Němeček Jan