Z prvního víkendu berou ženy 3 body

» Redakce (15.9.2020)

Florbalistky Ústí odehrály o uplynulém víkendu úvodní zápasy 1. ligy žen. V utkání s TEXAS LONGHORNS zvládly v okleštěné sestavě zvítězit, s nováčkem z Kutné Hory svedly vyrovnanou bitvu, kterou nakonec s jednobrankovým rozdílem prohrály.
TEXAS LONGHORNS - Florbal Ústí 2:5 (1:1, 0:4, 1:0)
branky: 17. Michaela Vavrochová, 56. Jana Pavlicová - 10. Lucie Špírková, 29. Petra Bratschaedlová, 32. Lucie Špírková, 34. Markéta Kociánová, 36. Elena Nygrýnová; rozhodčí: Filip Bollardt - Petr Herman; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 5; zásahy brankářů: Štěpánka Neumanová 15 - Kateřina Kočová 14

Na úvodní zápas sezony vyrazily ženy do středočeské Chýně. Vlivem velké marodky se musely potýkat s početní převahou domácích. Nepříjemnost způsoboval i místní povrch. Přesto mělo Ústí od úvodního hvizdu mírnou převahu, kterou stvrdila v desáté minutě Špírková střelou od půlící čáry. Soupeř však dokázal v 17. minutě vyrovnat a do šaten se tak odcházelo za stavu 1:1.

Do druhé třetiny vstoupilo aktivněji opět Ústí, fyzická hra navíc přinesla i vstřelené branky. Nejprve se prosadila Bratschaedlová, po ní přidala svůj druhý gól v zápase Špírková. Ve 34. minutě navýšila skóre Kociánová, na kterou o minutu později navázala Nygrýnová. Světelná tabule tak ukazovala slibný stav 1:5.

V poslední periodě měl domácí celek co dohánět. Tlak Texasu z úvodu třetiny ale zmařilo dvouminutové vyloučení domácích. Ústecké florbalistky přesilovou hru nevyužily, neproměnily ani trestné střílení, přesto si nad soupeřem držely pohodlný náskok. Pět minut před koncem utkání sice Texas upravil brankou na 2:5, ale další zásahy už nepřidal a Ústí mohlo slavit ubojované vítězství.

FBC Kutná Hora - Florbal Ústí 5:4 (1:1, 3:2, 1:1)
branky: 3. Lucie Baťhová, 32. Lucie Baťhová, 34. Andrea Doležalová, 40. Nikol Němcová, 54. Andrea Doležalová - 7. Barbora Gabrielová, 21. Natálie Neumanová, 33. Markéta Kociánová, 42. Petra Bratschaedlová; rozhodčí: Jakub Tázler - Marek Střída; vyloučení: 3:3; využití: 1:0; diváků: 52; zásahy brankářů: Martina Miksová 15 - Kateřina Kočová 25

Neděle přinesla o poznání větší drama. I v druhém utkání víkendu čekala na ústecké florbalistky plná střídačka kutnohorských. V úvodu si Ústí vytvořilo několik šancí, brankový účet ale otevřeli domácí. Vyrovnat dokázala v sedmé minutě Gabrielová z odloženého vyloučení. Při trestném střílení si důležitý zákrok připsala Kočová a vypomohla tak udržet nerozhodný stav.

Do druhé části nastoupilo lépe Ústí. Po skvělé nahrávce Nygrýnové vstřelila branku ze středu hřiště Neumanová. Ve 32. minutě Kutná Hora srovnala, ale Kociánová vyslala za záda Miksové okamžitou odpověď. Vedení ústeckých ovšem nevydrželo ani celou minutu a stav byl opět nerozhodný. Domácí hráčky potom přidaly na aktivitě a vytvořily si několik šancí, prosadit se dokázaly z přesilové hry a gólem do šatny strhly vedení zpět na svou stranu.

Ve třetí třetině tak musely ženy dotahovat jednobrankové manko. Vyrovnávající gól vsítila Bratschaedlová ve 42. minutě. Nedlouho poté Ústí ubránilo oslabení a z individuální akce trefila Kociánová horní tyč. Ve 49. minutě přišel trest i pro domácí, ale přesilová hra opět zůstala nevyužita. Naopak po chybě v rozehrávce přidaly kutnohorské hráčky pátý zásah. Ústí mělo příležitost srovnat z další početní výhody, Gabrielová ale opět nastřelila jen horní tyč. Závěrečný tlak ústeckých vytouženou branku nepřinesl a z těsné výhry 5:4 se tak radovala Kutná Hora.

Další zápasy hrají ženy o víkendu 26. a 27. září na domácí půdě. Přijďte je podpořit v sobotním utkání proti Banes Florbal Soběslav od 14:30 na halu Sluneta a v neděli od 15:30 v SH Krupka proti týmu Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn.

Autor: Adéla Kubíková