PRAGUE GAMES 2020: Kategorie B18 a B17 stříbrná!


 
» Redakce (16.7.2020)

Jeden z největších mládežnický turnajů na světě se každoročně odehrává v halách po celé Praze. Z preventivních důvodů spojených s celosvětovou pandemií se turnaje nemohly zůčastnit týmy z cizích zemí kromě Slovenska. Turnaj i přesto neztratil svou prestiž a zúčastnilo se ho 211 různých týmů. Ústí do bojů vyslalo hned tři týmy a to v kategoriích B18, B17 a B14.
Kategorie B18
Hráči ročníků 2002 a mladší, kteří budou v následující sezoně hrát za juniory, jeli na turnaj s velkým očekáváním. S týmem jel navíc na povolenou výjimku Dominik Beneš, který se ujal role kapitána a za svoje výkony získal cenu pro nejužitečnějšího hráče turnaje. Skupina nedopadla dle představ, kdy získali pouze 4 body a tím se do playoff dostali až ze třetího místa. Hned ze začátku se utkali s Hattrickem Brno a se Spartou. Zápas se Spartou byl obzvlášť okořeněn tím, že na druhé lavičce seděl bývalý ústecký trenér Marek Vojta. Po dvou výsledkově těžších zápasech přišli lehčí zápasy, kdy se kluci po výhrách 7:0 a 6:1 probojovali do sobotního grandfinále, tam bohužel nestačili na rozjetou Bohemku, se kterou prohráli 3:7 (1:2; 2:5).

Kategorie B17
Ročníky 2003 a mladší reprezentovali ústecké barvy v kategorii B17, několik hráčů však nastupovalo i v kategorii B18. Ústečtí hráči vybojovali ve skupině ze čtyř zápasů sedm bodů a tím si ze třetího místa zajistili pozdní šestnácti finále proti České Lípě, se kterou smolně vypadli po nájezdech. Turnaj pro ně však neskončil, když se po prohře posunuli do playoff-B. Zde nejdříve porazili Budějovice, poté si hladce poradili s týmem FALCON. Ve finále na ně čekalo Znojmo. Zápas došel až do samostatných nájezdů, kde naši hráči podruhé na nájezdy prohráli a tím i celý zápas.

Kategorie B14
Nejmladší ústecký tým pod taktovkou Víti Pavelky, Vladimíra Štorka a Aleše Poloprutského určitě nezanechal špatnou stopu. Ústí se utkalo s kvalitními týmy, které během sezony nemůže potkat, jako například s Mladou Boleslaví nebo Spartou. Ze skupiny postoupil ústecký výběr ze třetího místa a v šestnáctifinále se střetnul s FBŠ Slavií Plzeň. Šestnácti finálové utkání se stalo výsledkem lehce exhibiční, když Ústí nadělilo Plzni deset branek. Ve čtvrtfinále nastoupili naše mladé naděje do boje s Hattrickem Brno, se kterým hráli v první půli vyrovnanou partii, druhou část však ovládlo Brno a nakonec zápas zvládlo 2:6 z pohledu Ústí. Prohrou pro ně turnaj skončil.

Ženy
I ústecké hráčky si na turnaji zahrály, nereprezentovaly však ústecké barvy, ale barvy jiných týmů, které jim nabídly možnost turnaj s nimi odehrát. V libereckých barvách nastoupily sestry Berenika a Eliška Vrzalovy. Chodov vyslal na turnaj dva dívčí týmy a v obou jsme mohli zahlédnout ústecké hráčky. Za tým označen Florbal CHODOV blue si zahrály Vendula Štolbová a Eliška Poláková, holky si dokonce zahrály finále, kde nestačily na Tatran Střešovice. Za druhý tým Chodova nastoupily Klára Jasanová a Kateřina Šímová, ty se svým týmem vypadly ve čtvrtfinále.

autor: Dominik Hrabě 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Srpen 2020
12
345 Muži A: SC Sluneta
6789
1011 Muži A: SC Sluneta
1213 Muži A: ZŠ Dobiášova
1415 Soustředění: Velebudice
16 Soustředění: Velebudice
17 Muži A: SC Sluneta
Soustředění: Velebudice
18 Soustředění: Velebudice
19 Soustředění: Velebudice
20 Soustředění: Velebudice
21 Muži A: SC Sluneta
Soustředění: Velebudice
22 Muži A: SC Sluneta
Soustředění: Velebudice
23
2425262728 Muži A: SC Sluneta
2930
31

 
Muži A
 
VS
Liberec  -  FbÚ
ZŠ Dobiášova
13.8.2020 19:00-21:00
 
VS
FbÚ  -  Česká Lípa
SC Sluneta
17.8.2020 19:00-22:00

Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Alena
Zítra má svátek Alan

Dnes slaví narozeniny
Dostálová Veronika
Kawulok Tomáš
Matějka Tomislav
Za 2 dny slaví narozeniny
Primus Matěj
Zajíc Jakub
Za 3 dny slaví narozeniny
Bursík Jonáš
Friedl Vít