Ústecká juniorka si připsala důležitých 6 bodů za dvě víkendové výhry

» Redakce (23.9.2020)

Juniorská kvalifikační skupina se blíží ke konci, týmy mají již odehrané tři zápasy a pouze ústecký klub zatím nebyl přemožen. O víkendu si nejdříve poradili hráči s Chodovem 8:5. Druhý den vyrazili do Milevska, kde těsně zvítězili 7:6.
FAT PIPE FLORBAL CHODOV - Florbal Ústí 5:8
branky: 19. Marek Šmíd, 26. Petr Majer, 46. Michal Záboj, 57. Martin Škorpa, 59. Petr Majer - 3. Ondřej Kawulok, 20. Ondřej Kawulok, 26. Vladimír Trčka, 35. Jiří Dolejší, 37. Jakub Fuchsig, 42. Ondřej Kawulok, 47. Šimon Secký, 60. Ondřej Kawulok; rozhodčí: Barbora Beranová - Lucie Hejnová; vyloučení: 1 + Michal Záboj 5:2; využití: 2:3; diváků: 45; zásahy brankářů: Karel Pergler 18 - Tadeáš Dittrich 19; po třetinách: 1:2, 1:3, 3:3

Týmy, potkávající se několikrát ročně, se spolu opět sešly v kvalifikační skupině. Tentokrát začal zápas lépe pro Ústí, kdy Kawulok už ve třetí minutě otevřel brankový účet. Na obou stranách se blýskli brankáři, což zapříčinilo jednobrankový rozdíl na dobu patnácti minut, kdy se prosadil v přesilové hře domácí Chodov. Ke konci Kawulok předběhl sirénu a v čase 19:59 navýšil ústecké vedení.

V druhé třetině padaly góly jen díky neukázněnosti, kdy nejdříve srovnal chodovský Petr Majer z trestného střílení. Na jeho branku odpověděl z přesilové hry Vladimír Trčka. Chodov si situaci neulehčil vyloučením na pět minut. V pětiminutové přesilovce se podařilo ústeckým juniorům přidat dvě branky a tím odskočit ze stíhacího závodu.

V poslední periodě se roztrhnul pytel s góly, padlo jich dokonce šest, což nakonec zapříčinilo vysoký výsledek 5:8 pro ústecké hráče. Za zmínku stojí čtyřbrankové počínání Ondřeje Kawuloka nebo fair-play gesto Jiřího Dolejšího, kterému byl špatně odpískán nájezd, a proto ho sám od sebe sabotoval a míček sportovně odevzdal.

FBC DOŠWICH MILEVSKO - Florbal Ústí 6:7
branky: 3. Lukáš Trojáček, 11. Dan Hrůza, 38. Lukáš Trojáček, 48. Lukáš Trojáček, 57. Dan Hrůza, 59. Lukáš Trojáček - 10. Jan Karafiát, 21. Šimon Secký, 23. Jiří Dolejší, 30. Martin Horn, 44. Jiří Dolejší, 45. Jan Koštoval, 60. Vít Friedl; rozhodčí: Jan Čadek - Jan Strnad; vyloučení: 4:4 + Šimon Secký OS; využití: 2:2; diváků: 34; zásahy brankářů: Petr Šimák 28 - Jan Štěpánek 20; po třetinách: 2:1, 1:3, 3:3

Odveta s Milevskem přinesla zajímavou podívanou, kdy se až do poslední minuty bojovalo o všechny tři body. Největší brankový rozdíl, který mohli diváci na hale vidět, byl o tři branky za stavu 3:6. Toto jisté vedení v padesáté minutě se stejně podařilo ústeckým hráčům ztratit. Minutu před koncem za vyrovnaného stavu 6:6 vystřelil v přesilové hře tři body Vít Friedl. Ve stejný čas byl vyloučen Šimon Secký, čímž dal šanci domácím dovést zápas do prodloužení, to se jim ale nepovedlo, a proto mohli naši hráči slavit již třetí výhru.

autor: Dominik Hrabě