Junioři si čtvrtou výhrou v řadě zajistili postup do skupiny A


 
» Redakce (7.10.2020)
Foto: Karel Dvořáček / Sporty Ústí

Junioři si museli projít kvalifikační skupinou, ve které sehráli dva zápasy s každým týmem z dvojice Milevsko a Chodov. Nejdříve si doma poradili s Milevskem, poté během jednoho víkendu porazili Chodov i Milevsko. Ze zápasu o přímý postup s pražským celkem, který sehráli mimořádně v Krupce, si odvezli tři body za těsnou výhru 4:3.
Florbal Ústí - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:3
branky: 26. Jakub Fuchsig, 46. Martin Horn, 60. Jan Peška, 60. Jan Peška - 29. Lukáš Kafka, 48. Lukáš Kafka, 59. Lukáš Kafka; rozhodčí: Václav John - Lukáš Starý; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 65; zásahy brankářů: Tadeáš Dittrich 26 - Karel Hodík 31; po třetinách: 0:0, 1:1, 3:2

Důležitý zápas, který rozhodoval o postupu. Oba týmy přijely v plné síle, od toho se odvíjel průběh zápasu a kvalita florbalu. První třetina byla překvapivě bezbranková, oba celky se bály udělat nějakou chybu a brankáři též předvedli své kvality.

Začátkem druhé třetiny se dostali domácí hráči do vedení díky brance Jakuba Fuchsiga. Chodov čekala dlouhá stíhací jízda, k postupu totiž potřebovali vyhrát alespoň o tři branky. První příležitost měli již o dvacet sekund později, když šlo Ústí po faulu Vojtěcha Kunce do čtyř. Oslabení se podařilo ubránit, ale chvíli po odbráněné přesilovce přišlo vyrovnání z hole Lukáše Kafky.

Domácí se s klidem v duši, že mají postup zajištěný, dostali do vedení 2:1. Konkrétně se prosadil Jan Sattler. Vedení neudrželi dlouho, naopak se Chodovu v posledních minutách podařilo vsítit třetí branku a tím zdramatizovat utkání. Chodov musel vstřelit ještě dvě branky, což se jim nepodařilo. Nakonec to byli ústečtí hráči, kteří se dvakrát prosadili do odkryté branky a zápas dotáhli do vítězného konce.

komentář kapitána Šimona Seckého: "Jako celek bych hodnotil zápasy kladně.
Po menším výpadku v Milevsku kde jsme nepodali optimální výkon jsme odehráli další super zápas v krupce s Chodovem. Myslím si, že nám tyto zápasy ukázali místa, kde mame ještě rezervy a na kterých musíme zapracovat. Po náročné letní přípravě  s si mýslim, že jsme fyzicky  připraveni nejlíp, jak můžeme."

Ústí postoupilo do skupiny A z prvního místa se ziskem všech možných bodů. V sezoně se setkají dvakrát se všemi dvanácti týmy. Většina týmu jsou z hlavního města Prahy, jsou zde však i dva moravské celky. Zápas 1. kola odehrají 24.10. v Kladně.

autor: Dominik Hrabě 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Červen 2021
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Milan
Zítra má svátek Leoš

Dnes slaví narozeniny
Huslička Tomáš
Pribanová Johana
Zítra slaví narozeniny
Trčka Ondřej
Za 2 dny slaví narozeniny
Olexa Dominik
Rybníček Lukáš
Svoboda Ladislav