Ženy: Nová sezona ve znamení změn


 
» Redakce (9.9.2020)
Foto: Adéla Kubíková

Po dlouhých šesti měsících se rozjede zápasový kolotoč i v 1. lize žen. Ústí vstoupí do druhé prvoligové sezony sobotním utkáním proti TEXAS LONGHORNS, v neděli vyzve nováčka soutěže FBC Kutná Hora. Jak se bude týmu dařit v nadcházející sezoně? Úvodní buly prvního kola je na programu už tuto sobotu 12.9. v 18 hodin.
Příchody a odchody Ústí
Ústecký kádr doznal před začátkem soutěže několika změn. První ostré starty v dospělé kategorii budou sbírat Lucie Mrázová a Michala Rosendorfová. Tým bude nově moci těžit i z cenných zkušeností Petry Bratschaedlové a Barbory Gabrielové. Z Lovosic přichází Kateřina Pechanová, která bude zároveň plnit funkci týmového fyzioterapeuta. Z Liberce míří do Ústí i Daniela Tomanová, v brance bude nadále spoleh na Terezu Kejřovou. Realizační tým nově podpoří Petr Kašpar.

Eliška Poláková a Vendula Štolbová budou sbírat extraligové zkušenosti ve Florbalu Chodov, nadále ale budou působit i v Ústí formou střídavých startů. Za obdobných podmínek přestupují do Start98 Kunratice i Lucie Špírková a Adéla Kubíková, která se po ročním hostování v Praze bude moci vrátit na ústeckou palubovku. Klára Mečířová a Natálie Neumanová využijí možnosti střídavého hostování a představí se v extraligovém dresu Mladé Boleslavi, Klára Jasanová bude působit i v juniorském týmu Florbalu Chodov. Eliška a Berenika Vrzalovy naváží na hostování v FBC Liberec, kde letos poprvé okusí ženskou soutěž.

Nový systém soutěže
S novou sezonou se mění i herní systém 1. ligy žen. Z 12 celků se soutěž rozrostla o čtyři účastníky. Nově budou v 1. lize působit týmy ACEMA Sparta Praha UNYP, BLACK ANGELS, FBC Kutná Hora a TJ Sokol Nové Strašecí. Z extraligy sestoupil FBC Liberec, druhým směrem se posouvá FA Mladá Boleslav. S polovinou soupeřů odehraje Ústí jedno utkání, s druhou polovinou dvě. Během základní části tak na každého čeká celkem 22 zápasů. Nadstavbovou část (play-off) o postup do extraligy potom hrají všechna družstva.


Přípravné zápasy
Během letních měsíců se ústecké florbalistky zodpovědně připravovaly na novou sezonu, zúčastnily se i soustředění, v rámci kterého sehrály dvě přípravná utkání s Mladou Boleslaví. Poslední srpnový víkend potom vyrazily do Plzně na 1. kolo Poháru Českého florbalu, kde se střetly s prvoligovými Prague Tigers, FBŠ SLAVIA Plzeň a také s TJ Kobylisy a Slavia Praha. Ze třetího místa postoupily do druhého kola Poháru, které odehrají na domácí hale Sluneta 16.9. proti extraligovým FbŠ Bohemians.


Úvodní zápas sezony 2020/2021 sehraje Florbal Ústí tuto sobotu 12.9. proti TEXAS LONGHORNS na hřišti soupeře. První ligové domácí utkání proti Banes Florbal Soběslav je v programu 26.9. od 14:30 na hale Sluneta.


Autor: Adéla Kubíková 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Červen 2021
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Milan
Zítra má svátek Leoš

Dnes slaví narozeniny
Huslička Tomáš
Pribanová Johana
Zítra slaví narozeniny
Trčka Ondřej
Za 2 dny slaví narozeniny
Olexa Dominik
Rybníček Lukáš
Svoboda Ladislav