Ženy porazily Nové Strašecí, pauzu přečkají na čtvrtém místě


 
» Redakce (15.10.2020)
Foto: Petr Stehlík

Prázdná Sluneta, plná ústecká střídačka a vidina posledních zápasů před koronavirovou přestávkou. Takový byl uplynulý víkend z pohledu žen, které si odnesly tři body z výhry nad Novým Strašecím a prohry s Black Angels.
Florbal Ústí - TJ Sokol Nové Strašecí 9:7 (6:1, 2:3, 1:3)
branky: 2. Eliška Poláková, 4. Adéla Kubíková, 12. Elena Nygrýnová, 15. Klára Mečířová, 16. Adéla Kubíková, 17. Petra Bratschaedlová, 28. Adéla Kubíková, 30. Markéta Kociánová, 60. Natálie Neumanová - 3. Lucie Kalinová, 24. Klára Šarochová, 30. Kristýna Kleknerová, 38. Eliška Matějková, 45. Klára Šarochová, 51. Eliška Matějková, 55. Nina Schumannová; rozhodčí: Martin Procházka - Tomáš Chleborád; vyloučení: 1:4; využití: 1:0; zásahy brankářů: Tereza Kejřová 15 - Vendula Lisá 20

V sobotu dorazil na ústeckou palubovku soupeř z Nového Strašecí. Jako první se rozvlnila síťka hostí ve druhé minutě, kdy Poláková uklidila odražený balonek do zcela odkryté branky. Strašecí nedlouho poté dorovnalo z přečíslení, ale nerozhodný stav vydržel sotva půl minuty. Střelou ze střední vzdálenosti vrátila vedení na stranu domácích Kubíková. Hrálo se nahoru dolů s mnoha šancemi na obou stranách. Další branka padla však až ve 12. minutě z hole Nygrýnové. Do konce třetiny přidalo Ústí ještě tři góly zásluhou Mečířové, Kubíkové a Bratschaedlové. A tak přestože byl počet střel po první třetině poměrně vyrovnaný 11:9, díky vysoké produktivitě a dobrému výkonu Kejřové v brance drželo Ústí pohodlný náskok 6:1.

Do druhé části nabral tým Nového Strašecí druhý dech. Nejprve snížila hostující Šarochová, za Ústí ale odpověděla svým třetím gólem v utkání Kubíková. Přesilovou hru využila Kociánová a domácí hráčky v tu chvíli vedly o šest branek. Odpověď hostí na sebe nenechala dlouho čekat a po 12 vteřinách byl stav 8:3. Zmatky na domácí střídačce potom zapříčinily polevení ve výkonu. Ve 38. minutě ještě stihla na 8:4 šikovnou tečí upravit Matějková.

Ve třetí třetině začal soupeř stíhací jízdu za vyrovnáním. Nejprve úspěšně odbránil oslabení, poté přidal pátý gól zásluhou Šarochové. Strašecí mělo navrch a z převahy vytěžilo nejprve šestou, poté i sedmou kontaktní branku. Do konce zápasu zbývalo ještě pět minut, ústeckým florbalistkám se nedařilo se prosadit a mnozí se začali obávat, že by dobře rozehranou bitvu mohly ztratit. Poosmé skončil míček v ústecké brance dvě minuty před koncem, pro hru vysokou holí ale tento zásah nebyl uznán. Strašecí tak v závěru zkusilo štěstí při powerplay. Do prázdné branky se trefila Neumanová a Ústí si z dramatické bitvy odneslo tři body.


Florbal Ústí - BLACK ANGELS 5:8 (2:4, 3:2, 0:2)
branky: 6. Barbora Gabrielová, 9. Elena Nygrýnová, 31. Natálie Neumanová, 32. Petra Bratschaedlová, 35. Petra Bratschaedlová - 6. Kristýna Stránská, 10. Eliška Podoláková, 16. Aneta Burianová, 18. Lída Chovancová, 35. Natálie Zemanová, 35. Andrea Bukvajová, 44. Lída Chovancová, 46. Andrea Bukvajová; rozhodčí: Martin Procházka - Tomáš Chleborád; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Tereza Kejřová 21 - Natálie Churáčková 19

Poslední zápas před vynucenou pauzou sehráli domácí s dalším z nováčků, tentokrát proti pražským Black Angels. Ti dorazili na Slunetu s velmi mladou sestavou. Začátek utkání byl velmi podobný tomu z předešlého dne. Jako první vsítila branku domácí Gabrielová, ale srovnání přišlo už po půl minutě. Vedení na stranu Ústí strhla zpět Nygrýnová. To byla ale ze strany Ústí poslední branka v první hrací části. Naopak Black Angels se dostávali do nebezpečných brejků, přidali tři góly a po dvaceti minutách drželi dvoubrankový náskok 2:4.

