PRAGUE GAMES 2020: Kategorie B18 a B17 stříbrná!


 
» Redakce (16.7.2020)

Jeden z největších mládežnický turnajů na světě se každoročně odehrává v halách po celé Praze. Z preventivních důvodů spojených s celosvětovou pandemií se turnaje nemohly zůčastnit týmy z cizích zemí kromě Slovenska. Turnaj i přesto neztratil svou prestiž a zúčastnilo se ho 211 různých týmů. Ústí do bojů vyslalo hned tři týmy a to v kategoriích B18, B17 a B14.
Kategorie B18
Hráči ročníků 2002 a mladší, kteří budou v následující sezoně hrát za juniory, jeli na turnaj s velkým očekáváním. S týmem jel navíc na povolenou výjimku Dominik Beneš, který se ujal role kapitána a za svoje výkony získal cenu pro nejužitečnějšího hráče turnaje. Skupina nedopadla dle představ, kdy získali pouze 4 body a tím se do playoff dostali až ze třetího místa. Hned ze začátku se utkali s Hattrickem Brno a se Spartou. Zápas se Spartou byl obzvlášť okořeněn tím, že na druhé lavičce seděl bývalý ústecký trenér Marek Vojta. Po dvou výsledkově těžších zápasech přišli lehčí zápasy, kdy se kluci po výhrách 7:0 a 6:1 probojovali do sobotního grandfinále, tam bohužel nestačili na rozjetou Bohemku, se kterou prohráli 3:7 (1:2; 2:5).

Kategorie B17
Ročníky 2003 a mladší reprezentovali ústecké barvy v kategorii B17, několik hráčů však nastupovalo i v kategorii B18. Ústečtí hráči vybojovali ve skupině ze čtyř zápasů sedm bodů a tím si ze třetího místa zajistili pozdní šestnácti finále proti České Lípě, se kterou smolně vypadli po nájezdech. Turnaj pro ně však neskončil, když se po prohře posunuli do playoff-B. Zde nejdříve porazili Budějovice, poté si hladce poradili s týmem FALCON. Ve finále na ně čekalo Znojmo. Zápas došel až do samostatných nájezdů, kde naši hráči podruhé na nájezdy prohráli a tím i celý zápas.

Kategorie B14
Nejmladší ústecký tým pod taktovkou Víti Pavelky, Vladimíra Štorka a Aleše Poloprutského určitě nezanechal špatnou stopu. Ústí se utkalo s kvalitními týmy, které během sezony nemůže potkat, jako například s Mladou Boleslaví nebo Spartou. Ze skupiny postoupil ústecký výběr ze třetího místa a v šestnáctifinále se střetnul s FBŠ Slavií Plzeň. Šestnácti finálové utkání se stalo výsledkem lehce exhibiční, když Ústí nadělilo Plzni deset branek. Ve čtvrtfinále nastoupili naše mladé naděje do boje s Hattrickem Brno, se kterým hráli v první půli vyrovnanou partii, druhou část však ovládlo Brno a nakonec zápas zvládlo 2:6 z pohledu Ústí. Prohrou pro ně turnaj skončil.

Ženy
I ústecké hráčky si na turnaji zahrály, nereprezentovaly však ústecké barvy, ale barvy jiných týmů, které jim nabídly možnost turnaj s nimi odehrát. V libereckých barvách nastoupily sestry Berenika a Eliška Vrzalovy. Chodov vyslal na turnaj dva dívčí týmy a v obou jsme mohli zahlédnout ústecké hráčky. Za tým označen Florbal CHODOV blue si zahrály Vendula Štolbová a Eliška Poláková, holky si dokonce zahrály finále, kde nestačily na Tatran Střešovice. Za druhý tým Chodova nastoupily Klára Jasanová a Kateřina Šímová, ty se svým týmem vypadly ve čtvrtfinále.

autor: Dominik Hrabě 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Červen 2021
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Milan
Zítra má svátek Leoš

Dnes slaví narozeniny
Huslička Tomáš
Pribanová Johana
Zítra slaví narozeniny
Trčka Ondřej
Za 2 dny slaví narozeniny
Olexa Dominik
Rybníček Lukáš
Svoboda Ladislav