Osm branek Bratschaedlové a stoprocentní víkend žen

» Redakce (29.9.2020)

Další dvě utkání 1. ligy žen sehrály ústecké florbalistky na domácí půdě. Víkend zvládly na sto procent a zapsaly dvě výhry a šest bodů. Výraznou měrou přispěla Petra Bratschaedlová, které se podařilo vstřelit osm branek.
Florbal Ústí - Banes Florbal Soběslav 8:4 (3:1, 1:2, 4:1)
branky: 1. Petra Bratschaedlová, 5. Petra Bratschaedlová, 10. Petra Bratschaedlová, 32. Petra Bratschaedlová, 43. Petra Bratschaedlová, 45. Barbora Gabrielová, 53. Petra Bratschaedlová, 60. Petra Bratschaedlová - 7. Adéla Kubátová, 26. Veronika Šraierová, 32. Eliška Juhaňáková, 47. Veronika Šraierová; rozhodčí: Tereza Trávníčková - Martin Procházka; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 11; zásahy brankářů: Kateřina Kočová 27 - Eliška Hnojnová 35

Do sobotního zápasu se Soběslaví vkročilo Ústí skvěle. Již z první akce utkání se v čase 00:10 prosadila Petra Bratschaedlová a započala tak svou neskutečnou jízdu. Domácí florbalistky měly na hřišti jasnou převahu a vytvořily si několik nadějných šancí, které však nedokázaly proměnit. Druhou branku nakonec přidala v čase 04:45 opět Bratschaedlová. Hostům se zásluhou Kubátové podařilo o minutu později snížit, Bratschaedlová ale opět zamířila přesně, během deseti minut hry zkompletovala hattrick a vrátila Ústí dvoubrankový náskok.

Druhá třetina přinesla vyšší aktivitu hostů. Domácím se navíc přestalo střelecky dařit, a tak po brance Šraierové a dobře trefené standardní situaci od Juhaňákové byl stav vyrovnaný 3:3. Fantom Bratschaedlová však udeřila přesně o 49 sekund později a Ústí bylo opět ve vedení.

O utkání tak rozhodovala až poslední perioda. Ve 43. minutě navýšila Bratschaedlová a o dvě minuty později šikovným odrazem o protihráčku poslala Ústí do tříbrankového vedení Gabrielová. Soběslav dokázala jedním zásahem snížit, více branek už ale Kočová za svá záda nepustila. Naopak Bratschaedlová vsítila svou šestou a sedmou branku v utkání a Ústí se tak mohlo radovat z výhry 8:4.

Florbal Ústí - Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn  6:2 (1:2, 4:0, 1:0)
branky: 14. Barbora Gabrielová, 22. Eliška Poláková, 27. Vendula Štolbová, 31. Barbora Gabrielová, 33. Klára Mečířová, 46. Petra Bratschaedlová - 15. Tereza Bočková, 20. Kateřina Bícová; rozhodčí: Josef Heřmánek - Petr Kopta; vyloučení: 3 + Lucie Mrázová 5:0; využití: 0:0; diváků: 30; zásahy brankářů: Kateřina Kočová 20 - Simona Werbynská 22

Do druhého zápasu nastoupilo Ústí s patnácti hráčkami do pole a poprvé v sezoně mělo početní převahu nad soupeřem. Začátek byl z obou stran opatrný. Šance končily zpravidla u brankářek a v případě domácích často mířily mimo branku. Prosadit se dokázala až ve 14. minutě Gabrielová. Dračice však okamžitě vyrovnaly a navíc měly výhodu přesilové hry. Tu sice využít nedokázaly, přesto přidaly druhou branku těsně před koncem první třetiny.

Do druhé periody šlo Ústí s jednobrankovým mankem. Vyrovnat dokázala ve 22. minutě Poláková a protrhla tak střeleckou smůlu domácích. Další branku přidaly postupně Štolbová, Gabrielová a Mečířová. Navíc díky výbornému výkonu Kočové v brance vedlo Ústí po čtyřiceti minutách zápasu 5:2.

Poslední dvacetiminutovku se hra přiostřila. Nejprve Ústí zvládlo odbránit už třetí oslabení. Bratschaedlová přidala v 46. minutě šestou branku. Dračice poté zabraly v osobních soubojích, velkou přiležitost měly čtyři minuty před koncem při pětiminutovém vyloučení domácích. Ústí tak zbytek zápasu dohrávalo ve čtyřech, Týn navíc odvolal brankářku. I toto oslabení ale domácí hráčky zvládly ubránit a mohly se těšit z výhry 6:2.

Další zápasy hrají ženy o víkendu 10. a 11. října opět doma na hale Sluneta. Přijďte je podpořit v sobotním utkání od 13:30 proti nováčkovi TJ Sokol Nové Strašecí od a v neděli od 13:00 proti týmu BLACK ANGELS!

Autor: Adéla Kubíková