Ústí hlásí návrat dvou odchovanců Vojtěcha Semeráda a Jiřího Šafařovského


 
» Redakce (24.4.2020)

Vedení Florbalu Ústí a Chomutova se dohodla na přestupu dvou ústeckých odchovanců, kteří před lety odešli do tehdy nově prvoligového Chomutova. Oba hráči si vyzkoušeli střídavé starty, hostování a nakonec došlo k přestupu. Teď jsou oba hráči herně vyzrálí, a proto se ústecký realizační tým rozhodl hráčům nabídnout možnost návratu do mateřského klubu.
Vojtěch Semerád začal hrát florbal v roce 2008 za FBC Ústí nad Labem. Do roku 2018 byl hráčem Ústí, ale již tu sezonu hrál v Chomutově, kde hostoval. Rok poté přestoupil a v chomutovském celku odehrál dvě sezony, ve kterých si za 48 zápasů připsal 41 bodů. Vojta nastupuje v obraně a dá se očekávat, že by mohl zaujmout místo v první lajně, kde je nasazení první obranné dvojice nejasné.

komentář k přestupu od Vojtěcha Semeráda: “Rozhodování to nebylo vůbec snadné, protože v Chomutově jsem byl maximálně spokojený a florbal jsem si užíval. Na druhou stranu Ústí je můj mateřský klub a letos už ta lákadla pro návrat byla moc velká. V první řadě si konečně zahraji s bráchou a celkově se hodně těším do party, která je složená z poloviny z kluků, se kterými jsem hrál spoustu let a z druhé půlky z mimořádně talentovaných juniorů, na které jsem se vždycky chodil dívat, ale nikdy jsem s nimi nehrál. Příští sezóna pro mě bude velká výzva, rád bych se individuálně zas o něco posunul, když mám teď asi nejideálnější podmínky pro trénování. Hlavním cílem ale  bude rozhodně týmový úspěch, protože ta parta na to tady je.”

Jiří Šafařovský započal svůj florbalový život v roce 2013. V Ústí působil též do roku 2018, když po roce hostování se rozhodl k přestupu. Za dvě sezony odehrál 70 zápasů a připsal si slušných 94 kanadských bodů. Jiří je vysoký, rychlý útočník, který by s průměrem 1.2 bodu na zápas mohl pomoci týmu v těžkých zápasech. O tom v jakém útoku bude nastupovat ještě není žádná informace.

komentář k přestupu od Jiřího Šafařovského: “K rozhodnutí vrátit se určitě přispěl velký zájem ze strany Ústí. Začal jsem o tom díky tomu znovu uvažovat a ta volba nebyla jednoduchá, protože jsem si odehrané sezóny v Chomutově hodně užil a pomohly mi se florbalově posunout. Rozhodujícím faktorem pro mě bylo, že bude v budoucnu jednodušší skloubit studium a práci v Praze s florbalem, když ho budu hrát znovu ve svém mateřském klubu. Jako další důvod bych zmínil to, že všechny kluky v Ústí znám už dlouho a budu se vracet do známého prostředí. Očekávám, že se vytvoří hodně silný tým, který bude mít velké ambice, což pro mě bude nová výzva.”

autor: Dominik Hrabě 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Srpen 2020
12
345 Muži A: SC Sluneta
6789
1011 Muži A: SC Sluneta
1213 Muži A: ZŠ Dobiášova
1415 Soustředění: Velebudice
16 Soustředění: Velebudice
17 Muži A: SC Sluneta
Soustředění: Velebudice
18 Soustředění: Velebudice
19 Soustředění: Velebudice
20 Soustředění: Velebudice
21 Muži A: SC Sluneta
Soustředění: Velebudice
22 Muži A: SC Sluneta
Soustředění: Velebudice
23
2425262728 Muži A: SC Sluneta
2930
31

 
Muži A
 
VS
FbÚ  -  Česká Lípa
SC Sluneta
17.8.2020 19:00-22:00

Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Alan
Zítra má svátek Hana

Včera slavil(a) narozeniny
Dostálová Veronika
Kawulok Tomáš
Matějka Tomislav
Zítra slaví narozeniny
Primus Matěj
Zajíc Jakub
Za 2 dny slaví narozeniny
Bursík Jonáš
Friedl Vít
Za 3 dny slaví narozeniny
Mádlová Eliška
Němeček Jan