V druhé periodě zlepšilo Ústí obranu a trpělivě obléhalo hostující branku. Dvěma slepenými góly stav dorovnaly Neumanová a Bratschaedlová. Vedení na stranu Ústí strhla svou druhou brankou v zápase Bratschaedlová. Soupeř se ale rychle oklepal, nejprve srovnala Zemanová, z následného buly potom míček do branky dopravila Bukvajová. Ústí už odpovědět nedokázalo, přestože i v závěru třetiny mělo na hřišti převahu.

O výsledku tak rozhodovala poslední třetina. Ústecké hráčky se aktivně snažily vyrovnat a vytvořily si několik zajímavých šancí. Prosadil se ale soupeř, a to rovnou dvakrát. Domácí tak museli dohánět už třígólové manko. Hosté nadále hrozili především ze samostatných úniků, se kterými si ale Kejřová dokázala poradit. Se závěrem utkání se na hřišti přiostřovalo a hra se kvůli drobným faulům často přerušovala. Black Angels navíc už jen opatrně dohrávali, pohodlný náskok si nenechali vzít a odvezli si z Ústí výhru 5:8.


Ústí se v tabulce dotáhlo na FBC Liberec a s dvanácti body se nachází na čtvrtém místě. Na vedoucí Vinohrady a Prague Tigers ztrácí čtyři body. Z důvodu koronavirových opatření se nyní sezóna dočasně přerušuje. Všem přejeme pevné zdraví a doufáme v brzké shledání na tribunách. O vývoji situace Vás budeme informovat, sledujte proto naše sociální sítě a web.


Autor: Adéla Kubíková 

27.10. Sekretariát uzavřen
Sekretariát po dobu nouzového stavu uzavřen....


 
««    »»
Listopad 2020
1 Junioři: Tatran
Starší žáci B: SH SOUŠ ROUDNICE
Dorostenky: Litvínov
234567 Muži A: SH BIOS Kladno
Muži B: SH TJ Jiskra Nový Bor
Junioři: CHODOV/Panthers Praha
Dorost: Karlovy Vary,Kladno
Dorost B: Lovosice
Mladší žáci: Liberec,Chomutov,Lovosice,Most,Česká Lípa,Dubí
Mladší žáci: Liberec,Chomutov,Lovosice,Most,Česká Lípa,Dubí
Přípravka: SH Strupčice
Ženy A: SCS Sluneta
Starší žákyně: Kadaň
8 Junioři: SCS Sluneta
Mladší žáci: Sportovní hala - VOŠ a SŠ Štětí
91011 Muži A: SCS Sluneta
121314 Muži B: SCS Sluneta
Veteráni: Kadaň
Junioři: SCS Sluneta
Starší žáci A: Litvínov,Nový Bor,Krupka,Lomnice,Žatec,Liberec
Elévové: Roudnice
Elévové: Lovosice
Ženy A: Slavia VŠ Plzeň
15 Junioři: SCS Sluneta
Ženy A: TJ Sokol Vinohrady
1617 Muži A: SH TJ Znojmo
18192021 Muži A: SCS Sluneta
Muži B: ZŠ Františkovy Lázně
Muži C: SCS Sluneta
Junioři: Pardubice
Mladší žáci: Lovosice,Kadaň,Krupka,Žatec,Ústí,Most
Mladší žáci: Gym. Jateční
Přípravka: Chomutov
22 Junioři: Brno
232425262728 Muži A: Kunratice
Muži B: SCS Sluneta
Veteráni: Unihoc Aréna Praha
Dorost: Praha,Kadaň
Elévové: Gym. Jateční
Elévové: Litoměřice
Ženy A: SH TJ Turnov
29 Starší žáci A: Gym. Jateční
Starší žáci B: Chomutov
Ženy A: SH ZŠ Dobiášova Liberec
Dorostenky: Kadaň
30

 
Muži A
 
VS
Č. Budějovice  -  FbÚ
#HODNOTA!
5.12.2020

Další týmy
Dorostenky
29.11.: Kadaň
0:00-0:00

Ženy A
29.11.: SH ZŠ Dobiášova Liberec
0:00-0:00

Starší žáci A
29.11.: Gym. Jateční
Starší žáci B
29.11.: Chomutov
0:00-0:00

Přípravka
5.12.: Kadaň
Muži C
5.12.: Louny
0:00-0:00

Mladší žáci
5.12.: Liberec,Smržovka,Litvínov,Kadaň,Liberec,Chomutov
Mladší žáci
5.12.: Liberec,Smržovka,Litvínov,Kadaň,Liberec,Chomutov
Dorost B
5.12.: Chomutov
0:00-0:00

Dorostenky
5.12.: SCS Sluneta
0:00-0:00

Junioři
5.12.: SCS Sluneta

  
Dnes má svátek Zina
Zítra má svátek Ondřej

Za 3 dny slaví narozeniny
Filipec Petr
Poláková Eliška