UJEP a Florbal Ústí zahájili spolupráci


 
» Redakce (7.7.2020)
Foto: Josef Růžička

Smlouvu o vzájemné spolupráci podepsala Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem s profesionálním ústeckým florbalovým týmem.
Ústecká univerzita pokračuje v navazování spolupráce se sportovními kluby v Ústí nad Labem i v regionu. Dalším partnerem UJEP v této oblasti je Florbal Ústí.

Dne 1. července 2020 podepsal rektor UJEP, doc. Martin Balej, smlouvu o vzájemné spolupráci s dalším místním sportovním klubem, Florbal Ústí z. s. Ze strany klubu byl signatářem smlouvy předseda spolku Ing. Vladimír Štorek.
Podpora a zájem obou smluvních stran spolupracovat v oblastech biomechaniky, zdravovědy, marketingu, designu, pedagogicko-trenérské a dalších tvůrčích činností směřujících k celkovému zlepšování sportovních aktivit a zvyšování kvality života v regionu stojí za hlavními body smlouvy o spolupráci.

„Samozřejmě se také snažíme, abychom navazováním spolupráce s podobnými subjekty dosáhli dalších benefitů pro naše studenty a zaměstnance. V případě Florbal Ústí se bude jednat např. o volné vstupenky na utkání A týmu,“ říká rektor Martin Balej.
Přestože se jedná o spolupráci s ryze sportovním týmem, spolupráce s univerzitou je plánována zejména v oblastech výzkumných a vědeckých, např. biomechaniky, zdravovědy, marketingu, designu nebo v oblasti pedagogicko-trenérské. Všechny směřují k celkovému zlepšování sportovních aktivit místního obyvatelstva a zvyšování kvality života v regionu.

Dle smlouvy se do spolupráce s Florbal Ústí zapojí hned několik fakult univerzity. Katedra tělesné výchovy a sportu PF nebo FZS prováděním diagnostiky žákovských týmů a týmu A mužstva, katedra psychologie PF individuálním psychologickým poradenstvím pro hráče i trenéry, koučováním nebo vedením skupin, fakulta umění a designu spoluprací v oblasti grafického a vizuálního designu a designu týmového textilu, fakulta sociálně ekonomická podporou a konzultacemi v oblasti tvorby a realizace komunikační a marketingové strategie klubu, v oblasti finančního řízení či analýz, řízení a rozvoje lidských zdrojů i projektového řízení, fakulta zdravotnických studií analýzami pohybu a sledováním biomechanických parametrů a biopotenciálů, srdeční činnosti při fyzické zátěži i za klidových podmínek, elektrické aktivity srdce a krevního tlaku nebo vyšetřením plicních funkcí, stanovením nasycení krve kyslíkem, měřením složení těla, celkového cholesterolu, lipidového profilu či glykémie z kapilární krve.

„Jsme domluveni také na využití potenciálu a kreativity našich studentů při řešení otázek a úkolů souvisejících s činností a řízením klubu. Třeba formou specializovaných workshopů nebo zpracováním seminárních prací z oblasti biomechaniky, zdravovědy, marketingu, marketingového designu a didaktiky sportovního tréninku,“ doplňuje rektor.
Obě instituce se budou zároveň v mnohem širším měřítku vzájemně propagovat a marketingově podporovat. Sportovci Florbal Ústí se osobní účastí zapojí do konkrétních projektů UJEP v oblasti výzkumu nebo praktického měření tréninkových dat a jiných fyziologických výstupů a není vyloučena ani společná příprava odborných sportovních workshopů, a to především pro širší sportovní (florbalovou) veřejnost.

Jedná se o další počin ústecké univerzity, kterými vstupuje do přátelských kontaktů s ústeckými podniky, organizacemi, společnostmi a kluby a společně se podporovat v rozvoji i vzájemné pomoci.
Florbal Ústí není jediným partnerem UJEP s podobnou formou spolupráce. Za poslední roky byly rektorem UJEP podepsány např. smlouvy se Slunetou Fitness, BK Sluneta, FK Teplice a FK Ústí nebo HC Slovan, se kterými se spolupráce rozšířila i do společného výzkumu, poradenství, diagnostiky apod.

Autor: Mgr. Jana Kasaničová 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Červen 2021
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Leoš
Zítra má svátek Květa

Včera slavil(a) narozeniny
Huslička Tomáš
Pribanová Johana
Dnes slaví narozeniny
Trčka Ondřej
Zítra slaví narozeniny
Olexa Dominik
Rybníček Lukáš
Svoboda Ladislav
Za 3 dny slaví narozeniny
Myslivec Karel
Tůma Martin