Sedmadvacet střel Gulliverů zneškodnil Marek Netopilík a Ústí si z Brna přivezlo další tři body!

» Redakce (4.10.2020)

Na své druhé venkovní utkání v sezóně vyrazili ústečtí florbalisté do Brna, kde vyzvali do té doby třetí tým prvoligové tabulky Sokol Brno I EMKOCase Gullivers. Ústí dalo svému brněnskému soupeři výraznou lekci z produktivity. Gulliveři si vytvořili spoustu příležitostí, na Marka Netopilíka však našli recept pouze jednou, zato ústečtí byli v zakončení daleko efektivnější. Dlouho vyrovnaný zápas rozhodlo Ústí ve třetí třetině, kterou jasně ovládlo a po konečném výsledku 7:1 si do tabulky připsalo další tři cenné body.
Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - Florbal Ústí 1:7
branky: 28. Kryštof Indruch - 7. Vladimír Trčka, 31. Martin Fuchsig, 46. Václav Vavruška, 53. Radek Kužel, 57. Jan Peška, 59. Vladimír Trčka, 60. Jan Peška; rozhodčí: Jakub Vlček - Lukáš Žofka; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 107; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 16 - Marek Netopilík 27; po třetinách: 0:1, 1:1, 0:5;

V první třetině byli Gulliveři velmi aktivní. Marek Netopilík likvidoval jednu nadějnou střelu za druhou. Přestože měli domácí dvakrát více střeleckých pokusů, jako jediní se v první třetině radovali ústečtí. V sedmé minutě využil přesilovou hru Vladimír Trčka. V osmadvacáté minutě srovnal Kryštof Indruch na 1:1 a začalo se od nuly. Vedení ústeckým vrátil Martin Fuchsig, který se prosadil střelou z první ze středu hřiště.

Ve třetí třetině se nejprve trefil Václav Vavruška a dostal Ústí do dvoubrankového vedení. Sedm minut před koncem dále skóroval Radek Kužel z dorážky a bylo to už 4:1 pro Ústí. Vedení 5:1 poté zařídil Jan Peška, který potrestal fatální chybu domácích. Brno to na konci zkusilo v šesti, toho postupně využili Vladimír Trčka a Jan Peška a upravili konečný stav utkání na 7:1 pro Ústí. Gulliveři předvedli bojovný výkon a v zápase si vytvořili více gólových příležitostí. Nebylo jim to nic platné, protože skoro pokaždé ztroskotali na Markovi Netopilíkovi, který se s 27 úspěšnými zákroky stal po zásluze hráčem utkání. Ústí si tak z venkovního utkání odvezlo další tři cenné body.

Autor: Jiří Šafařovský