Marek Netopilík: "K návratu mi pomohla chuť pomoci klubu k postupu do superligy"


 
» Redakce (2.6.2020)
Foto: Marek Netopilík:

Marek Netopilík je základním kamenem ústeckého klubu. Jako jednička v mužském A-týmu funguje již třetí sezonu. Minulou sezonu využil možnosti přestupu do Black Angels a následných střídavých startů do Ústí. V případě Marka platí rčení: "kvalitní golman je nad zlato"
Ahoj Marku, minulou sezonu jsi se stal hráčem Black Angels, odkud jsi měl do Ústí střídavé starty, tento rok se vracíš na trvalo do Ústí, co tě vedlo k návratu?
Rozhodnutí vrátit se zpět do Ústí, nebylo ze dne na den. Přemýšlel jsem o tom dlouho a roli hrálo určitě více faktorů, ať už ze sportovního nebo osobního hlediska.
Nakonec, ale rozhodla chuť pomoci Ústí v letošní sezoně, dosáhnout těch nejvyšších cílů, herní prostor a nastavení celého týmu, od hráčů až po realizační tým.

V superlize jsi dostal prostor pouze třikrát, očekával jsi větší porci zápasů nebo jsi byl za každou možnost rád?
Šel jsem do superligy s tím, že budu chytat převážně v Ústí, kam jsem měl vyřízené střídavé starty a zápasy v superlize budou pro mě jako “bonus”. A i když jsem doufal ve větší počet zápasů, tak za každou příležitost jsem byl rád a snažil se ji využít na maximum.

Jak tě omezila celosvětová pandemie?
Než začala pandemie, tak jsem byl měsíc zraněný a uzdravil jsem se těsně před play-off, takže jsem byl maximálně natěšený na návrat na hřiště a hned po prvních dvou zápasech play-off byla sezóna ukončena, takže jsem byl určitě hodně zklamaný, že to muselo takhle skončit, protože si myslím, že nějaký větší úspěch, mohl přijít už klidně loni. Situaci jsem ale samozřejmě respektoval. Zdraví máme jen jedno a jsou důležitější věci než florbal.

Momentálně probíhá suchá letní příprava, jak pociťuješ tuto nezbytnou část sezony?
Letní příprava nikdy nebyla moji oblíbenou částí sezóny, ale je to nezbytná část a myslím si, že letošní letní přípravu máme nastavenou na výbornou a věřím, že z toho budeme těžit v sezoně.

Klub celkem posílil kádr, naopak nezaznamenal žádné odchody, jak vidíš týmové naděje na postup do nejvyšší soutěže?
Už minulou sezonu jsme měli silný kádr, který si sedl a mohl pomýšlet na nějaký úspěch. Letos přišly posily ať už z jiných klubu nebo hráči z juniorky a nikdo neodešel, takže věřím, že to bude ještě lepší než loni a budeme moc pomýšlet na ten největší úspěch!

Díky Marku a ať se daří!
Díky! 

23.7. Zavřený sekretariát
Od 26.7. do 8. 8. 2021 bude zavřený sekretariát z důvodu čerpání dovolené


 
««    »»
Červenec 2021
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Jakub
Zítra má svátek Anna

Včera slavil(a) narozeniny
Landa Lukáš